KAPALI Ne alsak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Herkese merhabalar. Çoğunuzun bildiği üzere Tiguan'ımızı satmış bulunuyoruz. Bütçemiz maksimum 85.000TL (Malum sitede aratırken maks. fiyatı pazarlık payı için 87.500 yapıyorum). Ben isteklerimizi ve baktığım bazı araçları yazayım onların üzerinden ve sizlerin vereceği tavsiyeler üzerinden konuşalım. Benzinli istiyoruz ne kadar yakıt tükettiği fark etmez, otomatik olmak zorunda, hasar kaydı mümkünse hiç olmasın varsa bile pertten dönme olmasın, maks. kilometre 50k km tercihen çok daha altı olmalı. Herhangi bir hacim kısıtlamamız yok.

Baktığımız ve düşündüğümüz arabalar;

Evet sayın forum halkı bu seçenekler arasından siz olsanız finale hangisini koyardınız? Tavsiyeleriniz nelerdir?

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
O zaman artık açıklayalım o_O.

Efendim aracımız bu;
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...eo-giulietta-1.4-tb-super-tct-543450117/detay

Babam parayı göndermiş annem vekaletini vermiş :). Güzel bir pazarlıkla 92.000TL'ye aldık bu aracı. 2016 model olması, 11.000km'de olması üzerine cam tavanı ve 18inç jantları da eklenince bu fiyat gayet normal hatta bi çıtır uygun geldi bize. Arka kapısının değişmiş olması bir dezavantaj ama en azından beyaz oluşu sayesinde satarken çok beklemeyiz ve değer kaybımız minimumda olur diye düşünüyorum.

Bakalım bu güzel kız bizlere neler yaşatacak o_O.

Bu arada 0-100 değerinin 7.6 saniye oluşu mükemmel :D:p.
Öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullanın.:) Trabzondaki lacivert giu'yu arka kapısında ufak boya var diye reddetmiştiniz. Bugün o aracı gördüm gerçekten dıştan çok bakımlı ve çok çekici. Valla o aracı tercih ederdim.:)

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullanın.:) Trabzondaki lacivert giu'yu arka kapısında ufak boya var diye reddetmiştiniz. Bugün o aracı gördüm gerçekten dıştan çok bakımlı ve çok çekici. Valla o aracı tercih ederdim.:)
O araba biraz şüpheliydi ki alt takımda da hasarlar vardı yanlış hatırlamıyorsam. Bide haç yerine kayı boyu sticker ı yapıştıran birinden Alfa almak biraz düşündürdü ve km yüksekti onun.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca

Efendim aracımız bu;
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...eo-giulietta-1.4-tb-super-tct-543450117/detay

Babam parayı göndermiş annem vekaletini vermiş :). Güzel bir pazarlıkla 92.000TL'ye aldık bu aracı. 2016 model olması, 11.000km'de olması üzerine cam tavanı ve 18inç jantları da eklenince bu fiyat gayet normal hatta bi çıtır uygun geldi bize. Arka kapısının değişmiş olması bir dezavantaj ama en azından beyaz oluşu sayesinde satarken çok beklemeyiz ve değer kaybımız minimumda olur diye düşünüyorum.

Hayırlı olsun reis, artık bi pilavını yeriz. Yalnız bu dobloğ pardon Giulietta biraz yakar :D Aslında bi nardo kaplama jantları gunmetal karbon kaplama detaylar ile semtte parmak ile gösterilirsin.
Allah kaza bela göstermesin güzel günlerde binin İnşallah :)

TheAMG56

Panpa
7 Kas 2016
506
2,940
4,220
32
İstanbul
Marka
Renault

Efendim aracımız bu;

Hadi bakalım Ceyhun. Hayırlı olsun kardeşim. Mantıklı seçimlerle çok güzel kozmetik modifiye edilebilir. Zamanında tecrübe etmiştim, zevk almıştım valla. Gerçi şanzımanı -tempolu sürüşte- pek beğenmemiştim. Şu an sahip olsam ne düşünürüm bilmem fakat; zamanına göre çok özgün hissettirmişti. Motorda canlı bu arada, bence aracın en zevkli kısmı hatta. :) Güzel günlerde kullanın, kazasız belasız. :)

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Hadi bakalım Ceyhun. Hayırlı olsun kardeşim. Mantıklı seçimlerle çok güzel kozmetik modifiye edilebilir. Zamanında tecrübe etmiştim, zevk almıştım valla. Gerçi şanzımanı -tempolu sürüşte- pek beğenmemiştim. Şu an sahip olsam ne düşünürüm bilmem fakat; zamanına göre çok özgün hissettirmişti. Motorda canlı bu arada, bence aracın en zevkli kısmı hatta. :) Güzel günlerde kullanın, kazasız belasız. :)
Eyvallah abi teşekkür ederim :). Motor hakikaten çok başarılı. Şanzıman manuel modda düşüşler konusunda DSG kadar muhteşem değil ama yinede günü kurtarır diyorlar ama bakacaz :).

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Şimdi benim bu araca yapmak istediklerime gelelim o_O.
  • Sedefli şeffaf kaplama (aracın boyasını korumak ve rengi elimizden geldiğince canlandırmak adına)
  • Logoları 2017 gümüş temelli logoya çevirme
  • Farları karbon iç dizaynlı versiyon ile değişme (bu baya gereksiz ama uygun fiyatlı çıkmaya hayır diyemem)
  • Arka difüzör (Orjinal çift çıkışlı egzoz difüzörü çok yakışıyor son susturucuda rahatsız etmeyecek sadece tınısını biraz daha duyabileceğimiz bir güncelleme yapılabilir)
  • 6.5 inç boyutundaki uConnect ekran (üzerinde 5inc var alfisti turkey'de bazıları ekran değişimi yapılamıyor yazmıştı ama detaylı bakmadım inşallah ekranı sökerek yaparız yoksa konsolun orta modülünü sökmek biraz uğraştıracak)
  • Giulia direksiyonu (instagramda ve bazı yurtdışı forumlarında bu değişimi yapanları görmüştüm)
  • Açık hava filtresi
  • Duruma göre Coilover yapılabilir ama araba fazla sert olacağı için hiç elleşmem diye tahmin ediyorum.
  • Jantlara plastidip yapacam. Renk olarak yeşil ve altınla bronz karışımı olan bir renk varya heh onlar var aklımda o_O.
  • En son koltukları 2017 makyajlilarla değişebiliriz ama bu fazla gereksiz bir hamle :D.
Benim aklıma ilk bunlar geldi piste girerken arka koltuk falan Allah ne verdiyse sökecez zaten hatta hafif oz ler ve piste uygun lastik takımı düşünebiliriz :p.

Fazla uçtum :D ama yapılmaz değil yapılabilir şeyler sadede biraz zaman gerekli :rolleyes:.

TheAMG56

Panpa
7 Kas 2016
506
2,940
4,220
32
İstanbul
Marka
Renault
Eyvallah abi teşekkür ederim :). Motor hakikaten çok başarılı. Şanzıman manuel modda düşüşler konusunda DSG kadar muhteşem değil ama yinede günü kurtarır diyorlar ama bakacaz :).
Giuletta'yı deneyimlediğim zaman benzinli Audi A5 Quattro Coupe sahibiydim. Anlayacağın; DSG'den sonra o şanzıman garip hissettirmişti. DSG kusursuza yakın valla, yiğidi öldür hakkını yeme şimdi. :D Fakat dediğin gibi; annen için sıkıntı teşkil etmez, şehir içinde nadiren saçmaladığı oldu yokuş çıkarken falan. O kadar. Gün sonunda çok kötü bir şanzıman diyemem, yerine göre iyi taşıyor aracı. :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,603
18,392
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Şimdi benim bu araca yapmak istediklerime gelelim o_O.
  • Sedefli şeffaf kaplama (aracın boyasını korumak ve rengi elimizden geldiğince canlandırmak adına)
  • Logoları 2017 gümüş temelli logoya çevirme
  • Farları karbon iç dizaynlı versiyon ile değişme (bu baya gereksiz ama uygun fiyatlı çıkmaya hayır diyemem)
  • Arka difüzör (Orjinal çift çıkışlı egzoz difüzörü çok yakışıyor son susturucuda rahatsız etmeyecek sadece tınısını biraz daha duyabileceğimiz bir güncelleme yapılabilir)
  • 6.5 inç boyutundaki uConnect ekran (üzerinde 5inc var alfisti turkey'de bazıları ekran değişimi yapılamıyor yazmıştı ama detaylı bakmadım inşallah ekranı sökerek yaparız yoksa konsolun orta modülünü sökmek biraz uğraştıracak)
  • Giulia direksiyonu (instagramda ve bazı yurtdışı forumlarında bu değişimi yapanları görmüştüm)
  • Açık hava filtresi
  • Duruma göre Coilover yapılabilir ama araba fazla sert olacağı için hiç elleşmem diye tahmin ediyorum.
  • Jantlara plastidip yapacam. Renk olarak yeşil ve altınla bronz karışımı olan bir renk varya heh onlar var aklımda o_O.
  • En son koltukları 2017 makyajlilarla değişebiliriz ama bu fazla gereksiz bir hamle :D.
Benim aklıma ilk bunlar geldi piste girerken arka koltuk falan Allah ne verdiyse sökecez zaten hatta hafif oz ler ve piste uygun lastik takımı düşünebiliriz :p.

Fazla uçtum :D ama yapılmaz değil yapılabilir şeyler sadede biraz zaman gerekli :rolleyes:.

6.5 uConnect çok mantıksız hamle olur.2016 aracında tanıdığım biri çok sıkıntı yaşadı.Tavsiye etmem.Giulia direksiyonu da çok sırıtıyor ayrıca.Jantlara da gunmetal ve ya bronz renk plastidip atılabilir.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
6.5 uConnect çok mantıksız hamle olur.2016 aracında tanıdığım biri çok sıkıntı yaşadı.Tavsiye etmem.Giulia direksiyonu da çok sırıtıyor ayrıca.Jantlara da gunmetal ve ya bronz renk plastidip atılabilir.
5inç de bir garip duruyor yav yani ideal büyüklükte ama bişeyler eksik gibi... Bizim Tiguan'ın ekranda da sıkıntı yaşadık yav komple göğüs söküldü ünite değişti problem dert değil hallederiz :D.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Anlamadığın şey şu ekran sıkıntılı :D Bozuluyor
Bozulsun yenisini takarız :D:rolleyes: bide Giulia direksiyonu güzel duruyor yav bunda sadece QV direkalyonu abartı standarti güzel oluyor ayrıca en kötü makyajlı Giulietta AV direksiyonu takarız nolcak :D ama o direksiyon değişecek :D. Bu arada folyoyla trimleri de kaplayacam aynı Kağan'ın Leon gibi :D.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,603
18,392
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bozulsun yenisini takarız :D:rolleyes: bide Giulia direksiyonu güzel duruyor yav bunda sadece QV direkalyonu abartı standarti güzel oluyor ayrıca en kötü makyajlı Giulietta AV direksiyonu takarız nolcak :D ama o direksiyon değişecek :D. Bu arada folyoyla trimleri de kaplayacam aynı Kağan'ın Leon gibi :D.

Direksiyon neyse de ekran acaip saçmalık olur.Neyse hele bi alın da :D

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Müsait bi zamanda kadife folyo işine el aticam bende torpido falan. Eğer alırsan banada linkini at

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım