Goodyear-Nokian-Continental-Michelin kış lastiği testlerim

Siz olsanız hangisini tercih edersiniz

• Kullanılan toplam oy
    54
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,604
18,393
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Kışlık lastikleri özel kılan şey diş kalınlığından ziyade dişlerin üzerindeki desenler ve hamurunda kullanılan kimyasal malzeme olduğu için diş kalınlığı standart ölçülerin altına inmediği sürece o kadar önemli değil o yüzden. Benim için de piyasadaki en iyi lastik şuan ts860 olduğu için seneye bu lastiği alacağım ben de. Çok teşekkür ederim.
Nokian WR D4 de öneriyorlar daha uygun hem de.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Araştırmak lazım aslında WR D4 de ucuz bi lastik değil.Biri hepsiburadada 220 WrD4 260 ts860 bizim ölçüler için.
1-2 kullanicidan boyle bir yorum almistim. Conti icin sapittigini soyleyen bir kisi bile bulamadim. Bizim bir abimiz tavsiye istemisti benden kislik icin. Araci da ticari kangoo ve cok kaymasindan sikayet ediyordu. Ts860 onerdim ona ve artik aracim hic kaymiyor, isininca da hava hic kaymadi dedi. Biraz sert giriyor virajlara daha onceki ticari araciyla 2 defa kaza yapmis biri bu virajlara sert girme aliskanligi yuzunden.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,604
18,393
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
1-2 kullanicidan boyle bir yorum almistim. Conti icin sapittigini soyleyen bir kisi bile bulamadim. Bizim bir abimiz tavsiye istemisti benden kislik icin. Araci da ticari kangoo ve cok kaymasindan sikayet ediyordu. Ts860 onerdim ona ve artik aracim hic kaymiyor, isininca da hava hic kaymadi dedi. Biraz sert giriyor virajlara daha onceki ticari araciyla 2 defa kaza yapmis biri bu virajlara sert girme aliskanligi yuzunden.
WrD4 sapıtıyosa o paraya yuh yani cidden.Ts860 alırız 40 daha verip.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
WrD4 sapıtıyosa o paraya yuh yani cidden.Ts860 alırız 40 daha verip.
Dedigim gibi hocam, bir iki kullanicidan bu yonde duyum almistim. Ts860 viraja sert girmekten dolayi 2 defa kaza yapmis bir ticari arac surucusune bile yetiyorsa bana hayli yetecektir diye dusunuyorum. Nokian da cok iyi ama macera aramak istemiyorum acikcasi. O sebeple ts860 sececegim sanirim.

tcdd4242

Asfalt Kurutucu
12 Kas 2016
16
4
595
Herkese merhabalar.
Konya'da yaşıyorum.Aracım 2004 model Astra H hatckback.Şuanda aracımda michelin crossclimate 205/55/R16 lastikler var.Yaklaşık 25.000 km oldu lastiğin performansında bi değişiklik yok fakat sürekli yol yaptığım için bu lastikleri ikinci el olarak birine verip kış lastiği almak istiyorum.Bu aralar ülke olarak kar yağışına oldukça maruz kaldık fakat bu daha ne kadar böyle devam eder bilemiyoruz.

Kış lastiklerine baktığımda Nokian ve Conti arasında kaldım.

Benim ihtiyacım olan kar ve yağış koşullarda iyi tutunma,fren.Ayrıca kuru zeminde ve 7 derecenin biraz üzerinde olan sıcaklarlarda(15 dereceye kadar) lastiğin sapıtmaması.Bunun yanında lastik ömrüde önemli ben genel olarak senede 25.000km yapıyorum ve lastiğin km bazında dayanamınında iyi olması lazım.

Kısaca kışın beni yolda bırakmayacak ve kuru zeminde ve normal sıcaklıklarda sapıtmayacak bir lastik olması.

Derdimi anlatabildiysem ne mutlu bana.Cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Herkese merhabalar.
Konya'da yaşıyorum.Aracım 2004 model Astra H hatckback.Şuanda aracımda michelin crossclimate 205/55/R16 lastikler var.Yaklaşık 25.000 km oldu lastiğin performansında bi değişiklik yok fakat sürekli yol yaptığım için bu lastikleri ikinci el olarak birine verip kış lastiği almak istiyorum.Bu aralar ülke olarak kar yağışına oldukça maruz kaldık fakat bu daha ne kadar böyle devam eder bilemiyoruz.

Benim ihtiyacım olan kar ve yağış koşullarda iyi tutunma,fren.Ayrıca kuru zeminde ve 7 derecenin biraz üzerinde olan sıcaklarlarda(15 dereceye kadar) lastiğin sapıtmaması.Bunun yanında lastik ömrüde önemli ben genel olarak senede 25.000km yapıyorum ve lastiğin km bazında dayanamınında iyi olması lazım.

Kısaca kışın beni yolda bırakmayacak ve kuru zeminde ve normal sıcaklıklarda sapıtmayacak bir lastik olması.

Derdimi anlatabildiysem ne mutlu bana.Cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Sizin seciminiz Continental olmali ama Conti'nin lastikleri cabuk asinir

tcdd4242

Asfalt Kurutucu
12 Kas 2016
16
4
595
Sizin seciminiz Continental olmali ama Conti'nin lastikleri cabuk asinir

Bende yurt dışındaki testlere baktığımda Nokian'ında ömrü iyi görünmüyor gibi.Ömür konusundada iyi olması önemli her sene lastik alamayız.
Fakat şöyle bi şey ekleyeyim ömrü kısa derken ne kadar kısa ? Acaba kaç kilometreye kadar ilk günki performansını korur ?

Tabi bu ömrü lastiğin nasıl kullandığı ne kadar etkiliyor?Ben yaptığım yolun %90 nını düzgün asfaltta yapıyorum.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bende yurt dışındaki testlere baktığımda Nokian'ında ömrü iyi görünmüyor gibi.Ömür konusundada iyi olması önemli her sene lastik alamayız.
Fakat şöyle bi şey ekleyeyim ömrü kısa derken ne kadar kısa ? Acaba kaç kilometreye kadar ilk günki performansını korur ?

Tabi bu ömrü lastiğin nasıl kullandığı ne kadar etkiliyor?Ben yaptığım yolun %90 nını düzgün asfaltta yapıyorum.

Mesela normal kullanimda bir lastigin omru 4 yil ise continental icin 3 yil olabiliyor. Ben bu durumlar icin en optimal marka olarak dusundugum Goodyear'i tercih ettim.

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Bende goodyear ultragrip performance gen-1 takılı 215/45 R17. Bir arkadaşta 205/55 R16 conti ts850, başka bi arkadaşımda ise pirelli sottozero 215/45 R16 takılı. Detaylı denemedik hepsini ayrı ayrı ama geçenki ankara karında incekte epey bi tağ tepe yokuş çıktık. girilmemiş yerlere girdik. 3ü de kar çekişi olarak güzel performans sergiledi. goodyear ve pirelli kuruda tutuş çok iyi. Contiyi o kadar bilmiyorum ama kullanan arkadaş çok memnun

tcdd4242

Asfalt Kurutucu
12 Kas 2016
16
4
595
Tam kesin bişey söylüyemiyoruz yani :) Çok kararsız kaldım ve yakınımda test edebileceğim bi araçtada bu lastikler yok :(

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Ben crossclimate leri sonuna kadar kullanir, sonra conti,goodyear veya nokian marka lastiklerden birini alirdim

tcdd4242

Asfalt Kurutucu
12 Kas 2016
16
4
595
Aklim kalmasın derseniz winter contact ts860 alin geçin

Continentalde aklım pek kalmadı ama Nokian ile kıyaslamak istiyorum aslında yurt dışındaki bir çok sitede continin daha iyi olduğu söyleniyor fakat Nokian'ın contiye göre hiç artısı yokmu.
Birde dediğim gibi bu lastiklerin karda performansları ne kadar iyi olsada bu lastikler en çok kuru zeminde kullanılacak o yüzden kuru zemin performanslarıda bi o kadar önemli.

tcdd4242

Asfalt Kurutucu
12 Kas 2016
16
4
595
Ben crossclimate leri sonuna kadar kullanir, sonra conti,goodyear veya nokian marka lastiklerden birini alirdim
Crossclimate'ları 500TL karşılığında satmayı planlıyordum.Şuanda kış şartları biraz daha çetin geçtiği için kış lastiğine geçiyim diye düşünmüştüm.

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Continentalde aklım pek kalmadı ama Nokian ile kıyaslamak istiyorum aslında yurt dışındaki bir çok sitede continin daha iyi olduğu söyleniyor fakat Nokian'ın contiye göre hiç artısı yokmu.
Birde dediğim gibi bu lastiklerin karda performansları ne kadar iyi olsada bu lastikler en çok kuru zeminde kullanılacak o yüzden kuru zemin performanslarıda bi o kadar önemli.
Ts850 arkadasimda var ve karda da kuruda da iyi tutuyor diyo. Nokian i benim cevremde kullanan olmadigi icin yorum yapamayacağım

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
Herkese merhabalar.

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-AZ-Winter-Tyre-Test.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-Winter-Tyre-Market-Overview.htm

2 tane test var burda hemde 2 side senin lastiklerin ölçüsünde yapılmış, bu testler dururken başka yerlere bakmana gerek yok.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

eminjr

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
16
16
645
Bandırma
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-AZ-Winter-Tyre-Test.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-Winter-Tyre-Market-Overview.htm

2 tane test var burda hemde 2 side senin lastiklerin ölçüsünde yapılmış, bu testler dururken başka yerlere bakmana gerek yok.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Özellikle ikinci testte bizde orta kalite ucuz lastik namını alan petlasın ıslak frenleme performansında 50 lastik arasında 39. olması dikkatimi çekti. Yağışlı zemindeki performansı nedeniyle karda test edilmeyen lastikler arasında...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım