Opel Combo 1.5 130hp 8AT/Excellence

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Herkese selamlar, araç yeni çıkan bir model olduğu için konusunun bulunmasını istedim, teorikte bilsem de pratikte araç hakkında şu an çok fazla bilgiye sahip değilim zamanla olacağım ama sorular olursa elimden geldiğince cevap vermeye çalışırım. Aşağıya fotoğraf, bir iki yorum ve bilgi de ekleyeceğim.

e6c47fdd00e.jpeg

75e47c8b429.jpeg

4pABpG.jpg

Araç başlıkta da belirttiğim gibi excellence donanım, 1.5 130hp 300Nm değerlerinde motor ve 8ileri tam otomatik şanzımana sahip.
Teknik verileri ve donanım özelliklerini ekleyeceğim. Ultimate paketten eksik olarak gördüğüm sade geri görüş kamerası ve onunla beraber ön park sensörü var. Onun dışında benim açımdan önemli bir eksik veya fark yok. Sanırım araç yeni olduğu için geri görüş kamerasını şu an yok veya takmıyorlar ilerde gelince taktırmayı düşünüyorum.
Direksiyon ısıtma manuel versiyonlarda var sadece dolu paketlere koymamışlar ilginç.

IMG_20190830_023707.jpg

IMG_20190830_023819.jpg

IMG_20190830_023849.jpg

Bir kaç ufak izlenim olarak; motor şanzıman uyumu güzel şanzıman da gayet iyi çalışıyor hoşuma gitti, Şerit takip iyi çalışıyor yolda tutuyor ve itiyor sizi yola, ekranın boyutu ve dokunmatiği iyi apple car playi destekliyormuş şu an android cephesinde pek bir şey yok sanırım denemedim deneyeceğim. Ekrandan bluetooth ile bağlanıp telefon üzerinden müzik açmak arama yapmak mesaj atmak gibi olaylarda sıkıntı yok.

Belki yan basamak taktırabiliriz önümüzdeki süreçte, gördüm bayide takılanlar güzel duruyor.

Comboda Kriko ve çeki demiri gibi zımbırtıların yeri açıkta bir yerde değil ön sağ ve sol koltuğun arka altında (tabanda) kalıyor, arka yolcuların ayaklarını koydukları yerin az ilerisi gibi, taban malzemesinden kapak yapmışlar kriko onun altında, aracında bulamayıp internette arayan olursa diye yazdım, yine rifter ve yeni berlingoda da aynı yerde diye sanıyorum.

Bagaj ile arka koltukları ayıran bir demir var tavana kadar uzanıyor, yük koyunca fren-kaza anında öne gelmesini engellemek ve belki bagaja evcil hayvan koyunca arayı ayırmak için kullanılabilir. Bayi güvenlik amacıyla bunu vermek durumunda istenirse sökülüp takılabiliyor:

IMG_20190830_030330.jpg

Şimdilik bu kadar sağlıcakla kalın.

Son düzenleme:

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,037
3
4,934
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Hayırlı olsun tekrardan,devir saati ayrıntısı cidden hiç hoş değil,dizel arabada 8k devir görmek değişik oluyor.Önceden beri PSA'nın bu üşengeçliği ya da saçma maliyet takıntılarına alışkın olsakta en azından 7k devir koyuyorlardı önceden.Şimdi ise böyle bir kadran görmek insanı ister istemez malzeme kalitesi,kalite kaygısı gibi durumlara sokuyor.Bu küçük bir ayrıntı tabii sadece,onun haricinde bir de sunroof olsa tam dört dörtlük olurmuş araç.Motor şanzıman kombinasyonu harikulade,tam da bir ticariden beklendiği gibi uzun ömürlü olacağa benziyor,bunun yanında da konforu da gayet tatminkar olur diye düşünüyorum.Eskiden Doblonun gölgesinde kalan Combo artık Rifter'a karşı çok iyi bir alternatif gibi görünüyor.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Aslında aşağı yukarı aynı sayıldıkları için 3 kardeşin donanım listelerini kıyaslamak lazım.
Opel motoru ile ayrılıyor hangisi daha iyi bunu tespit etmek, konforunu kıyaslamak lazım

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,201
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bagaj ayırma detayı çok hoşuma gitti. Bagaj kapasitesi 2 katına çıkmış oluyor aslında onunla. Normalde koltuğa kadar yükleyebilirken (bazı araçlarda pandizot ayırsa da güvenliği tartışılır) bunda tavana kadar yükleme yapılabilir

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Piyasada ki bazi binek araclardan pek cok acidan daha iyi motor sanziman ikilisine sahip diye dusunuyorum. Eskiden ticari motorlarini falan dusunuyorum da simdi geldikleri noktaya sasirmiyor degilim. Hayirli gunlerde kullanin insaallah.

Son düzenleme:

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Hayırlı olsun. Kazasız belasız binmenizi dilerim. Arabanın donanımını beğendim. Motor ve şanzıman çok iyi. Binek araçlardan hiç geri kalır yanı yok artısı bile var. :)

İç mekan kalitesi nasıl acaba? Örneğin ön konsol üstündeki kaplama, kapı tutacağının üstleri falan? Bizim Courier’de sert plastik. Ticarilerde bu hep böyle mi yoksa kaliteye oynayan var mı merak ettim.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ön göğüslük multimedya vs iç tasarımı hoşuma gidiyor, kazasız belasız binmek nasip olsun :)

blogger

Profesör
21 Ağu 2018
399
692
1,645
Marka
Renault
İyi günlerde kullanın kazasız belasız... Yalnız dizel yeni Combo'larda maksimum 6 bin devir gösteren devir saati vardı daha önce yeni Combo kullandığım için biliyorum, sizinki dizel olmasına rağmen maksimum 8 bin devirli devir saati olması ilginçmiş...

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Hayırlı olsun tekrardan,devir saati ayrıntısı cidden hiç hoş değil,dizel arabada 8k devir görmek değişik oluyor.Önceden beri PSA'nın bu üşengeçliği ya da saçma maliyet takıntılarına alışkın olsakta en azından 7k devir koyuyorlardı önceden.Şimdi ise böyle bir kadran görmek insanı ister istemez malzeme kalitesi,kalite kaygısı gibi durumlara sokuyor.Bu küçük bir ayrıntı tabii sadece,onun haricinde bir de sunroof olsa tam dört dörtlük olurmuş araç.Motor şanzıman kombinasyonu harikulade,tam da bir ticariden beklendiği gibi uzun ömürlü olacağa benziyor,bunun yanında da konforu da gayet tatminkar olur diye düşünüyorum.Eskiden Doblonun gölgesinde kalan Combo artık Rifter'a karşı çok iyi bir alternatif gibi görünüyor.
Teşekkür ederim.
İyi günlerde kullanın kazasız belasız... Yalnız dizel yeni Combo'larda maksimum 6 bin devir gösteren devir saati vardı daha önce yeni Combo kullandığım için biliyorum, sizinki dizel olmasına rağmen maksimum 8 bin devirli devir saati olması ilginçmiş...
Teşekkür ederim.

Devir konusunu yazmayı unutmuşum iki mesaja ortak yazayım. Kullandığım test aracı 6000 devirdi, bayideki diğer manuel araçlar da keza öyle. Özellikle sordum bunlar böyle 8000 ile gelmiş bundan sonrakiler de böyle gelebilir falan dedi. Çok takılmadım ben de artık. Şu anda otomatik veya manuel farketmeksizin 2 tip kadran mevcut 6 ve 8bin olmak üzere. Diğer kardeşleri rifter ve Berlingo 7000lik göstergeye sahip.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Aslında aşağı yukarı aynı sayıldıkları için 3 kardeşin donanım listelerini kıyaslamak lazım.
Opel motoru ile ayrılıyor hangisi daha iyi bunu tespit etmek, konforunu kıyaslamak lazım
3 kardeş aynı evet, Türkiye'de de üçünü aynı grup satıyormuş bu nedenle donanımları bölüştürmüşler mesela Berlingoda otomatik vites gelmediği gibi. Tabi kıyaslamaya açık hepsi. Motor şanzıman ayrılmıyor aynı motor diğer kısımlarda da ufak detaylar hariç yine aynı, Opeldeki arkadaş bizim sac kalınlığı biraz daha yüksek falan dedi ekstra olarak ama bilemiyorum kıyaslamak lazım.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Piyasada ki bazi binek araclardan pek cok acidan daha iyi motor sanziman ikilisine sahip diye dusunuyorum. Eskiden ticari motorlarini falan dusunuyorum da simdi geldikleri noktaya sasirmiyor degilim. Hayirli gunlerde kullanin insaallah.
Teşekkür ederim 🙏🏻

Ön göğüslük multimedya vs iç tasarımı hoşuma gidiyor, kazasız belasız binmek nasip olsun :)
Teşekkür ederim, Bayağı yüksek ön göğüs, keza kaput da öyle 😂😂 yerden de bayağı bir yüksek connect gibi değil hiç biri 😂

Hayırlı olsun. Kazasız belasız binmenizi dilerim. Arabanın donanımını beğendim. Motor ve şanzıman çok iyi. Binek araçlardan hiç geri kalır yanı yok artısı bile var. :)

İç mekan kalitesi nasıl acaba? Örneğin ön konsol üstündeki kaplama, kapı tutacağının üstleri falan? Bizim Courier’de sert plastik. Ticarilerde bu hep böyle mi yoksa kaliteye oynayan var mı merak ettim.
Teşekkür ederim, sert plastik evet.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Donanım listesinde şerit takip Enjoy donanımda da var görünüyor. Orada standart olarak yazan ciddi ciddi içeriye sokan bir şerit takip mi ?

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Donanım listesinde şerit takip Enjoy donanımda da var görünüyor. Orada standart olarak yazan ciddi ciddi içeriye sokan bir şerit takip mi ?
Öyledir farklı olduğunu zannetmiyorum. Opel bu konularda böyleymiş genellikle bunu duymuştum, bir tanıdık astra almıştı bir kaç sene önce diğer markaların opsiyon sunduğu mesela güvenlik paketlerini vs standart olarak sunduklarını söylemişti bunlar marka adına da kullanıcı adına da güzel şeyler.

Hayırlı olsun @yty kazasız belasız keyifli sürüşler :)
Çok teşekkürler 🙂

Donanıma, tüketime bak. Maşallah :) Fiesta satıp Combo almalık yapmışlar.
Beğenmene sevindim 🙂🙂

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Öyledir farklı olduğunu zannetmiyorum. Opel bu konularda böyleymiş genellikle bunu duymuştum, bir tanıdık astra almıştı bir kaç sene önce diğer markaların opsiyon sunduğu mesela güvenlik paketlerini vs standart olarak sunduklarını söylemişti bunlar marka adına da kullanıcı adına da güzel şeyler.

Çok teşekkürler 🙂

Beğenmene sevindim 🙂🙂
Enjoy donanımda şerit takip baya baya guzel olmayan birkaç donanım da zaten sonradan eklenebiliyor gerçekten helal olsun

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım