Motor Yağları Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
X clean DPF li motorlar için üretilen bir seri. X cess’e göre biraz daha ince, baz numarası düşük, yüksek sıcaklık koruması daha az yani emisyon ve yakıt tasarrufu amaçlı bi yağ. X cess ise benzin, lpg, dpf siz dizel her türlü motorda kullanılabilir.
Tercihim x cess olur

peki x-power?

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Yüksek sıcaklıklarda normal yağların neredeyse iki katı koruma sağlar. Soğuk marşta geç yağlanma, sıcak motorda mükemmel yağlama, yakıt tüketiminde bir miktar artış sağlar fakat yüksek baz numarasıyla yağ bakım periyotları uzatılabilir. 15.000 km gideri var bu yağın (atmosferik ve triger kayışına sahip motorlar için geçerli).

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Yüksek sıcaklıklarda normal yağların neredeyse iki katı koruma sağlar. Soğuk marşta geç yağlanma, sıcak motorda mükemmel yağlama, yakıt tüketiminde bir miktar artış sağlar fakat yüksek baz numarasıyla yağ bakım periyotları uzatılabilir. 15.000 km gideri var bu yağın (atmosferik ve triger kayışına sahip motorlar için geçerli).

benim araba zaten normal 10binse 8binde değişiyodu, şimdi 10bine dengeleriz :D

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
geçen sene 134 tl ye aldığım castrol 5w30 5 lt yağ şuanda indirimli 169,90. kur farkı gelmeden alsam mı diyorum bir tane daha 2018 üretimlerden :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım