Konu Dışı: Telefon Seçimi

S7 ile devam mı edeyim? S8'e mi terfi edeyim? Yoksa Flagship Killer olan One Plus 5 mi alayım?

• Kullanılan toplam oy
    51
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

brkbrave

Profesör
24 Ocak 2017
56
54
1,010
Tasarımını pek beğenmediğimi söylemem lazım bide HTC'ye bulunduğu durum yüzünden artık eskisi kadar güvenemiyorum bunlara ek olarak da fiyatı bi çıtır fazla geldi. Akşam karşılaştırmalara falan bi bakayım belki fikrim değişir ama sanirim ben OP5 alacam gibi duruyor hala bi kararsızım :oops:.

Ben de uzun süre m8 kullandım hocam, kamera hariç gayet memnundum. Bu arada bekleyebilirseniz Ağustos ayında Note 8 de çıkıyor. Ayrıca demin belirtmeyi unutmuşum, üçüncü çeyrekte -büyük ihtimal Note 8 ile birlikte- Samsung Pay ülkemize geliyor (hatta S7 de destekliyor yanlış bilmiyorsam). Diğer ödeme yöntemlerine göre avantajı bütün pos cihazlarını %100 kapsıyor. Samsung sırf bundan dolayı bile tercih edilebilir gibi geliyor bana.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ben de uzun süre m8 kullandım hocam, kamera hariç gayet memnundum. Bu arada bekleyebilirseniz Ağustos ayında Note 8 de çıkıyor. Ayrıca demin belirtmeyi unutmuşum, üçüncü çeyrekte -büyük ihtimal Note 8 ile birlikte- Samsung Pay ülkemize geliyor (hatta S7 de destekliyor yanlış bilmiyorsam). Diğer ödeme yöntemlerine göre avantajı bütün pos cihazlarını %100 kapsıyor. Samsung sırf bundan dolayı bile tercih edilebilir gibi geliyor bana.
Samsung Pay benim telefonda var fakat benim kullanabileceğim bir alan yok :). Note 8 Eylül başında tanıtılacak diye biliyorum ve baya pahalı olacak gibi duruyor en azından OP5'e göre.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bu telefonlar özelinde bir şey diyemem, eskisi kadar takipte etmiyorum ama telefonlar çok hızlı tüketiliyor (genelde de psikolojik olarak tüketiliyor, yoksa ürün aynı performansta). Aynı telefonun kasası değişmiş, bir iki ufak değişiklik yapılmışını üretip yeni diye bir kaç yüz hatta belki bin lira ekleyip satıyorlar. Bunları alan kitlede var. Bilgisayar ayrı bir dünya, ona harcanan para kabul edilir iş için vb. temel ihtiyaç. Ama telefon ne bileyim, konuş, mesajlaş, kayıt al, fotoğraf çek, yazı oku vs. daha kısıtlı. Muhtemelen şuan yaptığın şeylerden çokta farklı bir şey için kullanmayacaksın, belki 1sn daha hızlıdır, kamerası biraz daha kalitelidir, boyutu az biraz büyütmüşlerdir, bu nedenle biraz daha ağırlaşmıştır vs.

Uzun lafın kısası telefonların özellik farklarını bilmiyorum ama bence S7 ile devam et.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
@gtepro elindeki s7 henüz eskimemiş, s8le öyle aman aman farklar da yok. Elindeki telefon patlayana kadar samsung s10 bile çıkarır leblebi gibi telefon üretiyorlar zaten canları sıkıldıkça yeni telefon çıkarıyorlar. Biraz daha sabret derim

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
24
Marka
Audi
Seçenekler arasında yok ama eğer imkanın varsa iPhone 7+ bakmanı öneririm ben kullanıyorum, kamera açısından performans açısından batarya ömrü açısından çok iyi bir telefon. Batarya 1 günü rahat çıkarıyor kamerası gerçekten çok başarılı çift kamera derinlik efekti muhabbeti gerçekten etkileyici portre modu vs ile mutlu eder. Ha eğer ille s8 veya oneplus 5 olcaksa o zaman S8 derim ekranı ile açık ara önde ama kamera önemli diyorsan oneplus 5 iyi bi tercih olur doğrusu.

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
Elindeki telefonla devam etmeni öneririm. S8'in en büyük farkı ekranı ve o ekranı hakkıyla kullanamıyor çoğu zaman formatından dolayı. Kamera konusunda ön kamerası S7'ye göre iyi ancak arka kamerada çok ufak farklılıklar var hatta sensörlerin aynı olduğu söyleniyor sadece yazılımsal değişiklikler sayesinde falan filan. Açıkçası telefonlarla yaptığımız konuşma harici bir şey yok. Sosyal medya falan hikaye. Elimde 3. senesini dolduran S5 var. S8 baktım ancak benim için bile gereksizdi. Zaten 2 yıl destek veriyor Samsung. Sonrasında Android işletim sisteminin özgürlüğüyle kassa bile oynayıp kendi isteğinize göre şekillendirebiliyorsunuz ki elimdeki telefon hunharca kullanmama rağmen hala sıkıntı çıkarmadı. Zaten her sene yeni modeller tanıtılıyor. Gerçekten üstüne koyan bir model olduğunda veya telefonun öldüğünde değiştirmeni tavsiye ederim.
Not: OP5'ten hiç bahsetmedim çünkü OP1 ile hiç iyi anılarım yok. 3 aylıkken satmıştım dayanamayıp.

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Seçenekler arasında yok ama eğer imkanın varsa iPhone 7+ bakmanı öneririm ben kullanıyorum, kamera açısından performans açısından batarya ömrü açısından çok iyi bir telefon. Batarya 1 günü rahat çıkarıyor kamerası gerçekten çok başarılı çift kamera derinlik efekti muhabbeti gerçekten etkileyici portre modu vs ile mutlu eder. Ha eğer ille s8 veya oneplus 5 olcaksa o zaman S8 derim ekranı ile açık ara önde ama kamera önemli diyorsan oneplus 5 iyi bi tercih olur doğrusu.
Aldinda bi ara kırmızı Iphone düşünmüştüm ama önü siyah olmayınca vazgeçmiştim. Iphone çok ekstrem bir durum olmazsa almayı düşünmüyorum.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
İPhone satış sonrası neden iyi hiç düşündünüz mü? Adam satarken zaten iki telefon birden satıyor fiyat olarak. E bi zahmet değiştirsin yani. Xiaomi mi5s kullanıyorum aşırı memnunum. Mi6 düşünebilirsin bence ama s7 yi değiştirmeye gerek yok. S8 i de kendi adıma konuşayım kullanamam heralde o tasarımla :D

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
Halihazırdaki telefonun gayet güzel, yeterli. Ben olsam şu an Türkiye'de çok merak edilen beklenen Xiaomi Mi6 uygun bir fiyata alabilirsem getirtip satardım.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Konuyu açmamın üstünden yaklaşık 1 gün geçti. Vakit ayırıp oy kullanan ve görüşünü belirten herkese çok teşekkür ederim. Temmuz başında 1 ay yurtdışına gideceğim ordan döndükten sonra elimde olan paraya, dolar kuruna, telefonun yaygınlaşmasına ve ufak updateler almasının dâhilinde dönünce OnePlus 5 almayı düşünüyorum ama yinede belli olmaz. Tekrar herkese çok teşekkür ederim. Bu arada OnePlus 5 alırsam yaklaşık 1 yıl sonra Oneplus 6'nın çıkacağının farkındayım ve tahminimce çok az bir değer kaybı ve üzerine ekleyeceğim cüzzi bir miktar para ile ona terfi edeceğim :).

Son düzenleme:

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Valla önerim eylül ayını bekleyip yeni iphone'u görmen. İlla değiştireceksen telefonu o zaman karar ver derim. Ben 5 senedir apple kullanıyorum gayette memnunum sonuna kadarda tavsiye ederim. Telefon sonuçta araba falan değil o kadar fazla özelliğin bir faydası olacağını düşünmüyorum. Diğer önerimse, halihazırda zaten çok iyi bir telefon kullanıyorsun paranı başka şeylere harcayabilirsin :)

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Şunu da atayım buraya. Almanya fiyati

Ekli dosyalar

• 20170623_180224.jpg
    20170623_180224.jpg
    900.3 KB · Görüntüleme: 220

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Zırt pırt telefon değiştiren ben, artık 6s Plus'ta frene bastım.

Bu işin sonu yok. Her yıl bir şey çıkartıyorlar. Olan bizim cebimize oluyor. 7s Plus'a kadar telefon değiştirmem dedim ama 7s Plus'ta da ahım şahım bir yenilik olmayacak bu çok açık.

Artık 8s Plus mı alırım, yoksa 9s Plus mı alırım onu bilemiyorum ama bu kadar yeter. Telefon konusunda aralarında büyük bir fark olmadıkça bir üst modele geçmenin zerre anlamı yok. Boşa tüketiyoruz. Hemde bir üst modele geçince hevesimiz 1 ay sonra geçiyor. Çünkü standart kullanıcılar olarak büyük bir fark yaşamadımız için boşa para vermek gibi geliyor bana. İşin parasında da değilim ancak telefona 5.000₺ vereceğime, gider aracıma Gyeon, Nanolex gibi bir marka ürünleri ile en babasından seramik kaplama yaptırırım. Kalan parayla cam filmi yeniler, üstüne iç detaylı temizlik patlatır, hatta otomobilin yıpranan parçalarını değiştiririm.

En azından bir işe yarar o para.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,066
3
15,353
5,720
27
Istanbul
Marka
Honda
One Plus a oy verdim de masaya telefon koyarak buradayım mı deniyor yahu.

Çok değerli insanlar tanıdım bugüne kadar, bence birisinin buradayım demesi sahip olduğu kaliteli kıyafetler veya sahip olduklarıyla hiç mümkün değil. Konuşması (Türkçesi), ses tonu ve yürüyüşüyle mavi ekran verdirtenler olmuştur bana.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
One Plus a oy verdim de masaya telefon koyarak buradayım mı deniyor yahu.

Çok değerli insanlar tanıdım bugüne kadar, bence birisinin buradayım demesi sahip olduğu kaliteli kıyafetler veya sahip olduklarıyla hiç mümkün değil. Konuşması (Türkçesi), ses tonu ve yürüyüşüyle mavi ekran verdirtenler olmuştur bana.
Aynen bende zaten S8'e pek gönlüm olmadığından dolayı öyle bir atıfta bulundum diyebilirim :). Valla gideyim geleyim alacam inşallah OP5 8gb ram 128gb hafıza olan versiyonundan bide fiyatı 539 dolarmış yani yaklaşık 1890TL civarına gelecek bence muhteşem ya.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım