KAPALI Max. 130.000 TL'ye Ne Alınır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tylerdurden

Taklacı Güvercin
18 Kas 2017
7
8
295
Selam Panpalar;
Sizce ne alınabilir?

- 0 Km
- Az yaksın, çok kaçsın. Benzinli de olabilir.
- Otomatik olsun. Şanzıman sorunsuz olsun.
- Bagaj hacmi, diz ve baş mesafesi geniş olsun olabildiğince.
- Premium olsun tadından yenmesin:D

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,608
18,399
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
T3 ün otopark testinde konfor dışında pek bir eksiği çıkmamış...
Tüketim de sizi üzmeyecek ve biraz sert lik rahatsız etmeyecekse 124k çok değil
O araba R Design ve alçaltılmış spor şasi opsiyonu vardı :D Kampanyadaki arabalar incription donanım standart suspansiyon ile geliyor konforu teste gelen arabadan daha iyi :)

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
geçerli tabi arada fark var elinde araba olan bayi varsa alabilirsiniz, şahsen cc tavsiye etmem boşuna para, zaten v40 yüksek bi araba
118i kullanıyorum hali hazırda 2016 model, satıp alınır mı onu araştırmak lazım, ona göre alınabilir aslında sanki. Yakıt tüketimi v.s önem kazanıyor bu kıyaslamada.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Kışın arkadan itiş kullanma sürem 14 yıl.

Ne bir yerde kaldım, ne de bir sorun yaşadım.

Kışlık lastik takınca ve yapılması gereken şeyleri bilince hiçbir sıkıntı çekmezsiniz. Yoksa buzlanmış, bilmem kaç cm kar yağmış ağır kış şartlarında yeri geliyor 4 çekerlerinde bir şey yapamadığı oluyor.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Kışın arkadan itiş sıkıntılı mantığı çok doğru değil. Biz yıllardır hep arkadan itişli arabalara sahip olduk. Şahin doğan 124 131 taunus consul granada taunus. Ve Öyle elektronik o bu şu destekli de değil.

Konuya gelince, 130bin liraya ben olsam 1 serisi veya iki üç yaşında 320 d alır keyfime bakardım

edit: sahibindende belirtilen kriterleri açtım bunu gördüm

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-technology-xenon-dis-m-paket-482166144/detay

Son düzenleme:

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Hem mercedes A hem bmw 1 serisi kullandım, bmw sahibi biri olarak A serisini 1 e tercih ederdim yerinizde olsam
Neden?

Bence 1 serisi daha iyi mesela:
ZF8HP, kesinlikle kararsız olan 7GTRONIC'ten daha iyi.
Arka hacim olarak, A serisi kadar kötü bir otomobil yok herhalde. Baş mesafesi neredeyse yok.
Motor, N13 olsun, B38 olsun gayet başarılı motorlar, A180'in 122 beygirlik Renault ile ortak üretilen motorun yakıt tüketimi de, performansı da BMW'nin altında.
BMW'nin iDrive'ı ile A180'in o değişik ekranı arasında dağlar kadar fark var bence.
Sürüş hissi olarak, BMW'nin yanına bile yaklaşamaz ama tabii bu kişisel bir fikir.

Bu kadar BMW övdüm de, bence C Premium'un tahtının sahibi A3. 1.0 TSI bile çok iyi iş yapıyor, malzeme kalitesi çok iyi. Ses sistemi BMW ve Mercedes-Benz'e göre daha iyi. Motorları daha az yakıyor, performansları ise gayet iyi aslında. Arkası geniş, bagajı geniş...
Bence A3 bakabilirsiniz, fakat ben alıyor olsam BMW 1 bakardım(tamamen kişisel tercihim olduğu için, kağıt üzerinde bence A3 daha mantıklı)

Ozzy41

Profesör
26 Eyl 2016
240
463
1,335
Marka
Seat
Kışın arkadan itiş sıkıntılı mantığı çok doğru değil. Biz yıllardır hep arkadan itişli arabalara sahip olduk. Şahin doğan 124 131 taunus consul granada taunus. Ve Öyle elektronik o bu şu destekli de değil.

Konuya gelince, 130bin liraya ben olsam 1 serisi veya iki üç yaşında 320 d alır keyfime bakardım

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-technology-xenon-dis-m-paket-482166144/detay
Abi zincir atma sorunu hangi Bmw lerde ve hangi motorlarda oluyordu ?

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW

onların motor gücü zayıf da ondan 170 beygirle buzda ecoproda bile gazı biraz fazla dokununca arkasını bırakıyo

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Neden?

Bence 1 serisi daha iyi mesela:
ZF8HP, kesinlikle kararsız olan 7GTRONIC'ten daha iyi.
Arka hacim olarak, A serisi kadar kötü bir otomobil yok herhalde. Baş mesafesi neredeyse yok.
Motor, N13 olsun, B38 olsun gayet başarılı motorlar, A180'in 122 beygirlik Renault ile ortak üretilen motorun yakıt tüketimi de, performansı da BMW'nin altında.
BMW'nin iDrive'ı ile A180'in o değişik ekranı arasında dağlar kadar fark var bence.
Sürüş hissi olarak, BMW'nin yanına bile yaklaşamaz ama tabii bu kişisel bir fikir.

Bu kadar BMW övdüm de, bence C Premium'un tahtının sahibi A3. 1.0 TSI bile çok iyi iş yapıyor, malzeme kalitesi çok iyi. Ses sistemi BMW ve Mercedes-Benz'e göre daha iyi. Motorları daha az yakıyor, performansları ise gayet iyi aslında. Arkası geniş, bagajı geniş...
Bence A3 bakabilirsiniz, fakat ben alıyor olsam BMW 1 bakardım(tamamen kişisel tercihim olduğu için, kağıt üzerinde bence A3 daha mantıklı)
mercedesin o sınıf için baz donanımı çok iyi güvenlik vs birçok ekipmanı var, 2.si yaşam alanı daha geniş 3.sü malzeme kalitesi 3-5den farklı 1in daha kötü, idrive iyi tamam ama 8inch almayınca çok küçük kare bi ekran geliyo anlamsız hale geliyor, ayrıca mercedes önden çekiş bu kişiye göre değişir kimisine göre iyi kimisine göre kötü ama bi araba arkadaş itişse güçlü bir motoru olmalı

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
2.si yaşam alanı daha geniş
Gerçekten A serisinin yaşam alanının 1 serisinden ciddi derecede kötü olduğunu düşünüyorum. Arabada resmen 4 kişi seyahat edilmiyor. 1 serisinde böyle bir sorun yok.
ive iyi tamam ama 8inch almayınca çok küçük kare bi ekran geliyo anlamsız hale geliyor
A serisinin küçük ekranı daha da beter değil mi? En azından 1 serisinde küçük olan ekranlar bir işe yarıyor. A serisinde işe yaradığı da yok. Media, Navigasyon, Radyo. Hepsi birbirinden beter. ( 1 yıldır haftada en az 2-3 kere A serisi kiralıyorum.) Gerçekten Mercedes-Benz'E yakışan bir otomobil değil.

Güvenlik donanımı konusunda katılabilirim, fakat onların da sıkıntıları var. Mesela öndeki arabaya yakınken sollamak için tapa gaz bastığınızda ses çıkartıp aniden fren yapıyor. ''Ne oluyor yahu?'' diyemeden 60 ile sol şeride atlamış kalıyorsunuz.
Onun dışında AutoHold çok güzel çalışıyor, benim için de başka bir numarası yok güvenlik namına...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
( 1 yıldır haftada en az 2-3 kere A serisi kiralıyorum.)

Çok merak ettiğim bir şey soracam size. Geçen insignia böyle baya kötüleyip durdunuz sonrasında yine 2-3 kere kiralıyorum dediniz. A serisi olsun insignia olsun bu kadar kötü ise niye bu arabaları kiralayıp duruyorsunuz. A serisi olan bir kiralama şirketinde başka arabalarda olacağına eminim.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Gerçekten A serisinin yaşam alanının 1 serisinden ciddi derecede kötü olduğunu düşünüyorum. Arabada resmen 4 kişi seyahat edilmiyor. 1 serisinde böyle bir sorun yok.

A serisinin küçük ekranı daha da beter değil mi? En azından 1 serisinde küçük olan ekranlar bir işe yarıyor. A serisinde işe yaradığı da yok. Media, Navigasyon, Radyo. Hepsi birbirinden beter. ( 1 yıldır haftada en az 2-3 kere A serisi kiralıyorum.) Gerçekten Mercedes-Benz'E yakışan bir otomobil değil.

Güvenlik donanımı konusunda katılabilirim, fakat onların da sıkıntıları var. Mesela öndeki arabaya yakınken sollamak için tapa gaz bastığınızda ses çıkartıp aniden fren yapıyor. ''Ne oluyor yahu?'' diyemeden 60 ile sol şeride atlamış kalıyorsunuz.
Onun dışında AutoHold çok güzel çalışıyor, benim için de başka bir numarası yok güvenlik namına...
Ben de sık sık şehirdışına uçakla gittiğimde a serisi kiralıyorum bunlar benim fikirlerim herkesin fikri aynı olsa zaten tek marka olurdu

tylerdurden

Taklacı Güvercin
18 Kas 2017
7
8
295
Karlı havada üzerinde arkadaş itiş kullandın mı hiç? ikincisi arkadaş itiş ciddi anlamda iç mekanı daraltıyor bu sınıf için genç spor araba amaçlı değilse önden çekiş tercih edilmeli, arkadaşın tercihlerine göre öneride bulunmak lazım, yoksa 20yaş üni öğrencisi için 1 serisi tercih sebebi
:) Teşekkürler hocam. Yaş 30, bulunduğum il oldukça karlı ve soğuk. Bu yüzden arkadan itiş bi araç almak mantıklı olur mu bilmiyorum.

tylerdurden

Taklacı Güvercin
18 Kas 2017
7
8
295
Kışın arkadan itiş kullanma sürem 14 yıl.

Ne bir yerde kaldım, ne de bir sorun yaşadım.

Kışlık lastik takınca ve yapılması gereken şeyleri bilince hiçbir sıkıntı çekmezsiniz. Yoksa buzlanmış, bilmem kaç cm kar yağmış ağır kış şartlarında yeri geliyor 4 çekerlerinde bir şey yapamadığı oluyor.
Kışlık lastiği takarız da yapılması gerekenler nedir?
Bir de Bmw 1 serisinde runflat lastikler var sanırım. Bu lastiklerin kış lastiği ayrı mı oluyor? Pahalı mıdır?

tylerdurden

Taklacı Güvercin
18 Kas 2017
7
8
295

Teşekkürler Dostum. Almışken 0 olsun, uzun dönem kullanayım, az yaksın, geniş olsun istiyorum.
Bmw 1 serisi de olabilir 3 serisi de ama 3 serisi olursa düşük kilometreli 316i ya da 318i olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım