KAPALI Ne Alırdım? C+ Segmenti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Geçen gün İnfiniti q30'a denk geldim beyaz. Baya hoşuma gitti.
Ankette yakın olduğum bir araba yok, yanlışlıkla V40'a oy verdim silemiyorumda. Alfa 1 oy almış, oyu ona çevireyimde liderliğe etkim olmasın. :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Görsel olarak bakarsak eski Alfaların güzel tasarımı yok bence. 147, 156, 159 gibi araçlarda farlar yatay daha agresif duruyordu. Giuletta ve Mito'da dikey konumlandırıldı, yakışmadığını düşünüyorum.

Yeni alfa tasarımlarına biraz alışmak lazım olduğunu düşünüyorum artık mesela 159 gibi ilk baktığında vay bee dedirtmiyor

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
2008-Autodelta-Alfa-Romeo-159-J4-2-2-C-Front-1280x960.jpg

2009-Alfa-Romeo-159-Front-1920x1440.jpg

alfaromeomitodiesel1.jpg

Çoğu markada olduğu gibi Alfa'da da eski tasarımlar daha iyiydi bence.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,560
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
147nin tasarıma ben hastaydım ya, eski alfalarda sevmediğim tek şey ön göğüslük tasarımıydı

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Beklediğimden fazla eleştirdi yahu :(.
Ya adam da haklı.Burda vergi dilimiyle-servis kalitesi ve yaygınlığıyla Volvo ; Audi-Mercedes-Bmw üçlüsüne ciddi rakip oldu ama Avrupa pazarında vergi ve arabaya verilen paha sebebiyle Volvo bizdeki gibi bir konumda değil orada. Volvo aldığımızda dayanıklılığı güvenliği ön planda tutarak alıyoruz.Onlarda ise durum şu ; 3 yıl sonra arabaları vergi artışı sebebiyle elinden çıkarmak istiyorlar.Sonuç: Uzun ömürlülük güven problemsizlik dert değil orada.. Eleştirileri normal geldi :/

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ya adam da haklı.Burda vergi dilimiyle-servis kalitesi ve yaygınlığıyla Volvo ; Audi-Mercedes-Bmw üçlüsüne ciddi rakip oldu ama Avrupa pazarında vergi ve arabaya verilen paha sebebiyle Volvo bizdeki gibi bir konumda değil orada. Volvo aldığımızda dayanıklılığı güvenliği ön planda tutarak alıyoruz.Onlarda ise durum şu ; 3 yıl sonra arabaları vergi artışı sebebiyle elinden çıkarmak istiyorlar.Sonuç: Uzun ömürlülük güven problemsizlik dert değil orada.. Eleştirileri normal geldi :/

Türk insanı da ortalama 4-5 yılda değişiyor bizde de sorunsuzluk problem değil ki önemli olan az yaksın :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Adam haklı arkadaşlar...

Ve yurt dışında insanlar arabalarını daha uzun yıllar kullanıyorlar.. dayanıklılık onlar için ön planda..
Emin olun tüketim kültürü bizim ülkemizde çok daha baskın..

Bu arada çok benzer eleştiriler V40 ilk çıktığında da yapılıyordu (adım gibi hatırlıyorum bebek arabası bile sığöayan bagaj muhabbetlerini ilk çıktığında) ama sonra ne olduysa devran döndü, özellikle bizim forumda V40 bildiğin çeyrek altın seviyesine geldi :)

Bizim ülkemizde tek makul yanı 2nci eldeki değer kaybıyla alınıp, makul 1.6 dizeli kullanmak oldu..
ama oyum V40 a tabi :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım