KAPALI Mazda 3 ; golf 7 ; honda civic

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yakup67

Asfalt Kurutucu
28 Eyl 2016
9
2
595
39
İstanbul
Arkadaşlar 0 araç alacağım
Bu 3 model dışında başka birşey kesinlikle düşünmüyorum
Mazda 3 1.5 dizel manuel reflex
Golf dizel manuel comfortline
Honda civic 1.6 dizel manuel exc.

Benim gönlüm kesinlikle mazdadan yana
Golf tıpkı ıphone gibi güzel kaliteli ama çok boş
Honda hakkında bi fikrim yok
Lütfen değerli fikirlerinizi benimle paylaşın

Denizyagmur012

Profesör
8 Eyl 2016
376
212
1,145
27
Tokat
Farklı görünme hissi beni iyi hissettirirdi. Mazda 3 hiç etrafımda yok. Bence karar vermenizde yatırım düşünüyor musunuz bu önemli. Eğer diyorsanız ben sadece araba alacağım kullanacagım Mazda alın. Yoksa golf

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,074
7
51,468
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
hocam şunu da bir düşünün. burada mazda alın diyenlerin neredeyse hepsi mazda aldırmaya çalışır. ama kendi almaz :D
Kendi adıma konuşursam, tam 6 ayda 10000km yapıyor olursam Mazda alırım. Bu konuda çok netim, benim için Mazda'nın Türkiye'de belirtilmiş servis aralığı tek olumsuzluğudur.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
kaç kere kullandınız bilmiyorum ama dediğim gibi yalıtım ve aile kullanımı için ferahlık problemi var.
artık o alıcının isteklerine bağlı artık yazılarına bakarsanız zonguldakta yaşıyor ciğerli motor istiyor ve yokuşlarda yarı kavrayan dsg de erken sorun yaşar 50k da 6 ay önce mekatronik arızası verince ankara da bu konuda birazcık eksik sanki ama golf sınıfının en kullanışlı arabasıdır orası ayrı konu.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,299
45,952
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Zonguldak'ta turbosuz araç kullanmak intihar gibi bir şey. Buranın tek düzlük yeri en fazla 5-6 km uzunluğundadır. Hemen hemen gidilecek yerlerin hepsi ciddi yokuşlarla doludur. Beyefendinin de bahsettiği gibi 4-5-6 vitesi buralarda görmek kolay değil. O sebeple alt devirleri canlı bir turbolu motora sahip araca yönelmek gerek. Kesinlikle de çift kavrama şanzımanı Zonguldak yollarına sokmam. Yeri geliyor bizim trafiğimiz dik yokuşlarda oluyor. Bir çift kavrama şanzıman Zonguldak'tan sağ çıkıyorsa hemen hemen her ilden çıkar.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,074
7
51,468
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Zonguldak'ta turbosuz araç kullanmak intihar gibi bir şey. Buranın tek düzlük yeri en fazla 5-6 km uzunluğundadır. Hemen hemen gidilecek yerlerin hepsi ciddi yokuşlarla doludur. Beyefendinin de bahsettiği gibi 4-5-6 vitesi buralarda görmek kolay değil. O sebeple alt devirleri canlı bir turbolu motora sahip araca yönelmek gerek. Kesinlikle de çift kavrama şanzımanı Zonguldak yollarına sokmam. Yeri geliyor bizim trafiğimiz dik yokuşlarda oluyor. Bir çift kavrama şanzıman Zonguldak'tan sağ çıkıyorsa hemen hemen her ilden çıkar.
Kardeş ilk mesaj bayağı geride kalmış da, seçenekler zaten dizel. Şanzımanlar da manuel =)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

Arkadaş manuel bakıyor aslında tabii üst vitesleri kullanmayabilir ama 250 torklu 5 ileri manuel araba almakne kadar mantıklı tartışılır.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,299
45,952
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kardeş ilk mesaj bayağı geride kalmış da, seçenekler zaten dizel. Şanzımanlar da manuel =)
Arkadaş manuel bakıyor aslında tabii üst vitesleri kullanmayabilir ama 250 torklu 5 ileri manuel araba almakne kadar mantıklı tartışılır.
Atmosferik motordan bahsedilince dedim tercih oraya doğru mu döndü acaba :)
250 tork dizel çok rahat yeter ama ben o kadar para verirsem 250 torklu dizel almam haklısın.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
dostum yazayım uzun uzun. çünkü en kalitelisi, en konforlusu, en rahatı, en sessizi, en tok hissettireni; bunu söylemeyi sevmesem de en iyisi o sınıfının. :)

bilemedim 1.2tsi,1.4 tsi 140lık ve 1.6 tdi da kullandım baya iyi bildiğim bir araba her şeyi belirli bir seviye de yapabiliyor ve kullanışlılık olarak en iyisi olabilir ama bende kia ceed bakardım daha güçlü motor,aynı fiyata daha çok donanım,konforu bence daha iyi, yol tutuş daha iyi,yalıtım benzer yani bence golf değilde sanki ceed daha iyi oluyor.
herkesin bir beklentisi var sizin veya benim beklentilerimi karşılayan maalesef en iyisi olmuyor.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
evet en iyi olmuyor. ama otopark dahil hangi otoriteye bakarsanız c segmentinde size tek bir isim söylerler. o yüzden en iyi tanımını kullandım.

İyi araştırmak lazım bugun astra,focus,golf karşılaştırması izledim carwow un astra yı en iyi seçti başka yeri izlesem focusu seçer başkası golf en temizi kendinizi en iyi hissettiğinizi almak golf sizi en iyi hissettiriyorsa o zaman o sizin için en iyisidir ama bende öyle güzel hisler uyandırmıyor o yüzden tercih etmiyorum.

ysfdnmz4

Elit Apaçi
16 Eki 2016
54
23
970
Mazda3 ü kullanmadım iyi bir araç olduğunu biliyorum fakat bence en büyük soru işareti şu atmosferik motorlu bir araç ve turbo beslemeli bir araç ? Yani atmosferikten nefret ettiğim için mazda3 bende biraz sorun diğer yandan golf mükemmel bir araba fakat biraz eskimesi golf8'in ne zaman çıkacağı falan soru işareti olduğundan golfte biraz soru işareti. honda civic vtec turbo gelecek diye bişey duydum honda bayiide yeni hondayı kullanamadık tabii ama ben turboyla beraber yeni civicte düşünülebilir diyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım