Konu Dışı: Telefon Seçimi

S7 ile devam mı edeyim? S8'e mi terfi edeyim? Yoksa Flagship Killer olan One Plus 5 mi alayım?

• Kullanılan toplam oy
    51
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Melih Eksi

Profesör
9 Eyl 2016
154
109
1,085
Şöyle örnek vereyim. Kanada'dan aldığım 6s şarjı hızlı bitiyordu kapanıyordu ve ısınıyordu. Götürdüm 1.5 gün sonra çağırdılar. Yeni telefon vermişlerdi. Bir kere bir uygulamadan dolayı sıfırlamak zorunda kaldım. Ağustos'tan beri sıkıntısız diyebilirim

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Note 2 vardı, öldü. Gittim yerine Note 5 aldım, bozulana kadar da bunu kullanırım. S8 e geçen baktım buna bu para verilir mi diye geçirdim içimden. Sık telefon degistirmenin mantığını hiç anlamıyorum. S7 den S8 veya OP5 e geçmenin hayatında çok büyük bir değişme yaratacağını düşünmüyorum.

Melih Eksi

Profesör
9 Eyl 2016
154
109
1,085
İPhone’u gittiği yere kadar kullanmayı düşünüyorum. Yazılım desteği geliyor. Telefon stabil. Rahat 2 senesi daha var

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Şöyle örnek vereyim. Kanada'dan aldığım 6s şarjı hızlı bitiyordu kapanıyordu ve ısınıyordu. Götürdüm 1.5 gün sonra çağırdılar. Yeni telefon vermişlerdi. Bir kere bir uygulamadan dolayı sıfırlamak zorunda kaldım. Ağustos'tan beri sıkıntısız diyebilirim
Ayrica yeni telefon degil o swap :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Yok abi o sadece cümleyi tamamlamak için. Benim de apple disbiritörüm yok Türkiye'de:D
Ya bu araba gibi telefonda biraz zevk meselesi. Android tarafinda sayisiz secenek var. Ram islemci ekran guncelleme kamera o bu derken ben 2 ay telefon aradim aldim
Apple kisminda az ve oz net model cesidi var ikinci el kaybi yok.
Ama bence ikisi arasindaki en bariz fark biri daha cok basit ve kullanisli biri daha karmasik ve daha ozellestirilebilir.

brkbrave

Profesör
24 Ocak 2017
56
54
1,010
S8 dışarıdan ne kadar güzel dursa da edge ekran bence kullanımı zorlaştırıyor ve telefon ışık altında her açıda mutlaka bir noktada parlama yapıyor. Ele alınca kaliteli bir his verse de edge ekranı ve arkasınında cam olduğunu hesaba katarsak kırılgan olduğu çok aşikar. Parmak izi okuyucun arkada olması bence çok sorun değil ama kameranın sağ tarfına yerleştirilmiş olması sıkıntı yaratabilir. Parmağını her okuttuğunda kamerada da parmak izi bırakabilirsin. Infinity display e gelecek olursak destekleyen formatta çok etkileyici gözükse de 16 ya 9 oranında çalışan uygulamalarda üstte ve altta siyah bar oluşuyor.

Oneplus 5 in s8 e göre günlük kullanımdaki önemli farkları ekranı, parmak izi okuyucunun yeri, metal kasası ve arayüzü olacaktır. Fiyatına göre s8 den daha mantıklı bir seçim.

Bana kalırsa ben komple eksiksiz bir paket olarak hTC U11 i tercih ederdim. Kutudan çıkan ve gürültü önleme özelliğine sahip olan kulakları ve ses çıkış gücü s8 e göre bir adım önde. Kamerası gene dxomark a göre s8 den bir adım önde. Arayüzü stock androide çok yakın ve çok akıcı, kasası da arkası cam olsa da idare eder. Diğerlerine göre tek sıkıntısı kulaklık çıkışının bulunması. O da zaten kutudan çıkan adaptörle hallediliyor. Seçenekleriniz arasında bulunmasa da hTC U11 öneririm.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
S8 dışarıdan ne kadar güzel dursa da edge ekran bence kullanımı zorlaştırıyor ve telefon ışık altında her açıda mutlaka bir noktada parlama yapıyor. Ele alınca kaliteli bir his verse de edge ekranı ve arkasınında cam olduğunu hesaba katarsak kırılgan olduğu çok aşikar. Parmak izi okuyucun arkada olması bence çok sorun değil ama kameranın sağ tarfına yerleştirilmiş olması sıkıntı yaratabilir. Parmağını her okuttuğunda kamerada da parmak izi bırakabilirsin. Infinity display e gelecek olursak destekleyen formatta çok etkileyici gözükse de 16 ya 9 oranında çalışan uygulamalarda üstte ve altta siyah bar oluşuyor.

Oneplus 5 in s8 e göre günlük kullanımdaki önemli farkları ekranı, parmak izi okuyucunun yeri, metal kasası ve arayüzü olacaktır. Fiyatına göre s8 den daha mantıklı bir seçim.

Bana kalırsa ben komple eksiksiz bir paket olarak hTC U11 i tercih ederdim. Kutudan çıkan ve gürültü önleme özelliğine sahip olan kulakları ve ses çıkış gücü s8 e göre bir adım önde. Kamerası gene dxomark a göre s8 den bir adım önde. Arayüzü stock androide çok yakın ve çok akıcı, kasası da arkası cam olsa da idare eder. Diğerlerine göre tek sıkıntısı kulaklık çıkışının bulunması. O da zaten kutudan çıkan adaptörle hallediliyor. Seçenekleriniz arasında bulunmasa da hTC U11 öneririm.
Fiyat olarak ne civarda peki özellikle de amerikada?

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
650 dolar yanlış hatırlamıyorsam
Tasarımını pek beğenmediğimi söylemem lazım bide HTC'ye bulunduğu durum yüzünden artık eskisi kadar güvenemiyorum bunlara ek olarak da fiyatı bi çıtır fazla geldi. Akşam karşılaştırmalara falan bi bakayım belki fikrim değişir ama sanirim ben OP5 alacam gibi duruyor hala bi kararsızım :oops:.

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Şu an sony kullanıyorum, senin tercihin ne olur bilmem ama benim sonraki telefonum kesinlikle HTC olacak. Bu telefonumu alırken Sony vs HTC arasında kalmıştım, HTC'yi çok merak ediyorum özellikle ses performansını.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Bence elindeki daha yeni bir telefon değişmene gerek yok. Seneye illa yenisi gene çıkacaktır o zaman değiştirirsin.

Şu an sony kullanıyorum, senin tercihin ne olur bilmem ama benim sonraki telefonum kesinlikle HTC olacak. Bu telefonumu alırken Sony vs HTC arasında kalmıştım, HTC'yi çok merak ediyorum özellikle ses performansını.
HTC geleceği pek parlak bir firma değil, ilk çıktığında One M7 almıştım güzel telefondu ancak problemleri vardı. Farklı olmaya çalıştıkları sürece batırdılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım