KAPALI Mazda 3 ; golf 7 ; honda civic

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yakup67

Asfalt Kurutucu
28 Eyl 2016
9
2
595
39
İstanbul
Arkadaşlar 0 araç alacağım
Bu 3 model dışında başka birşey kesinlikle düşünmüyorum
Mazda 3 1.5 dizel manuel reflex
Golf dizel manuel comfortline
Honda civic 1.6 dizel manuel exc.

Benim gönlüm kesinlikle mazdadan yana
Golf tıpkı ıphone gibi güzel kaliteli ama çok boş
Honda hakkında bi fikrim yok
Lütfen değerli fikirlerinizi benimle paylaşın

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Mazda motor konusunda çok başarılı..
yeni nesil 1.5 dizel motorunda DPF takmıyorlar ne kadar sorun çıkaran parça varsa mümkün olduğunca takmıyorlar, arabanın kendisi de bildiğim kadarıyla focus alt yapılı ve sürüş zevkinden söz etmeye gerek bile yok.
Modern arabalardan nefret eden bir insanım ama Mazda 3 ve diğer Mazda modellerini çok beğenirim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,440
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Mazda motor konusunda çok başarılı..
yeni nesil 1.5 dizel motorunda DPF takmıyorlar ne kadar sorun çıkaran parça varsa mümkün olduğunca takmıyorlar, arabanın kendisi de bildiğim kadarıyla focus alt yapılı ve sürüş zevkinden söz etmeye gerek bile yok.
Modern arabalardan nefret eden bir insanım ama Mazda 3 ve diğer Mazda modellerini çok beğenirim.
Eskileri Focus ile aynı platformdaydı. Yeni Skayactiv Mazda 3, Focus altyapılı değil, tamamen farklı. Ama sürüş karakterleri çok benzediği için hala öyle sanılabiliyor.
Mazda'yı sevmenin muhtemel sebepleri, ne kadar moderleşmiş olsa da, sürücüyle araba arasına fazla teknoloji sokmuyor olması ve sorunsuzluk amacı güderek atmosferik motorları tercih etmeye devam etmesi. Tam bu yüzden ben de çok seviyorum =)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,924
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Eskileri Focus ile aynı platformdaydı. Yeni Skayactiv Mazda 3, Focus altyapılı değil, tamamen farklı. Ama sürüş karakterleri çok benzediği için hala öyle sanılabiliyor.
Mazda'yı sevmenin muhtemel sebepleri, ne kadar moderleşmiş olsa da, sürücüyle araba arasına fazla teknoloji sokmuyor olması ve sorunsuzluk amacı güderek atmosferik motorları tercih etmeye devam etmesi. Tam bu yüzden ben de çok seviyorum =)
Üretim teknolojileri önceki nesil mazda 3 gibi aynı değil fakat benzer hocam. Zaten sürüşlerindeki hissiyatın benzer olmasındaki sebep de bu. Mazda forumlarına girildiğinde mazda severler bu durumu pek kabullenmek istemezler ama ford ile yapılan 50 küsür yıllık ortaklıktan doğan tecrübenin ürünüdür mazda 3. Onlar ne kadar kabul etmese de mazda dendiğinde ford'dan daha başka ve farklı bir araç gelmiyor gözümün önüne, yani iki marka bana kardeş markalar gibi geliyor hep. Tabii sürüş hissiyatları anlamında :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,440
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Üretim teknolojileri önceki nesil mazda 3 gibi aynı değil fakat benzer hocam. Zaten sürüşlerindeki hissiyatın benzer olmasındaki sebep de bu. Mazda forumlarına girildiğinde mazda severler bu durumu pek kabullenmek istemezler ama ford ile yapılan 50 küsür yıllık ortaklıktan doğan tecrübenin ürünüdür mazda 3. Onlar ne kadar kabul etmese de mazda dendiğinde ford'dan daha başka ve farklı bir araç gelmiyor gözümün önüne, yani iki marka bana kardeş markalar gibi geliyor hep. Tabii sürüş hissiyatları anlamında :)
şasiyi ayırdılar ama hisler hakikaten çok benziyor. Mazda'yı Koç grubu satsa Ford'tan fazla satar =)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,924
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
şasiyi ayırdılar ama hisler hakikaten çok benziyor. Mazda'yı Koç grubu satsa Ford'tan fazla satar =)
Oyle tabii parcalari tekbolojileri ayirdilar ama suan urettikleri parcalarin muhendisligini ve tecrubesini ford'dan edindiler zaten o sebeple birbirlerine benziyorlar. Mazda butik kalmakta kararli insaallah degisirler de daha fazla satarlar. Ben de isterim dizel bi mazda 3 sahibi olmayi :)

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
Hocam bence golf iyidir jetta kullanıcısıyım golfdeki malzeme daha kaliteli ve görünüşü karakterisitik 1.6 tdi 2012 jettam yakıt şehiriçi 25 kr şehir dışı 20 kr gibi mazdaya binmedim ama onunda dış görünüşü çok hoş Bence GOLF

gokhanaydogdu06

Profesör
9 Eyl 2016
120
79
1,035
37
Ankara
4.5sene golfe binmis biri olarak soyleyebilirim ki hic bir yani beni üzmedi şurasi da eksik kalmis dedigim hic bir tarafi yok....sinif sitandardini belirleyen model diyebilirim ben oyumu golften yana kullaniyorum[emoji41]

Tapatalk kullanarak Allahın izniyle mesaj yolladı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım