Goodyear-Nokian-Continental-Michelin kış lastiği testlerim

Siz olsanız hangisini tercih edersiniz

• Kullanılan toplam oy
    54
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tcdd4242

Asfalt Kurutucu
12 Kas 2016
16
4
595

tcdd4242

Asfalt Kurutucu
12 Kas 2016
16
4
595
Arkadaslar bu arada, b yakit tuketimi ab etiketine sahip goodyear, e yakit tuketime sahip continental ile ciddi yakit tuketimi farkliliklari elde ettim, jant takimi degistirdikten sonra(yani kia da su an 205/60 goodyear, lancerda 225/45 conti var) fark gozlemledim. Normalde bu hava sartlarinda 7-8 arasi gezdigim Lancer 9 litreye cikti, 7 nin altina kolaylikla inmeyen kia ise 6.2 ye sabitledi kendini. AB etiketinde yakit performansi onemliymis, kanitlanmis oldu.

Lastik taban genişlikleri değişmiş galiba anladığım kadarıyla doğrumudur ?

heyv18

Profesör
7 Eki 2016
76
54
1,010
Hocam benim ts860 lar 1 aylik cok memnunum dsha ne yapabilir bilemiyorum sadece sicak havalarda uzun sure deneme sansim olmadi o konuda fikir belirtemem ama ben nokian wrd4 ile ts860 arasinda kalmistim hatta nokian aklimdada kalmadi degil haa tercihimden cok memnunum testlerde cogu ebatta conti 1 nokianin ortalamasi 3.5 ben continin daha uzun omurlu oldugunu dusundugum icin tercih ettim nokian daha kisa omurlu sanirim testler-forum yorumlari,kullanici yorumlari ve lastiklerin etiketleri uzerindeki siniflandirmadan boyle diyorum. Conti alirsaniz kafaniz rahat eder diye dusunuyorum.

tcdd4242

Asfalt Kurutucu
12 Kas 2016
16
4
595
Hocam benim ts860 lar 1 aylik cok memnunum dsha ne yapabilir bilemiyorum sadece sicak havalarda uzun sure deneme sansim olmadi o konuda fikir belirtemem ama ben nokian wrd4 ile ts860 arasinda kalmistim hatta nokian aklimdada kalmadi degil haa tercihimden cok memnunum testlerde cogu ebatta conti 1 nokianin ortalamasi 3.5 ben continin daha uzun omurlu oldugunu dusundugum icin tercih ettim nokian daha kisa omurlu sanirim testler-forum yorumlari,kullanici yorumlari ve lastiklerin etiketleri uzerindeki siniflandirmadan boyle diyorum. Conti alirsaniz kafaniz rahat eder diye dusunuyorum.

Teşekkürler görüşünüz için

eminjr

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
16
16
645
Bandırma
Uzun süredir ts860'ın yoğun kış koşullarındaki performansını merak ediyordum, yoğun kar altında lastik verdiğim her kuruşu hak ettiğini gösterdi. Altı buz üstü karlı yokuşta sadece ne yapacak diye merak ederek arabayı durdurdum. Bir iki saniye patinaj çektikten sonra yola tutundu ve bana mısın demeden yola devam etti. Özellikle kaydırmaya çalıştığım zamanlar hariç( El freniyle dönme vb.) hiç huzursuzluk vermedi. Ne kalkışta ne frenlemede ne de yol tutuşta hiç bir sıkıntı yaşamadım. Hatta üstüne yok artık burda kalmam lazım burayı bu şekilde çıkmaz dediğim yerlerde bile şaşırttı yolda bırakmadı.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bende Continental ve Nokian arasında kaldım .. Nokian içinde de acaba A4 mü, yoksa D4 mü diye düşünüyorum.. sanırım A4 bazı yönlerden daha başarılı, ortalama başarısı daha yüksek bir lastik, D4 sanki biraz daha kış endeksli bir lastik ..

Aslında iyi fiyat bulunursa TS860 alıp arkaya bakmamak lazım ...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bende Continental ve Nokian arasında kaldım .. Nokian içinde de acaba A4 mü, yoksa D4 mü diye düşünüyorum.. sanırım A4 bazı yönlerden daha başarılı, ortalama başarısı daha yüksek bir lastik, D4 sanki biraz daha kış endeksli bir lastik ..

Aslında iyi fiyat bulunursa TS860 alıp arkaya bakmamak lazım ...

Bir abim A4 kullaniyor ve pek memnun degil, ne kadar agir kis lastigi olsada D4 oneririm.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bir abim A4 kullaniyor ve pek memnun degil, ne kadar agir kis lastigi olsada D4 oneririm.

Çok teşekkürler yorumunuz için, oldukça önemli bir geri dönüş oldu bu benim için.
Aslında konudaki diğer mesajlarıda okuyunca orada geçen bir A4 görmüştüm ama ben onu sanki Michelin A4 gibi anladım..

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Merhaba bende kış lastikleri ile ilgili uzunca bir araştırma yaptım. sonunda bu 4 ü arasında kalmıştım. performansları bir birine yakın gibiydi. nokianın, internette kısa bi araştırmadan sonra kış lastiğinde iyi olduğunu anladım. sonrasında işin içine fiyat mevzusu girdi; conti 850 t ye 400 tl istediler, michelline 360 tl good year 330 tl fiyat aldım. 2 gün aradıktan sonra bursada bir bayiden tanesi 250 tl ye nokian wr d4 buldum. bu arada lastikçi abi; bu zamana kadar satılan 4 mevsimlikler tırt, bir tek gerçek anlamda crossclimate var birde nokianın yeni çıkan 4 mevsimlikleri (weatherproof) var istersen onu takalım, çok iyi demişti. ben aracı yeni aldığımı, yazlıkların yeni olduğunu söylemiştim. sonrasında nokian'ın kış lastiklerini kasımda taktırdım yaklaşık 4 aydır kullanıyorum. taktırdığımda hava 20 c idi. sadece hava ısısı böyleyken dik yokuşta zemin hafif ıslakken ilk kalkışta hafif patinaj yaptı (aracım tam otomatik ve ben ayağımda bot olduğu için gaza biraz fazla bastım) onun dışında o sıcaklıkta bile sanki yazlığa (pirelli p1) göre yol tutuşu daha iyiydi. buz ve karda kullanma imkanım oldu. usta bir şöför olmamam nedeniyle hiç bir zaman fazla zorlamadım ama hiç kaymadı veya patinaj çekmedi. yerde 20-25 cm kar varken (kar tanpon hizasının üstündeydi) banamısın demeden otoparktan çıktım. şimdi biri kış lastiği almak isterse direk reklamını giriyorum. kesinlikle ; Nokian wr d4.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Bu arada Özgür beyin emeğine sağlık güzel bir test ve değerlendirme olmuş.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Eveeet, kışı bitirdik, yazlık pabuçlara geçtik, öncelikle bu kış kullandığım lastikler hakkındaki yorumumu belirteyim:

Michelin Alpin 5(bmw 116i) 205/55 R16 91T. 2014 üretimli, 2. sezonunu bitirdi. Çıkma almıştım, benim için ilk sezonuydu. Lastik inanılmaz derecede konforlu, hem ıslak hem de kuruda muazzam bir tutuş sergiledi, adeta yola yapışıp vakumluyor, karlı havalarda beni zor durumda bıraktı, aracım arkadan çekişli olduğu için olabilir, önden çekerde deneme fırsatım olmadı, havalar 10-20 derecelerde seyrederken bile saçmalamadı, tutuşu iyiydi. Çok sessiz bir lastik. Yakıt tüketimini ciddi derecede arttırıyor. AB Etiket Sınıfları, Yakıt (E), Islak(B), Gürültü(68 dB)

Continental ContiWinterContact TS850 225/45 R17 91H. 2015'de sıfır olarak aldım, 2. Sezonunu benle bitirdi. 2. Sezonunda hala ilk günkü performansını gösterdi. Kia'daki jantları Lancer'a taktım, yani bu sezon Mitsubishi Lancer üzerinde takılı idi. Herkesin bildiği üzere zaten iyi bir lastik, ne ıslakta ne kuruda hiç bir sıkıntı yaşamadım, kar performansı zaten çok iyi, ama ıslak ve kuru olarak michelin den geride gibi, biraz gürültülü bir lastik, konfor olarak 17" olmasına rağmen rahatsız etmedi, yakıt tüketimini biraz arttırıyor, 25 dereceli havalarda bile saçmalamıyor. Artık üretilmiyor, yeni seçenekler TS860 ve TS850P. Ab etiketi, yakıt E, ıslak C, gürültü 72db

Goodyear Ultragrip 9 205/60 R16 92H. 2016 üretimli, ilk sezonumdu, Kia Ceed e takılı idi. Kesinlikle kuru,ıslak,kar performansı iyi. Sert bir lastik, 60 yanaklı olmasına rağmen rahatsız etti. Sıcak havalarda saçmalamadı. Sessiz bir lastik. ab etiketi, yakıt b, ıslak c, gürültü 68 db.

Petlas w651 snowmaster 185/60 r15 88t, seat ibizada takılı, 2. Sezonunu bitirmesiyle ömrünü tamamladı diyebilirim, her koşulda tutuşu vasat halde, sıcak havalarda saçmalıyor, konfor olarak biraz sert diyebilirim, yakıt arttı, ab etiketini boşverin :)

Şimdi gelelim yazlıklara, kimisi ile tecrübem kısa olsa da kimisini geçen yazda kullandım.

Lassa Impetus Revo 2+ 205/60 R16 92V. 2016 üretimli, yeni aldım, zorunluluktan aldım, detay sormayın :) mitsubishi lancerda takılı, çok deneyimleme şansım olmadı ama yol tutuşu gerçekten şu havalarda iyi, yağmurda deneyemedim, çok sıcak yaz günlerindeki performansını merak ediyorum, konforunu tam çözemedim, fena değil gibi, yakıt tüketimi azaldı kışlıklardan sonra, iddia ettiği gibi çok sessiz bir lastik, değişken asfalt koşullarında iyi. Ab etiket, yakıt: c ıslak:b gürültü: 66db

Goodyear Eagle F1 Assymetric 3 225/45 R17 91Y, 2016 üretimli, kia ceed de takılı, geçen yaz almıştım , fena değil sanıyordum, geçen hafta taktırdım, saklama koşullarına dikkat etmeme rağmen lastik kendini bırakmış, gerçekten aldığıma çok pişman olduğum bir lastik, arabamın arkadan kopma sorununun baş sebebi, şaşmaz asfaltında 4. Viteste patinaj çekebiliyorum, sanki 1000 hp supram var :) TEK KELİME İLE REZALET BİR LASTİK, çok sessiz, yakıt tüketimini kışlıklarla aynı, ne sert ne de yumuşak bir lastik, ab etiketi: yakıt:E ıslak:A gürültü:68 db

Goodyear Efficentgrip Performance (fiat egea oem) 205/55 R16 91V, 2016 üretim, bmw 116i için kışa girerken aldım ve depoya kaldırdım, TEK KELİMEYLE REZALET, esp zırt pırt çalışıyor, virajda araba burundan açıyor, araba sürekli yanlıyor, kesinlikle taş gibi, konfor falan kalmadı arabada, gürültü sessiz, yakıt tüketimi düştü, ab etiketi yakıt a ıslak c gürültü 69db

Kaliteli olduğu iddia edilen efficengrip performance:
http://kolayoto.com/goodyear-efficientgrip-205-55r16-91v-11414.html

şansıma dandik olarak aldığım egp:
http://kolayoto.com/goodyear-efficientgrip-performance-205-55r16-91v-fiat-egea-oem.html

Ayrıca ablamın ibizaya nokian line aldım, bi taktırsın, tecrübelerimi aktaracağım.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Eveeet, kışı bitirdik, yazlık pabuçlara geçtik, öncelikle bu kış kullandığım lastikler hakkındaki yorumumu belirteyim:

Michelin Alpin 5(bmw 116i) 205/55 R16 91T. 2014 üretimli, 2. sezonunu bitirdi. Çıkma almıştım, benim için ilk sezonuydu. Lastik inanılmaz derecede konforlu, hem ıslak hem de kuruda muazzam bir tutuş sergiledi, adeta yola yapışıp vakumluyor, karlı havalarda beni zor durumda bıraktı, aracım arkadan çekişli olduğu için olabilir, önden çekerde deneme fırsatım olmadı, havalar 10-20 derecelerde seyrederken bile saçmalamadı, tutuşu iyiydi. Çok sessiz bir lastik. Yakıt tüketimini ciddi derecede arttırıyor. AB Etiket Sınıfları, Yakıt (E), Islak(B), Gürültü(68 dB)

Continental ContiWinterContact TS850 225/45 R17 91H. 2015'de sıfır olarak aldım, 2. Sezonunu benle bitirdi. 2. Sezonunda hala ilk günkü performansını gösterdi. Kia'daki jantları Lancer'a taktım, yani bu sezon Mitsubishi Lancer üzerinde takılı idi. Herkesin bildiği üzere zaten iyi bir lastik, ne ıslakta ne kuruda hiç bir sıkıntı yaşamadım, kar performansı zaten çok iyi, ama ıslak ve kuru olarak michelin den geride gibi, biraz gürültülü bir lastik, konfor olarak 17" olmasına rağmen rahatsız etmedi, yakıt tüketimini biraz arttırıyor, 25 dereceli havalarda bile saçmalamıyor. Artık üretilmiyor, yeni seçenekler TS860 ve TS850P. Ab etiketi, yakıt E, ıslak C, gürültü 72db

Goodyear Ultragrip 9 205/60 R16 92H. 2016 üretimli, ilk sezonumdu, Kia Ceed e takılı idi. Kesinlikle kuru,ıslak,kar performansı iyi. Sert bir lastik, 60 yanaklı olmasına rağmen rahatsız etti. Sıcak havalarda saçmalamadı. Sessiz bir lastik. ab etiketi, yakıt b, ıslak c, gürültü 68 db.

Petlas w651 snowmaster 185/60 r15 88t, seat ibizada takılı, 2. Sezonunu bitirmesiyle ömrünü tamamladı diyebilirim, her koşulda tutuşu vasat halde, sıcak havalarda saçmalıyor, konfor olarak biraz sert diyebilirim, yakıt arttı, ab etiketini boşverin :)

Şimdi gelelim yazlıklara, kimisi ile tecrübem kısa olsa da kimisini geçen yazda kullandım.

Lassa Impetus Revo 2+ 205/60 R16 92V. 2016 üretimli, yeni aldım, zorunluluktan aldım, detay sormayın :) mitsubishi lancerda takılı, çok deneyimleme şansım olmadı ama yol tutuşu gerçekten şu havalarda iyi, yağmurda deneyemedim, çok sıcak yaz günlerindeki performansını merak ediyorum, konforunu tam çözemedim, fena değil gibi, yakıt tüketimi azaldı kışlıklardan sonra, iddia ettiği gibi çok sessiz bir lastik, değişken asfalt koşullarında iyi. Ab etiket, yakıt: c ıslak:b gürültü: 66db

Goodyear Eagle F1 Assymetric 3 225/45 R17 91Y, 2016 üretimli, kia ceed de takılı, geçen yaz almıştım , fena değil sanıyordum, geçen hafta taktırdım, saklama koşullarına dikkat etmeme rağmen lastik kendini bırakmış, gerçekten aldığıma çok pişman olduğum bir lastik, arabamın arkadan kopma sorununun baş sebebi, şaşmaz asfaltında 4. Viteste patinaj çekebiliyorum, sanki 1000 hp supram var :) TEK KELİME İLE REZALET BİR LASTİK, çok sessiz, yakıt tüketimini kışlıklarla aynı, ne sert ne de yumuşak bir lastik, ab etiketi: yakıt:E ıslak:A gürültü:68 db

Goodyear Efficentgrip Performance (fiat egea oem) 205/55 R16 91V, 2016 üretim, bmw 116i için kışa girerken aldım ve depoya kaldırdım, TEK KELİMEYLE REZALET, esp zırt pırt çalışıyor, virajda araba burundan açıyor, araba sürekli yanlıyor, kesinlikle taş gibi, konfor falan kalmadı arabada, gürültü sessiz, yakıt tüketimi düştü, ab etiketi yakıt a ıslak c gürültü 69db

Kaliteli olduğu iddia edilen efficengrip performance:
http://kolayoto.com/goodyear-efficientgrip-205-55r16-91v-11414.html

şansıma dandik olarak aldığım egp:
http://kolayoto.com/goodyear-efficientgrip-performance-205-55r16-91v-fiat-egea-oem.html

Ayrıca ablamın ibizaya nokian line aldım, bi taktırsın, tecrübelerimi aktaracağım.
Bu egplerin Polonya ve Türkiyede üretilenleri var herhalde, Polonya olanları daha kaliteliymiş sanırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım