Hangi Lastik Markası Kullanıyorsunuz?

Hangi Lastik Markası Kullanıyorsunuz?

• Continental

Kullanılan: 49 26.6%
  • Michelin

Kullanılan: 42 22.8%
  • Pirelli

Kullanılan: 19 10.3%
  • Goodyear

Kullanılan: 22 12.0%
  • Dunlop

Kullanılan: 12 6.5%
  • Bridgestone

Kullanılan: 18 9.8%
  • Lassa

Kullanılan: 9 4.9%
  • Petlas

Kullanılan: 13 7.1%
  • Yokohama

Kullanılan: 2 1.1%
  • Diğer

Kullanılan: 33 17.9%

• Kullanılan toplam oy
    184
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ebatlar 195/65/15
Yazlık bridgestone turanza t001(er300 değil çok şükür) fabrika çıkışlı bunlar geldi.
Kışlık continental winter contact ts850.
Turanzalar yüksek yük indeksli olduğu için ve kendi yapısından da kaynaklı yanakları çok sert biraz da gürültülü ama tutuş ve duruş olarak bana güvensizlik vermedi tek sıkıntısı konfor.
Contilere gelirsek ba yıl dım :D kış gelip de bunları takınca araba cidden yumuşadı. Karda tutuşu da süperdi şöyle anlatayım yerlerde üstünden biraz geçilmiş kar varken vitesi S'e takıp gaza çöktüğümde(1.6tdı caddy) asr ışığı bir kez yanmadı. Normalde aynı yolda kuruda aynı harekette ufak ufak asr ışığı yanardı. Virajdaysa esp kapanmadığı için pek anlayamıyor insan ama 40km civarı hızla köşe dönerken (gene kar var yerde) hunharca pandül atmama(bkz: sinan reyis kamçıları) rağmen çizgisini bozmadı :D

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
923
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Yazları Michelin Energy Saver 205-55-16 kışları Michelin Alpin 5 kullanıyoruz ESP'siz MKV Jetta'da 4 yıl falan oldu tahminimce 60 bini geride bıraktık herhangi bir sıkıntısını görmedik patinaja falan da kalmıyor.
Edit: Bir dahaki lastik alımı için gözüm Continental'e kaymıyor değil yorumlar doğrultusunda düşünürsek.

Son düzenleme:

fthz

Profesör
19 Eyl 2016
111
60
1,035
39
istanbul
Şu an aracımda Goodyear eagle f1 asymmetric 2 yaz lastiği var. Frenleme ve yol tutuş evet çok başarılı ancak yakıt sarfiyatında başarılı olduğunu düşünmüyorum. Bunu da kış ayları gelince kış lastiklerini taktığımda test edeceğim.

Bugün ben lastikleri değiştirecek olsam Petlas'ın dört mevsim lastiklerini tercih ederim, hem kaliteli hem de yabancıya gitmesin...

Aynı araçta 16-17 inç jantları kullandım. 17 inc jant olduğu için performans (spor, kuru yol vs) lastikleri yakıt sarfiyatını arttırıyor diye düşünüyorum, 16 inç jant dört mevsim lastikler ile daha ekonomik sürüş elde ediyordum. Şu an ki aracımda da 17 inç lastik var

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,766
3
9,707
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Şu An Aracımda 225/45 R17 94W XL DUNLOP SP SPORT FM800 Kullanıyorum.

Yol Tutuş Ve Stabilite Olarak Çok Beğeniyorum , 45 Yanakta Konfor Beklemek Türkiyemin Canım Yollarında Pek Mümkün Olmasada Otoyol Sürüşlerinde Düzgün OffRoad Çukuru Olmayan Asfaltta Konforu İdeal Buluyorum , Islak Zemin Performansı Kuru Zeminle Aynı Ve Güven Veren Bir Lastik , Uzun KM Ömrü Olduğuna İnanıyorum Fazla Hırpalanmadığı Sürece , Değişim Yaparsam Sanırım İlk Tercihim PZERO NERO GT Olurdu Sanırım Yada Artık Biraz Yumuşaklık İstesem VentusPrime3 :)

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
en azından bir kısmında vakum kılcalları olsaydı kar ve buz performansı iyi olabilirdi. yağmur oluklarının devamlılığı karda tutunmada sorun yaşayabilir diye düşünüyorum

vbalkan11

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
12
12
595
Bursa
Yazin Kumho Ecowing 195/50/16 kisin Dunlop Winter Ice 02 185/60/15.

Kis lastiginde civi yerleri var ama civi taktirmadim. Adam gibi deneme sansim da olmadi acikcasi.

Yaz lastigini alirken lastikci cok ovdu bunlar yeni lastikler eskisi olsa vermem dedi ( cari calistigimiz firmadir, uzun vadede isleri dusunup kakalamaya calismaz), aldim basta cok memnundum, ama artik eskisi gibi yol tutmuyor, vasat degil ama cok iyi degil. Sinirlari bildiginiz zaman gayet guzel eglendiriyor. İstegimin disinda kayma filan olmadi

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Aracımı yaklaşık 1 yıl önce aldım. üzerinde pirelli p1 vardı. bazen yokuş kalkışlarında direksiyonu hafif kırarsam patinaj veya kayma yapabiliyor. onun dışında genel anlamda memnunum. bu ilk aracım olduğu için kullanıcı anlamında diğer lastikler ile alakalı fazla bir fikrim yok. ama gördüğüm kadarı ile genelde continental şuan en önde, good year ve michelin hemen arkasında hem testlerde hem kullanıcı yorumlarında. tabi bu iş yazlık kışlık durumunda da değişir gibi geliyor. kışlıkta ben mesela conti ts850 420 tl adet, michelin 360 tl, goodyear 300 tl, hankook 240 tl civarı fiyat aldım. nokian internette 220 tl ye buldum. performans durumlarına bakınca conti önde gibi ama bu kadar fiyat farkı değermi bilmiyorum. muhtemelen nokian alıcam. diğelimki sıfırdan bir yaz lastiği alacak olsam muhtemelen michelin crossclimate alırdım, hiç olmazsa yaz kış sök tak derdim olmazdı. bu lastik olayı aslında insanın beklediği ile alakalı bir şey bence her konuda optimum bir lastik yoktur. hepsinin kendine göre iyi yanları vardır. istek ve beklentiye en uygun olanını bulmak önemli bence.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Koca forumda topu topu 2 tane Petlas Kullanan var. Alırken hatamı ettik acaba diycemde, 5000 km oldu iyi kötü geçiniyoruz.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,766
3
9,707
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Koca forumda topu topu 2 tane Petlas Kullanan var. Alırken hatamı ettik acaba diycemde, 5000 km oldu iyi kötü geçiniyoruz.

Dediğim gibi yakıt tüketimini arttırdığı için tercih edilmiyor.

Sadece Yakıt Tüketimi Olmasa Gerek Bu Konu Diye Düşünüyorum... Hamur Bileşeninde Neler Kullanılıyor Hiç Bir Bilgi Yok , Peki Ya O Kadar Sattığı Söylenen Lastiğin Testleri ? Şahsen Starmaxx Petlas Aynı Olduğunu Var Sayarak Konuşayım Takan Arkadaşlarım Bin Pişman Islak Yolda Ölüme Gittiklerini Söylüyorlar...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Yağmurda yaptigim suruşlerde bir kere olsun arabam kaymadi... Ama benim lastiklerim biraz farkli. Pt535 diger petlaslara benzemiyor. Petlasin prestiji icin uretilen bir urun..

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,766
3
9,707
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Yağmurda yaptigim suruşlerde bir kere olsun arabam kaymadi... Ama benim lastiklerim biraz farkli. Pt535 diger petlaslara benzemiyor. Petlasin prestiji icin uretilen bir urun..

PT535 Yaz Lastiği Doğru Mudur ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım