KAPALI Kadın sürücüler için büyük araç önerileri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gulay

Panpa
20 Eki 2016
138
576
2,535
İstanbul
S.a beyler
Öncelikle söylemeliyim ki aracı hemen yarın ya da önümüzdeki ay alıyorum gibi bi durum yok dolayısıyla zamanınızı ilanları araştırarak harcamanızı istemem. Modellerden fikir verebilirseniz ben detaylıca araştırıp aklıma takılanları yine bu konu altında sorar başınızı ağrıtırım:)

Aradığım araçtan beklentilerime gelince;
# Yerden yüksek ( yolda yürürken bile etrafa ya da karşıya değil yola bakarım bisiklette de öyle dolayısıyla yerden yüksek araç beni daha etrafa hakim hissettirecek)
# Bagajı büyük (mesleğimi az çok bilenler var forumda; inşaat alanında cnc router ile strafor işleyip polyester atölyesine göndermem gerekiyor. Boyutları 50x100x25cm ile 205x145x55cm arasında değişen birçok ürün taşımam gerekebiliyor. Leventten gaziosmanpaşaya kamyonla gönderdiğimde 150-200 tl nakliye ücreti ödemem gerekiyo e bi yerden sonra da insan daralıyo yani... boyutları büyük fakat 30-36d yoğunlukta olduğu için ağırlıkları çok olmuyor straforların.)
# sedan araçlar bagaj konusunda isteğimi karşılamıyor dolayısıyla düşünmüyorum fakat suv dışında hb otomobillerden de araştırmaya çalıştımda bulamadım. Bu konuda da fikirlere açığım.
# aracı yalnızca ben kullanmayacağım; kızkardeşim ve annem de kullanacak dolayısıyla otomatik düşünüyorum. Hem manuelden daha kolay kullanımı diyolar ben hiç denemedim ama öğrenirim ya :))
# e madem otomatik bakıyoruz hazır bakmışken geri görüş kamerasıda olsun demi :D navigasyon olmaa da olur telefonla hallolur o mesele. (ki kamera ayrıca da eklenebiliyo sanırım araca.)
# bu aracı hem şehir içinde kullanmam gerekecek hemde aileyi arabaya atıp memlekete götürebilmem lazım dolayısıyla köy yollarında ziyan olmayacak kadar da sağlam olmalı. ( hatta pazar günleri marmara bölgesinin köylerini dağ tepe orman pek bilinmeyen yerlerini gezeyim istiyorum)
Bütçem yok :D kredi çekeceğim için 6. Basamağı barındırmayan fiyatlardan araç baktım hep dolayısıyla ikinci el :) olabildiğince eski olabilir benim baktıklarımdan en eskiler 2006-2007 modeldi.
Şİmdi de daha önce gözgezdirdiğim ve hatta sahibindende sayfalarını aşındırdığım modelleri sıralayayım sizlere; nasıl modeller dikkatimi çekmiş o konuda fikir verebilir belki.
Tucson (ilk sırayı her daim kapar o olmasa zaten ix35 aynı :) i20-i30 a antipati beslediğimden hiç sayfalarına bakmıyorum muhtemelen önerilirse bakmam da :/)
Dodge nitro (ilk gördüğümde amerikan cenaze arabalarını andırmıştı bana, bi küçük araştırma yaptığımda frenlerinde sorun olduğu için 2009 modellerin toplatıldığını öğrendim fakat hala aklımdadır)
Chevrolet captivia( olabilitesi olan tipini beğendiğim bi araç)
Honda cr-v
Ssangyong rodius( dıştan bakınca sedan olmaya çalışmışta olamamış gibi duruyo fakat içine hayran kaldıydım)
Ssangyong xlv ( koltuktan ziyade sandalye gibi arka taraf ama olsun yolcukar için minder atarız olmadı :p )
Nekadar çok modeller araştırdım ama aklıma gelen bunlar oldu demekki diğerlerini bek önemsememişim :D
Evet kardeşlerim abilerim arkadaşlarım fikirlerinizi bekler iyi akşamlar dilerim

Gulay

Panpa
20 Eki 2016
138
576
2,535
İstanbul
V60 cross country filan olacak böyle çiçek vallaha xc70 de olur.Ama maalesef araba fiyatları...

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi
sahibinden e v60 yazdım dolu dolu 160.000,00 tl yi görür görmez beğenmemeye karar verdim :D ben 4 teker bi araca şuanki gelirimle okadar para verirsem anam ben evlatlıktan reddeder :p babam iyi yapmışsın aferim der :D
volvocudan hatasız volvo
İlan No: 444124078
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...olvo-volvocudan-hatasiz-volvo-444124078/detay
Böyle bi şey nasıl olur?İlan örnek olsun diye attım :)

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi
heh bu daha iyi bu modelleri de inceleyeyim bi :)

Gulay

Panpa
20 Eki 2016
138
576
2,535
İstanbul
Suv olucak ise kuga ve kaşkai den başkasını çok önermem ama şehir içi kullanımından dolayı benim tercihim iyi bir sw olur. Gönül levorg ister ama alması ve benzini pahalı sw lerde yakıtına bakılıp doğululardan biri tercih edilebilir. Mpv olarak bir sır vereyim Honda Shuttle var yakıtı yüksek ama içerisi hangar gibi çok geniş fiyatları ucuz zaten hemde honda olması büyük avantaj
sahibindende Honda Shuttle diye aratınca en son modeli 99 yılında üretilmiş sanırım. fiyatları çok iyi, tahminen içi bana yeterli olacaktır. aklıma takılansa daimi kullanacağımız için servis ve parça sıkıntısı yaşayabilme ihtimali. ki 200.000 km den daha düşüğü yok kesin elime kalır güzelim araba :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
sahibindende Honda Shuttle diye aratınca en son modeli 99 yılında üretilmiş sanırım. fiyatları çok iyi, tahminen içi bana yeterli olacaktır. aklıma takılansa daimi kullanacağımız için servis ve parça sıkıntısı yaşayabilme ihtimali. ki 200.000 km den daha düşüğü yok kesin elime kalır güzelim araba :D
Şöyle bir araç da var: Kia Carnival. Bunun deri koltuklısuyla bir de portbagaj takıp ablamlar İngiltere'den Türkiye'ye evlerini taşımışlardı. Araba berbat kondisyonda olmasına rağmen 6 ay da burada kullanıldı, bana mısın demedi. Uzun yolda da Ford Fiesta'mızla aynı yakıtı tüketiyordu. Sağlamlığına ve iç hacmine kefilim :D Sürüşü ise otobüs gibi, H100 kamyonetlerden filan daha ağırbaşlı. Direksiyonu tek yöne 3 tur dönüyor :)
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...mobil-ruhsatli.yeni-muayeneli-435587891/detay

Türkiye'deki en yeni kasası da bu. :)
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...a-2006-otomatik-114binde-acil-443344387/detay

Nispeten düşük km'li temizleri bulunursa uzun süre sorunsuz binilir.

Gulay

Panpa
20 Eki 2016
138
576
2,535
İstanbul
@berkertekin Bu Kia Carnival, Chrysler Grand Voyage, Honda Shuttle gibi araçlar ruhsatta ne olarak geçiyor biliyor musunuz?
ben bahsi geçen tüm modelleri internette araştırdığım için grand vovager ilanlarının birinde otomobil (af çok amaçlı) yazısını gördüm. ama bayaa büyük araçlarmış bunlar süper karavan misali :D

Gulay

Panpa
20 Eki 2016
138
576
2,535
İstanbul
Şöyle bir araç da var: Kia Carnival. Bunun deri koltuklısuyla bir de portbagaj takıp ablamlar İngiltere'den Türkiye'ye evlerini taşımışlardı. Araba berbat kondisyonda olmasına rağmen 6 ay da burada kullanıldı, bana mısın demedi. Uzun yolda da Ford Fiesta'mızla aynı yakıtı tüketiyordu. Sağlamlığına ve iç hacmine kefilim :D Sürüşü ise otobüs gibi, H100 kamyonetlerden filan daha ağırbaşlı. Direksiyonu tek yöne 3 tur dönüyor :)
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...mobil-ruhsatli.yeni-muayeneli-435587891/detay

Türkiye'deki en yeni kasası da bu. :)
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...a-2006-otomatik-114binde-acil-443344387/detay

Nispeten düşük km'li temizleri bulunursa uzun süre sorunsuz binilir.
şuan zamanım olsa 2006 model 114 binde olana gider bakardım :/ adam baya ilgilenmiş gibi göründü gözüme

Gulay

Panpa
20 Eki 2016
138
576
2,535
İstanbul
Hocam s.a Kia Sportage 2.0 CRDI premium paket 64000 km de bir aracım var uygun olur mu sizin için
fotoğraflarına br bakın isterseniz ilanda araç tipi yanlış yazılmıştır ilana.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...n-kia-sportage-burada-bak-bi-438081547/detay/
a.s ilana bakmıştım cevap yazmayı unutmuşum . alakanız için teşekkürler fakat araç antalyada görünüyor. istanbul dışından araç şuan için bakmıyorum. hayırlısıyla satarsınız umarım.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...s-sigara-icilmemis-aile-araci-451752320/detay

1 senedir bu aracın 2.0 dizel otomatiğini kullanıyoruz arabayı 137k km de almıştık en son 150k civarında kullandım şimdilik hiç bir sorun çıkarmadı. Konfor-yol tutuş-yalıtım-hacim-kullanışlılık olarak öneririm ama 1.4 t performansı-yakıt tüketimi nasıl olur bir bilgim yok ağır bir araba çünkü ama 2.0 dizel otomatik bulursanız ona bakın derim 165bg 340 tork arabayı 220 km lere kadar rahatça yürütüyor.
http://garajtv.com/test-hulk-opel-zafira-tourer/ bu da daha önce yazdığım test yazısı eğer bir sorunuz olursa seve seve yanıtlarım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım