Kaliteli Kışlık Cam Suyu

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben daha henüz denemedim. Gerçi denesem de -11 dereceyi falan göreceğimi zannetmiyorum şu sıralar. Fakat şikayette mevzusu geçen 1 lt screenwash ürününe ek olarak kaç litre su ilave ettiğini yazmamış. Araçların su haznesi genelde 2,5-3 litre civarı olur. 1 litre sw ürününe ek olarak 1 litre su eklemeliydi. Eğer 1,5-2 litre civarı su eklerse o ürünün donma eşiği oldukça düşüyor.

Geçen kış sw ürününden daha kalitesiz olan 5 litresi 7-8 liralık mavi-yeşil-kırmızı renklerde olan uyduruk ürünlerden aldım. Hava eksi dereceye düştüğü zaman su karışımını tutturamadığım vakit hazne içinde donuyordu. Ürünün arkasında kaç litre su katmam gerektiği yazmadığı için bende su katmadan sadece ürünü boca ediyordum ve o şekilde donma yapmıyordu.

Son düzenleme:

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Ben -17 de denedim. Gayet performanslı hiç bir donma tıkanma yaşamadım.
Hatta o günlerde kaynar su deneyi yapmıştım. bir bardak kaynar suyu hava attığım anda kar tozu şekline dönüşmüştü. Bulursam videoyu atarım.
O günlerde İzmir den misafirler gelmişti nişan için onlara akrabalar söylemiş telefonda aracınızın motor suyunu kontrol ettirin diye geldikleri gece yine -17 idi sabaha motor cort olmuştu. (Berlingo)

Son düzenleme:

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Ben -17 de denedim. Gayet performanslı hiç bir donma tıkanma yaşamadım.
Hatta o günlerde kaynar su deneyi yapmıştım. bir bardak kaynar suyu hava attığım anda kar tozu şekline dönüşmüştü. Bulursam videoyu atarım.
O günlerde İzmir den misafirler gelmişti nişan için onlara akrabalar söylemiş telefonda aracınızın motor suyunu kontrol ettirin diye geldikleri gece yine -17 idi sabaha motor cort olmuştu. (Berlingo)
İyiymiş, 1:1 mi sulandırdınız?

starchild

Düz Yol Gazcısı
13 Ocak 2019
30
10
120
42
Marka
Volkswagen
Ben camda leke oldu mu tribe girerim. Bu yüzden sürekli silecek suyum dolu olmalıdır, ayrıca da yan camlar için spreyim ve iyi bir bezim bulunur. Silecek suyu için Sonax'ın konsantre silecek suyunu kullandım bir süre. ama onu da her yerde bulamadığım için yazdan beri BİM'de satılan silikonlu camsil kullanıyorum. Biraz yoğun olduğu için sulandırarak tabi ki. Sonuç efsane, su kaydırma özelliği de olduğu için çok iş görüyor. Kokusu da güzel.

Muadil ürünü A101'den aldım ama aynı randımanı vermedi nedense. Belki biraz fazla sulandırmış olabilirim, bilemedim.
Edit: Kışın ne olur bilemem, 6 aydır kapalı otopark gibi bir nimete kavuştuğum için çok da ilgilenmiyorum açıkçası.
Silecek suyu haznesine mi silikonlu camsil koyuyorsun?
Ben Şok 'un Mintax marka olanından arabada mutlaka tutuyorum. Yan camlar, aynalar ve silecek değmeyen yerleri uzun yol yapmadan önce mutlaka onunla silerim. Çok güzel parlaklık veriyor. Benim de aklıma geldi gelmesine de zarar verir diye düşünüp hiç yapmadım doğrusu. Silikonlu camsiller diğer her türlü temizleyiciden çok daha başarılı oluyor. Ahşap, metal ne varsa pırıl pırıl yapıyor.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Silecek suyu haznesine mi silikonlu camsil koyuyorsun?
Ben Şok 'un Mintax marka olanından arabada mutlaka tutuyorum. Yan camlar, aynalar ve silecek değmeyen yerleri uzun yol yapmadan önce mutlaka onunla silerim. Çok güzel parlaklık veriyor. Benim de aklıma geldi gelmesine de zarar verir diye düşünüp hiç yapmadım doğrusu. Silikonlu camsiller diğer her türlü temizleyiciden çok daha başarılı oluyor. Ahşap, metal ne varsa pırıl pırıl yapıyor.
Evet, suyla karıştırıp koyuyorum. Zarar vereceğini sanmam, bu güne kadar zaten bir sorun yaşamadım ama benim de yoğunluğu konusunda endişem olmuştu. Bu yüzden suyla %50-50 oranında açıp koyuyorum. Diğer camları da bununla siliyorum gayet memnunum..

starchild

Düz Yol Gazcısı
13 Ocak 2019
30
10
120
42
Marka
Volkswagen
Evet, suyla karıştırıp koyuyorum. Zarar vereceğini sanmam, bu güne kadar zaten bir sorun yaşamadım ama benim de yoğunluğu konusunda endişem olmuştu. Bu yüzden suyla %50-50 oranında açıp koyuyorum. Diğer camları da bununla siliyorum gayet memnunum..
Teşekkür ederim dönüş için. Ne kadar süredir kullanıyorsunuz peki?

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Sürekli bunu kullanıyorum diyemem çünkü bazen unutuyorum, bazen de alışverişe filan gittiğimde sonax'ın konsantre cam suları oluyor onlardan alıyorum. Ama son 8-9 aydır kullanıyorum diyebilirim. @starchild

starchild

Düz Yol Gazcısı
13 Ocak 2019
30
10
120
42
Marka
Volkswagen
İyi cesaret doğrusu @Onemanband benim elim gidemedi bir türlü. Ama hep bagajda tutarım 1 şişe. Zorda kalırsam aklımda bulunsun. Teşekkür ederim

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım