KAPALI Hangi arabayı almalı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Lancer'ın kaporayı aldık, Golf'ü de yakın zamanda satarım diye umuyorum. Toplamda elde olacak para 85-86 civarı, belki üstüne annem 3-5 daha koyar alırız bir araba diyorum ama hiç koyacağını sanmıyorum. Bu ara sigarayı bıraktığı için dengesiz, ilk başta Lancer'ı satabilirsin dedi, son 3 gündür sakın satma canını okurum tavrında, geçti Bor'un pazarı...

Neyse 85-90 arasına, dizel-otomatik, C segmenti, Sedan-HB, mümkünse dolu olacak, tercihen beyaz dış renk, iç siyah döşemesi olan ne araba alabilirim ikinci el?

Aklımdan geçenler:

Ford Focus 1.5 TDCI Powershift Titanium
Peugeot 308 1.6 BlueHDI A/T Allure(bluehdi motorların bir kısmında büyük sıkıntılar var çekinceliyim)
Volvo V40 1.6D A/T
Opel Mokka X Enjoy 1.6 CDTI A/T 13500 km hatasız(bunu bana yakın bir arkadaşım ayarlayacak bu fiyata)
Seat Leon 1.6 TDI DSG Style(yetkili servis bakımlı olmalı)
Opel Astra K 1.6 CDTI A/T 10-15k km hatasız (ellerine düşerse bu araba belki, şu an yok)
Volkwagen Golf 1.6 TDI DSG Comfortline-Highline(yetkili servis bakımlı olmalı)
Audi A3 1.6 TDI Stronic(yetkili servis bakımlı olmalı)

Gönlüm istemese de benzinli belki sırf keyif için alınabilir:

Ford Kuga 4x4 1.6-1.5 Ecoboost A/T Titanium

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aydinlatma iyi, bi xenon olaydi iyiydi demek istedim :D premium araba xenonsuz alinmaz derdim, aldik artik
Premium araba xenonla güzel tabii ki ama neticede 2.el alıyorsun. Çok fazla değişken olduğu için böyle ayrıntıları da ekleyecek fırsat her zaman olmayabiliyor. O sebeple idare etmek lazım. Aracın üzerindeki ampuller standart ampullerse bahsettiklerimle değişebilirsin. Aradaki farkı olumlu yönde hissedersin zaten. Özellikle aydınlatmanın V açısı olarak.

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde binin.
Bu araba bana hep orta yaş üstü kadın doktor arabası imajı veriyor. (bu kanıda orta okulda gittiğim dişçide de olmasının etkisi çok) Buradan okuduğum kadarıyla golf-lancer-116i araçlarınız var golf ve lanceri satıp B serisi almak değişik olmuş umarım keyifle binersiniz.

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
İlk izlenimlerim:

Fren pedalı aşırı sert, diğer b lerde de böylemi bilmiyorum
Yan camlardan çok fena içeri ses giriyor, yalıtım bu anlamda zayıf
Lastik sesi fazla ama süspansiyon sesi sıfır, ilginç bir şekilde lastikler goodyear efficent grip performance rft, ama üzerinde m+s ve dağ sembolü var, yani kışlık, internette bulamadım böyle bir lastik
Araba boş paket olmasına karşın son derece dolu
Multimedya çözünürlüğü zayıf
Süspansiyon konforu rft lere rağmen soooon derece iyi
Yakıtı fazla yakıyor, okula 5 litre ile geldim, benzinli arabaylada aynı ort tüketim ile geliyordum zaten
Şanzıman arada bir sapıtıyor ama geçişleri gayet iyi, kavramayı epey korumaya çalışıyor
Motor sesi içeriye hiç gelmiyor nerdeyse
Sürüşü fazla yüksek geldi, mpv ye alışkın değilim tabi
Multimedyasına hemen alıştım, kullanımı kolay
Direksiyon güzel, gayet konforlu
Devir çevirmeye çok istekli, dün deli gibi gazladım, 10 litreyi geçemedim, aynı şeyi bmw ile yapsam 20-25 i rahat vardı :D
Arabada yaslama hissi güzel ama bi yere gittiğiniz falan yok :D
İç ferahlığı gerçekten iyi
Araba olduğundan büyük hissettiriyor, sebebi bana sorarsanız kaputun kısa olup arka kısmın uzun olması
dikiz aynası yetersiz
Bmw bence daha premium hissettiriyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım