Hangi Lastik Markası Kullanıyorsunuz?

Hangi Lastik Markası Kullanıyorsunuz?

• Continental

Kullanılan: 49 26.6%
  • Michelin

Kullanılan: 42 22.8%
  • Pirelli

Kullanılan: 19 10.3%
  • Goodyear

Kullanılan: 22 12.0%
  • Dunlop

Kullanılan: 12 6.5%
  • Bridgestone

Kullanılan: 18 9.8%
  • Lassa

Kullanılan: 9 4.9%
  • Petlas

Kullanılan: 13 7.1%
  • Yokohama

Kullanılan: 2 1.1%
  • Diğer

Kullanılan: 33 17.9%

• Kullanılan toplam oy
    184
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Hangi lastik markası kullanıyorsunuz ve memnum musunuz ? Memnun değilseniz hangi markayı tavsiye edersiniz ? Daha fazla seçenek ekleyemediğim için diğer seçeneğini sundum arkadaşlar . Lastik alacaklar için faydalı olacaktır bence :)

ModaleTurk

Profesör
9 Eyl 2016
207
131
1,085
Michelin kullanıyorum ve tavsiye ederim. Ortalama fiyatı daha yüksek ama daha fazla kilometre yapıyorlar ve yol tutuşu harika.

Aracınızın yol ile tek teması lastikler. Bu sebepten dolayı emniyetiniz açısından lastik konusunda tasarruf olmaz...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Her zamanki gibi bu mevzudan en çok şikayet eden takipçilerden biri olarak, michelin primacy 3 denen lastikten gerçekten nefret ediyorum. Hamuru bu kadar çabuk bozulup da yol üstünde yüzen başka bir lastik henüz deneyimlemedim ( mutlaka başka da vardır). İki farklı aracımda da kaç defa kaydığımın sayısını unuttum. En yakın zamanda 205/55/16 ölçülerinde goodyear efficientgrip performance almayı dört gözle bekliyorum.

Metinm

Profesör
8 Eyl 2016
73
225
1,060
İki aracım var lastik ebatları aynı 225/45/18 birinde goodyear asymmetric 2 diğerinde Dunlop sport maxxTT var ikisi arası da Goodyear kesinlikle daha iyi tutuş ve sessizlikte...

acarr

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
65
32
970
26
Bursa-Samsun
Continental Sport Contact 5 . Henüz iki bin km'de piyasadaki iyi lastiklerden biri olduğunu düşünüyorum

Utku TEKIN

Profesör
8 Eyl 2016
129
89
1,035
Aracımı 6 ay önce aldım. Aldığım adam önlere kumho takmış. Arkalar fabrika çıkışı michelin primacy hp ama diş bile kalmamış.Öyleyken bile sıfır kumho'dan iyi geldi bana. Resmen plastik gibi. Çok sert hamuru var, hiç tutunmuyor. Aracım sürekli önden kayma yapıyor, 20 metre patinaj çekiyorum hala hızlanmıyor.Boşa döner gibi. Ve aşırı ses alıyor. Şu an michelin cros climate almayı düşünüyorum.hep onu öneriyolar.

delicavus

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
16
15
595
Merhabalar,

W204-C204 Facelift Mercedes C180

İlk 3 yıl CONTINENTAL Sport Contact 5 - Çok memnundum yol tutuşu fazlasıyla tatmin ediciydi, tek eksisi ıslak zeminde çok kötüydü ayrıca tel kırma (balon) yapabiliyor. Islak zemindeki performansı maalesef spor lastiklerin genel sorunu.

Güncel : GOODYEAR Eagle F1 Asymmetric 3 - Contisport 5 den daha iyi diyebilirim, fakat öyle bariz büyük bir fark yok, her açıdan hissetmesi zor, fakat 1 yıl kadar oldu her hangi bir balon söz konusu olmadı, ayrıca sanki ıslak zeminde daha iyi gibi, pek ıslakta deneyimleyemedim çok kısa süreli yağmurda kullanma fırsatım oldu yağmura pek denk gelemedim.

Fiyat olarak CONTI ile GOODYEAR hemen hemen aynı.

ModaleTurk

Profesör
9 Eyl 2016
207
131
1,085
Her zamanki gibi bu mevzudan en çok şikayet eden takipçilerden biri olarak, michelin primacy 3 denen lastikten gerçekten nefret ediyorum. Hamuru bu kadar çabuk bozulup da yol üstünde yüzen başka bir lastik henüz deneyimlemedim ( mutlaka başka da vardır). İki farklı aracımda da kaç defa kaydığımın sayısını unuttum. En yakın zamanda 205/55/16 ölçülerinde goodyear efficientgrip performance almayı dört gözle bekliyorum.
Michelin Pilot Sport kullanıyorum ve çok memnunum.

Daha önce Michelin Energy kullandım ve lastikler 70.000 km gitti.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Michelin Pilot Sport kullanıyorum ve çok memnunum.

Daha önce Michelin Energy kullandım ve lastikler 70.000 km gitti.
Michelin'in performans lastiklerinde bir sorun yok. Fakat michelin primacy 3 denilen lastik 5-10 bin km'den sonra bozuldu iki araçta da birinde 65, birinde 30 bin km ( hala kullanıyorum) deneyimleme fırsatım oldu. Hamuru olduğu gibi bozuldu, gürültülü, sert ve kuruda yol tutmayan, yüzen bir lastik haline geldi. Örnek isterseniz; otoparkın 1.5 ecoboost mondeo testine bakabilirsiniz. Hayatımda bu kadar kafadan açan ve yüzen bir lastik görmedim..

Son düzenleme:

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Her iki arabamızda da Lassa var ve genel olarak memnunuz , bayağı sağlam lastikler , tutuş olarak normal , ıslaktaki tutuşları iyi , Accentteki atracta , Octaviadaki İmpetus revo 2+

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
Şu an için fabrika çıkışı aracımda eagle f1 asymmetric2 245-40-19 lastikler var sesli çalışan bir lastik ama drğişim zamanı csc6 tetcihim olacak.

emrcnd

Profesör
8 Eyl 2016
79
240
1,060
Goodyear kullanıyorum ama bir sonraki seçimim büyük ihtimal lassa olur.Sesiz diye almıştım lassa dan farkını göremedim

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,605
18,393
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Eski sahibi goodyear vector 4 seasons takmış.Ortalama bir 4 mevsim.Bundan önceki arabamızda continental sport contact 5 vardı.Baya memnunduk.Sessiz ve tutan bir lastikti.Şu anki lastik hafif de olsa ses yapıyor.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Eski sahibi goodyear vector 4 seasons takmış.Ortalama bir 4 mevsim.Bundan önceki arabamızda continental sport contact 5 vardı.Baya memnunduk.Sessiz ve tutan bir lastikti.Şu anki lastik hafif de olsa ses yapıyor.
4 mevsim lastikleri genellikle kötü oluyorlar , buradan belirteyim , yaz aylarında yaz lastiği kadar iyi tutmuyor , kış aylarında da kış lastiği kadar tutmuyor . Bazı testlerde de izlemiştim hatta . Yeni nesil crossclimate olması lazım , michelin , bunu iyileştirdik tarzında şeyler söylüyor ama kullanıcı yorumu henüz duymadım.

lonelym2005

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
15
6
595
dunlop kullanıyorum ancak pek beğenmedim. nedenini bilmiyorum . michelin daha iyiydi sanki.
kış lastiği olarak da nokian almayı düşünüyorum.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Passat aracımızda continental sport contact 5 yazın kışın ise pirelli sottozero. Golf de ise 3 yıldır aynı lastiği yaz kış kullanıyoruz cinturato p7.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,716
1
6,450
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Michelin pilot sport 4 kullanıyorum. Lastik köpek gibi tutuyor. Ucuz değil ama mübarek hakkını veriyor. Tavsiye ederim.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Continental EcoContact 3 var. Araç Accent Era. Ucuz yollu bir araca takabileceğiniz en iyi lastik. En azından ortamlarda Conti var benim makinada diyebiliyorsunuz. :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Piyasaya yeni sürülen petlas Pt535 dört mevsim lastiklerini kullanıyorum. Lastikler good. Islakta iyi, mıcırda iyi, asfalta iyi, Kardaki performansını bekliyorum.

0yGXko.jpg

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım