N13 motor calisma sicakligi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Edge Professional gerçekten zor bulunan bir yağ. Şaşmaz'da tek bir yer satıyordu. En son gittiğimde kalmadı abi diyince bende normal Edge almak zorunda kaldım. Ama bir sonraki bakımda kesinlikle Motul deneyeceğim onu kafaya koydum.

Castol ile BMW Original videosunu seyretmiştim uzun zaman önce. Hangi amaçla yapıldığını anlamadığım bir olay. Yani yağı 400 dereceye kadar kaynatmanın amacını çözemedim ne yazık ki. O sıcaklıklara çıkınca kurumlaşması gayet normal zaten. Parlama derecesini geçtikten sonra kurum olabilir ki olmuş zaten.

Şu Motul Engine Clean'i Önce katkı zannettim ama değilmiş. Motora katkı eklemek hiç adetim değildir çünkü. Yani ne motor ne de benzin katkılarını kullanmam. Fakat uygulanış şekli ve anlatılanlardan mantıklı olduğu ortada elbette ama gerçekten işe yarayıp yaramadığını görebilsek keşke.

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Edge Professional gerçekten zor bulunan bir yağ. Şaşmaz'da tek bir yer satıyordu. En son gittiğimde kalmadı abi diyince bende normal Edge almak zorunda kaldım. Ama bir sonraki bakımda kesinlikle Motul deneyeceğim onu kafaya koydum.

Castol ile BMW Original videosunu seyretmiştim uzun zaman önce. Hangi amaçla yapıldığını anlamadığım bir olay. Yani yağı 400 dereceye kadar kaynatmanın amacını çözemedim ne yazık ki. O sıcaklıklara çıkınca kurumlaşması gayet normal zaten. Parlama derecesini geçtikten sonra kurum olabilir ki olmuş zaten.

Şu Motul Engine Clean'i Önce katkı zannettim ama değilmiş. Motora katkı eklemek hiç adetim değildir çünkü. Yani ne motor ne de benzin katkılarını kullanmam. Fakat uygulanış şekli ve anlatılanlardan mantıklı olduğu ortada elbette ama gerçekten işe yarayıp yaramadığını görebilsek keşke.

Testin mantıksız olduğunun bende farkındayım, 400 dereceye kadar ısıtmak son derece mantıksız, sadece kurumlaşma olayını göstermek için atmak istedim, belki benim ustanın bahsettiği şey o dur diye. Motul Engine Clean olayını her bakıma gittiğimde unutuyorum, bu sefer kesinlikle unutmayacağım, değişim ne olacak bende merak ediyorum, bakımada epey var gerçi :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım