Özel Servis Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
444
455
1,445
İstanbul
Merhaba , konu hakkında yeni gelişmelerden bilgi vermek istiyorum arabanın bakımını bugün yaptırdım, aslında bakım için kartaldaki özel servise gidecektim ama arabam bazı sorunlar çıkardı Sorun ise şu şekilde , sabahları kontağı çevirip araca elektrik geldiğinde (motor daha çalışmıyor iken) sağ ön tarafta tık tık tık ses gelmeye başladı sanki iki metal birbirine vuruyormuş gibi, garip olan ise sadece sabahları motor soğukken bu sesi yapması giderken veya gün içinde bu ses olmuyor servise bu şikayet ile gittim aracı bilgisayara bağladılar, arıza kodu görülmedi usta ile deneme sürüşüne çıktık ordada ses gelmedi arızayı bulamadılar, ses tekrarlarsa video'ya çekmem veya akşamdan aracı servise bırakmam söylendi bende gelmişken bakımını yaptırayım dedim bu arada arabamın kilometresi düşük olduğu için usta yakıt filtresinin değişmesinin gerek olmadığını söyledi periyodik bakıma ek sadece fren hidroliği değişti bakım faturası ise şu şekilde

Ekli dosyalar

• IMAG0534_1.jpg
    IMAG0534_1.jpg
    708.7 KB · Görüntüleme: 126

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
444
455
1,445
İstanbul
Hyundai çoşkun çekmeköy servisine gittim, daha önceki bakımlardada 10w30 yağ koyuyorlardı yağ tipinin değiştini bilmiyordum , sesi dinledim benim arabadan çıkan sesten farklı benim arabadan çıkan ses daha mekanik bir saatin çıkardığı tık tık tık sesi ard arda üçkere yapıyor kontağı çevirip ilk konumda iken motor çalışmadığı zaman çalışınca 2 saniye daha devam ediyor sonra kesiliyor son 3-4 gündür bu konudan müzdaripim genelde sabahları motor soğukken bu sesi yapıyor gün içinde çalıştırınca veya seyir halinde herhangi bir ses gelmiyor

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Hyundai çoşkun çekmeköy servisine gittim, daha önceki bakımlardada 10w30 yağ koyuyorlardı yağ tipinin değiştini bilmiyordum , sesi dinledim benim arabadan çıkan sesten farklı benim arabadan çıkan ses daha mekanik bir saatin çıkardığı tık tık tık sesi ard arda üçkere yapıyor kontağı çevirip ilk konumda iken motor çalışmadığı zaman çalışınca 2 saniye daha devam ediyor sonra kesiliyor son 3-4 gündür bu konudan müzdaripim genelde sabahları motor soğukken bu sesi yapıyor gün içinde çalıştırınca veya seyir halinde herhangi bir ses gelmiyor

Çekmeköydeki servis benim arabanın debriyajına 20 bin gider dedikten 1000 km sonra debriyaj patladı.
Kontak ilk cevrildiğinde yakıt pompası çalışıyor. Bu videoda kontak ilk kademe çevirince çınlama başlıyor. Motor çalışmadan 3 4 sn önce . Yakıt pompası ile ilgili sıkıntı olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım