KAPALI Maks. 35.000 tl'ye küçük araç tavsiyesi

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
fiyatı en fazla 35.000 tl ve hatcback 5 kapı araç önerileriniz nelerdir? ilan linki de paylaşırsanız sevinirim eğer ilgili araca ait ilan bulursanız.

dizel veya benzinli olmasını istiyoruz. otomatik/yarı otomatik olması gerekiyor. model yılı farketmez sanayiden çıkmayacak bir araç olmadıktan sonra.

Son düzenleme:

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Hl pakette ekstra abs,elektrikli ayna,surucu ve yolcu hava yastığı,çelik jant,sis farı,yol bilgisayarı vb var.ortalama 6,5-7 litre yakıyor (sakin kullanımda)

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
dün gidemedik, bugün gidecez paylaştığım ilandaki araca bakmaya, detayları burada paylaşacağım :)

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,067
6,945
5,020
github.com
Marka
BMW

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,498
1
4,826
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
lAdtvdp3_400x400.png

Muadil arabalar gırtlak dolu zaten. Muadil yaş ve donanımdaki Megane 2 ile e120 kasa Corolla'yı karşılaştırın isterseniz.

Şu Toyotalar bomboş ondan bozulmuyor geyiği de kabak tadı verdi. Dünyada satılan Toyotalara, Lexuslara bakın. Yıllar sonra gırtlak dolu arabaların bile ne durumda olduğuna bakın. Meselenin donanım olmadığını o zaman anlarsınız.
Dünya genelinde Türkiye deki kadar alım gücü düşük ülke sayısı pek azdır. Bizim ülkemizde daime eskiler daha iyidir mantığı vardır. Ben yaşadığım ülke şartlarına göre yorum yaparım. Bahsettiğiniz efsane kasanın muadili Megane 1 in de alınası olanların rakamları 30 küsürlerde. Donanım olarakta corolladan artıları malum. Atla deve şeyler değil belki ama neticede her donanım hayatı kolaylaştıran irili ufaklı artılar katıyor araca. Ha edermi bence oda etmez o parayı. Adı üstünde eski eskidir. Bişey eskidikçe normalde fiyatı düşer ama bizim ülkemizde artıyor. Bizde insanlar az yaksın parçası ucuz olsun fazla bozulmasın mantığındalar. Hadi B ve C segmentlerde filo satışları oluyor diyelim, D segmentte bile Toyota modelleri ülkemizde çok kısıtlı sayıda satılıyor. Sıfırı pahalı diyelim 2. elleride zor satılıyor. 2000 model sanayici dostu civiclerin vtec2 diye tabir edilen kasalardan yüksek paralara satılması ne çeşit bir alıcı kitlesinin var olduğunu gösterir. Ben sağlamlık olayına bu sebeple katılmıyorum. Sağlammı evet sağlam ama bunda donanım olayının etkisi büyük. Değilse ülkemiz avensisten carinadan geçilmezdi. Zira sorsam onlar içinde kesin lagunadan vectradan 406 dan sağlamdır yorumları yapılacaktır.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,289
16,196
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Hatasız otomatik arayanlara..bütün bakımları tam..İlan No: 618243313
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ayanlara..butun-bakimlari-tam-618243313/detay
Forumda birinde vardı bi ara, nasıl araçtır bilmem ama Mercedesle bi alakası vardı bu kasanın sanki :d

Camtavan dizel otomatik yakıt cimrisiİlan No: 615025901
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-dizel-otomatik-yakit-cimrisi-615025901/detay

Mercedesle alakalı olan bu değilmiydi

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Dünya genelinde Türkiye deki kadar alım gücü düşük ülke sayısı pek azdır. Bizim ülkemizde daime eskiler daha iyidir mantığı vardır. Ben yaşadığım ülke şartlarına göre yorum yaparım. Bahsettiğiniz efsane kasanın muadili Megane 1 in de alınası olanların rakamları 30 küsürlerde. Donanım olarakta corolladan artıları malum. Atla deve şeyler değil belki ama neticede her donanım hayatı kolaylaştıran irili ufaklı artılar katıyor araca. Ha edermi bence oda etmez o parayı. Adı üstünde eski eskidir. Bişey eskidikçe normalde fiyatı düşer ama bizim ülkemizde artıyor. Bizde insanlar az yaksın parçası ucuz olsun fazla bozulmasın mantığındalar. Hadi B ve C segmentlerde filo satışları oluyor diyelim, D segmentte bile Toyota modelleri ülkemizde çok kısıtlı sayıda satılıyor. Sıfırı pahalı diyelim 2. elleride zor satılıyor. 2000 model sanayici dostu civiclerin vtec2 diye tabir edilen kasalardan yüksek paralara satılması ne çeşit bir alıcı kitlesinin var olduğunu gösterir. Ben sağlamlık olayına bu sebeple katılmıyorum. Sağlammı evet sağlam ama bunda donanım olayının etkisi büyük. Değilse ülkemiz avensisten carinadan geçilmezdi. Zira sorsam onlar içinde kesin lagunadan vectradan 406 dan sağlamdır yorumları yapılacaktır.

Uzun bir mesaj yazmıştım ama okuyanları bu kısır tartışma ile sıkmamak için kısalttım, kısaca:

Japon arabalarının hatta genel olarak Japon üretimi malların (Casio, Seiko, Epson gibi sektörün öncüleri durduk yere o konumlara gelmedi) dayanıklılığı bilinen bir gerçek. Düşünce ve üretim anlayışı farkı. Ben burada Japonları ilahlaştırmıyorum. Kimi Japon tercih eder kimi Alman kimi başka ülkenin bir markasını, burada tercihlere laf edecek değilim, haddime değil, bana uygun bir davranışta değil. Ama düşündüklerimi veya olan bir durumu yazmayacak veya aksini iddia edecek değilim.
Biri gelip "Megane Corolla'dan sağlam" deyince nasıl katılmazsam, "Corolla Golf'ten konforlu" deyince de aynı şekilde katılmam.

Bu sağlamlık olayının donanım olduğunu düşünmüyorum (gerek geçmişten bu yana yaşadıklarımız, gördüklerim gerek okudumlarım), bu konuda başka bir şey demek istemiyorum. İyi günler.

Edit: Esas dediğinize gelirsem. Donanım, sağlamlık, o, bu, şu dan bağımsız olarak, Ae101 fiyatları çok yüksek, bence de alınmaz. Daha önce forumda bir çok kez yazmıştım hatırlayanlar olacaktır.

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Bugün baktığımız Corsa’da şanzıman ve motor yağ kaçağı tespit edildi. Direksiyonda da problem varmış. Eksper yerinde marş almadı araba, gider ayak o da sorun çıktı çocuk arabanın elektrik sistemini kontrol ettirirsin dedi. Toplamda sanayide yaptırırsak 5.000 tl civarı yetkili serviste bu rakam 10.000 tl’ye Kadar çıkar dedi. Biz de vazgeçtik. Kaputta boya yok demişti orada da boya çıktı.

Yeni bir tane corsa bulduk yarın ona bakacağız.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bugün baktığımız Corsa’da şanzıman ve motor yağ kaçağı tespit edildi. Direksiyonda da problem varmış. Eksper yerinde marş almadı araba, gider ayak o da sorun çıktı çocuk arabanın elektrik sistemini kontrol ettirirsin dedi. Toplamda sanayide yaptırırsak 5.000 tl civarı yetkili serviste bu rakam 10.000 tl’ye Kadar çıkar dedi. Biz de vazgeçtik. Kaputta boya yok demişti orada da boya çıktı.

Yeni bir tane corsa bulduk yarın ona bakacağız.
O arabaya ne kadar istiyor

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
https://sahi.io/s/63xP6iZB
Bunların şanzımanları nasıldır bilen var mı? @Cenk hocam bilginiz var mı acaba hiç? Bu asm şanzıman da pek iyi değilmiş.
Asm sanzimanli fiesta'ya hic binmedim. Fakat robotize sanzimanlar gibi bir calisma prensibine sahip oldugu soyleniyor. Ayrica duyguduma gore oldukca sorunlu olarak ifade ediliyor. Yokus kalkislarinda yuke binince zorlanma, isinma, titreme gibi problemleri var. Yogun trafikte de keza yasanma durumu gorulebiliyormus. Dedigim gibi hic deneyimlemedim, sahip olan arkadasim da olmadi. Sadece kullanici yorumlarindan bildiklerim bu kadar. Daha detayli bilgisi olan varsa aydinlatir muhakkak.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım