KAPALI Maksimum 30000tl ye öğrenci için araç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aesutsever

Asfalt Kurutucu
6 Ara 2016
47
10
595
Herkese öncelikle iyi seneler başlıkta da belirttiğim gibi az yakacak fazla derdi tasası olmayacak bir araba bakıyorum tecrübeli abilerim yardım ederseniz bu konuda çok memnun olurum
(Hyundai fx coupe aklımı çeliyor ama ne kadar yakar derdi tasası var mıdır tavsiyeleriniz ihtiyacım var)

Aesutsever

Asfalt Kurutucu
6 Ara 2016
47
10
595
Allah zor bir durum vermezse ilk arabam olacak satmayı düşünmüyorum ama ani bir durumda elden çıkartması kolay olursa daha iyi olur tabiki coupe görünüş olarak güzel son zamlarla yakıtı 30 35 kuruş olacak ankara içinde tüplü olmasına rağmen hakikaten zorlar bir de en kafamı kurcalayan en gencinin 10 yaşında olması ama her şeyi kenara bıraktığımızda eğer temizi bulunursa kullanmaktan çok zevk alacağım bir araç olarak düşünüyorum ama önemli olan yakıt masraf çıkarmaması benim aklıma da fiestalar geldi veya puntolar ama puntolarda kolay satıldığı için fiyatları hep şişirilmiş kafam çok karıştı abilerim

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,057
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Abiler coupe ye bir daha mı baksak dönüp dönüp aklım gidiyor araç güzel hakikaten
Hyundai Coupe eski Hyundai'lerden. Ben kullanmadım ama sürüşü için tipiyle alakası yok, çok hissiz ve iyi gitmiyor diye yorumlar duymuştum. Kalıbının arabası değil diyorlardı. Coupe yerine 3 kapı HB de düşünebilirsin. Yakın hissi yaşatır :) Türkiye'de olsa Puma diyeceğim de, yok. Olanını da buldum alamadım zaten. :(

Aesutsever

Asfalt Kurutucu
6 Ara 2016
47
10
595
Hyundai Coupe eski Hyundai'lerden. Ben kullanmadım ama sürüşü için tipiyle alakası yok, çok hissiz ve iyi gitmiyor diye yorumlar duymuştum. Kalıbının arabası değil diyorlardı. Coupe yerine 3 kapı HB de düşünebilirsin. Yakın hissi yaşatır :) Türkiye'de olsa Puma diyeceğim de, yok. Olanını da buldum alamadım zaten. :(
3 kapı hbler kamyonet sınıfına mı giriyormuş vergisi yüksek oluyormuş ama sağlıklı bilgim yok bu konuda

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,057
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
3 kapı hbler kamyonet sınıfına mı giriyormuş vergisi yüksek oluyormuş ama sağlıklı bilgim yok bu konuda
Fiesta 1.4tdci görürsen evet onlar kamyonet, 1.7 dti Corsa C de öyle. Ama benim arabam Corsa C benzinli 3 kapı, benzinli Corsa'lar binek olarak geçiyor. Çok nadiren Fiesta Sport filan bulabilirsin. Onlar da çok iyi arabadır. Onlardan temiz birine denk gelirsen bizi dinlemeden mutlaka al. :)

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Onlar van olanlardan dönenler için veya van olanlar için. Corsa 1.7 dti gibi @kerpetenemir daha bilgili de bu konuda, fabrika çıkışlı olarak koltuklu 3 kapılı olanlar normal otomobil olarak geçiyor diye biliyorum ben

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,057
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Onlar van olanlardan dönenler için veya van olanlar için. Corsa 1.7 dti gibi @kerpetenemir daha bilgili de bu konuda, fabrika çıkışlı olarak koltuklu 3 kapılı olanlar normal otomobil olarak geçiyor diye biliyorum ben
Bir dönem onları binek olarak işlettirmek mümkünmüş. @kerpetenemir ondan faydalanmış, onun 1.7'si binekmiş.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,812
1
4,137
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Tartışmasız fiestadır. O paralara malum artık yaşı daha büyük araçlar geliyor ancak. Fiesta çok daha sağlam, dik kalıyor o yaşlarda. Örneğin 2006-2008 arası makyajlı kasa dolu paketli fiesta ile 206 yanyana gelince ve biraz da kullanınca aradaki fark net anlaşılıyor.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Fiesta 1.4tdci görürsen evet onlar kamyonet, 1.7 dti Corsa C de öyle. Ama benim arabam Corsa C benzinli 3 kapı, benzinli Corsa'lar binek olarak geçiyor. Çok nadiren Fiesta Sport filan bulabilirsin. Onlar da çok iyi arabadır. Onlardan temiz birine denk gelirsen bizi dinlemeden mutlaka al. :)

1.7dti ların çoğu hususi geçmektedir

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Hyundai coupe bende çok bakmıştım saygı duyduğum ve sevdiğim bi abim alma dediği için vazgeçmiştim gerçi aynı kişi 1.7yide alma demişti :) ben 1.7 almasam kesinlikle civic alırdım 1.4 lpgli hem az yakıt hem sorunsuz hemde tipi güzel

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
puntoların tek kapıları oluyo 1.3 dizel 90 hp 6 ileri onları önerebilirim motor olarak çok çok sağlam ve az yakan bir motor
2 yıl önce tek kapı 1.3 multijet 2006 model grande punto kullanmıştım. O bütçelere öneririm. @kerpetenemir dediği gibi az yakan çok kaçan bir araba. Parçası ucuz ve az yakan tek kapı öğrenci aracı.

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
Ama yazdım ve yine yazıyorum. 30.000 tl maksimum bütçeyle mk7 kasa 1.4 dizel fiestadan daha iyisi görmedim bilmiyorum.
Az yakıyor, parçası ucuz , sorunsuz ford motoru, her yerde parça bulma garantisi , parçalarının ucuz olması , genç işi modifiye konuları çok güzel olabiliyor, vites konumlandırması , gaz tepkisi , hissettirmesi çokiyi. Sakin kullanımda sessiz , agresif kullanımda eğlenceli. El frensiz arka itiş gibi yanlama özelliği (eğer böyle şeylere ilginiz varsa) , keyifli virajlar , B sınıfına kıyasla çok güzel yol tutuş (Kalın taban lastik ve yay ile daha da arttırılabilir). Konforlu da bir araç. İç eşya gözleri , menüsü gibi küçük detaylarda bile üzmeyen bir araba. Yani zaten 30.000 tl ye bir arabadan daha fazla özellik aranır mı bilmiyorum. Parça maliyeti konusuna da değineyim. Ufak bir kaza yaptım bariyersiz bir refüje dik sayılabilecek bir açıyla girdim. Ağacı altıma aldım ve karşıya geçtim. Ağacın küçük olması ve karşıda araç olmaması büyük şanstı. Olay sonucunda sadece teneke jantlarım , lastiklerim ve direksiyon mili yamulduğu için direksiyon kutum değişti. İşçilik herşey dahil araç 700 tl ye sanayiden çıktı. Sanayideki ustalarımın tanıdık olması da biraz yardımcı oldu ama kabaca anlarsınız diye yazdım.

Son düzenleme:

Aesutsever

Asfalt Kurutucu
6 Ara 2016
47
10
595
Ama yazdım ve yine yazıyorum. 30.000 tl maksimum bütçeyle mk7 kasa 1.4 dizel fiestadan daha iyisi görmedim bilmiyorum.
Az yakıyor, parçası ucuz , sorunsuz ford motoru, her yerde parça bulma garantisi , parçalarının ucuz olması , genç işi modifiye konuları çok güzel olabiliyor, vites konumlandırması , gaz tepkisi , hissettirmesi çokiyi. Sakin kullanımda sessiz , agresif kullanımda eğlenceli. El frensiz arka itiş gibi yanlama özelliği (eğer böyle şeylere ilginiz varsa) , keyifli virajlar , B sınıfına kıyasla çok güzel yol tutuş (Kalın taban lastik ve yay ile daha da arttırılabilir). Konforlu da bir araç. İç eşya gözleri , menüsü gibi küçük detaylarda bile üzmeyen bir araba. Yani zaten 30.000 tl ye bir arabadan daha fazla özellik aranır mı bilmiyorum. Parça maliyeti konusuna da değineyim. Ufak bir kaza yaptım bariyersiz bir refüje dik sayılabilecek bir açıyla girdim. Ağacı altıma aldım ve karşıya geçtim. Ağacın küçük olması ve karşıda araç olmaması büyük şanstı. Olay sonucunda sadece teneke jantlarım , lastiklerim ve direksiyon mili yamulduğu için direksiyon kutum değişti. İşçilik herşey dahil araç 700 tl ye sanayiden çıktı. Sanayideki ustalarımın tanıdık olması da biraz yardımcı oldu ama kabaca anlarsınız diye yazdım.
Mk 7 kasa hangisi oluyor bir kaç ilan gösterebilirseniz çok iyi olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım