KAPALI Honda Civic 2007 Erken ABS Sorunu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

serkanbb06

Profesör
28 Ocak 2017
109
89
1,035
Arkadaşlar Merhaba..
2007 model Civic sahibiyim aracımda erken ABS'ye girme sorunu yaşıyorum.
Mesela;
- 20'yle giderken hafif bir tümsek, tırtıklı bozuk yolda hafif bir frene dokunduğunda ABS devreye giriyor.
- 20-30 KM hızla giderken önünüze birinin atladığını düşünün ani frende ABS'nin devreye girmemesi gerekirken (diğer arabalardan edindiğim tecrübeden ötürü bunu diyorum) ABS devreye giriyor ve araç kızaklıyor.
- Yolda 100-120 arası seyir halindeyken ani hız düşürmelerde mesela 100KM>70Km'e hıza düşüşlerde ABS devreye giriyor.

Velhasılkelam çözüm için yaptıklarımsa iki fren ustasına gittim "her şeyden yapar, uğraşma" dedi. Ankara'da bir servise gittim "disk ve balatadan dedi

10.000 Bakımımda gelmişti bakımları yaptırırken ön disk ve balataları değiştirdim. Balatalar Nissin, Diskler Brembo taktırdım.

Sonuçsa, yine aynı değişen hiçbir şey olmadı.

Yani bu bir sorun mu evet, ha kullanımda seni ürkütüyor mu hayır ama daha temkinli kullanmanızı gerektiriyor.

Çözüm önerileriyse sanayideki çalışanların
- Abs beyni değişecek
- Abs sensörleri değişecek
- Abs okuyucuları temizlenecek
- Lastikleri değiştirin ( Mayısta Nokian Line2017 5. ay tarihli alındı, jantlar orjinal)
vs..
1f642.png
:)
Yer: Ankara
1f642.png
:)

Bugün sabahsa ABS ustasına gittim ve test etti aracı sürüş halinde test sonuçlarını aşağıda ekledim ve dediği şudur ki "Senin lastiklerin bu araç için uygun yumuşaklıkta değil o yüzden erken ABS'ye giriyor. Daha uygun yumuşak lastiklerle değiştir."
Aracımda da söylediğim gibi Nokian Line 205-55-16 91v lastiklerim var.
Sizin lastik öneriniz ne olurdu?
V32Jlr.jpg

Bu ABS sorununu en net anlatan video aşağıda
1f642.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

serkanbb06

Profesör
28 Ocak 2017
109
89
1,035
Sonuç:
Arkadaşlar bu fren işiyle boşuna uğraşmayın bizim frenler böyle maalesef ama buna yapacak bir şey yok.
Her şey denendi akla gelen yine sorun çözülmüyor. [emoji846]
Bugün 2 fren ustasına baktırdım sonuç lastik dediler.
sıfır 2 aylık continental compact 5 lastiklerle denedik yine aynı.
Başka bir Honda’ya denk geldim sürdüm onu da, onda da aynı sorun var.

O yüzden arkadaşlar bu işe para harcamayın, canınızı sıkmayın:)
Honda’nızı sevin :)))
Benden bu kadar :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım