Otoban Hız Koridoru Cezaları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yunuSdrive

Profesör
9 Eyl 2016
72
59
1,010
istanbul\kocaeli
Marka
BMW
Herkese selam , bu otobanların giriş çıkış sürelerini görebileceğimiz bir yer var mı ? Ayrıca cezalandırma nasıl oluyor fiyatlar vs. bilen var mı ? Son olarak bu cezalar ehliyet puanından düşüyor mu ?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,047
7
51,406
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Herkese selam , bu otobanların giriş çıkış sürelerini görebileceğimiz bir yer var mı ? Ayrıca cezalandırma nasıl oluyor fiyatlar vs. bilen var mı ? Son olarak bu cezalar ehliyet puanından düşüyor mu ?
İlk sorunuzu bilmiyorum ama cezalar ehliyet puanından düşülemez çünkü cezalar yazılım desteğiyle kameralar tarafından okunan plakaya yazılıyor. Hangi sürücünün ihlal yaptığını tespit etmeleri mümkün olmaz. Kimse de ceza yazarken cinayet soruşturması gibi tek tek kamera kontrol etmez :)

Utku TEKIN

Profesör
8 Eyl 2016
129
89
1,035
Otobanda süreler yazmaz büyük ihtimalle hiç geçmedim yürürlüğe girdiğinden itibaren. Kendin giriş saatine bakarak hesaplayabilirsin. Otobana girerken plakan kaydediliyor. Örneğin otobana girdiğin gişeden çıktığın gişe arası 60 KM. Trafik kurallarına göre maksimum 120 km/h ile gidersen bu yolu 30 dakikada bitirirsin. Çıkışta gişede plakan çekilir. Kaç dakikada bitirdiğin tespit edilir. eğer 30 dakikanın altında bitirdiysen sistem otomatik olarak 120 km üstüne çıktığını anlayarak plakaya ceza gönderir. plakanın kayıtlı olduğu eve ceza PTT kargo yoluyla gönderilir. Bu rakamlar Örnektir. Ayrıca bu tür cezalar yani polis çevirip ehliyetini almadıktan sonra sürücüye değil araç plakası üzerinden cezalandırılır.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,297
1
9,450
4,970
kocaeli
Keşke giseden çıkarken sürede yazsa , bu arada süreyi hesaplarken rota üzerinde tünel varsa onuda hesaba katmaniz gerekiyor .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Her sabah Avcılar-Mahmutbey, akşamında da tersinde otoban kullanıyorum. İlk günler yol bilgisayarından ortalama hız kontrol ettim, satten bakıp kendim hız hesapladım. Kendimce yaptığım çıkarım, bu uygulama tehlikeden başka işe yaramadı. Eğerk gece 2-6 arası gişeden 120 ile geçip uçarak gitmezseniz ceza falan yemezsiniz. Çünkü eminim daha önce bakanınız olmuştur, bütün yol 120-140 bile gitseniz gişeye yaklaşırken 100e düştüğünüz an ortalama kalmıyor, kaldı ki daha koridor bölgesine girerken gişede olan trafikten çıkana kadar zaten ortalama yerlerde sürünüyor.Siz daha sonra isterseniz 150 gidin. Tek ceza yenme durumuna yakın gördüğüm Selimpaşa Mahmutbey arası çok boş saatte gelirken ortalama 116 gördüm ki yol boyunca 150-160ile gitmiştim. Asıl oluşan problem ise, "121 oldu şimdi bana 154619684 TL ceza yazacaklar" diyen sözüm ona güvenlik meraklısı insanlar.İstanbul yolları yapısı gereği hem virajlı hem inişli çıkışlı. 120 ye arabayı getirip az sonraki yokuşa veya viraja hazırlıksızca sanki kendini rayda gidermişcesine sanıp, arabanın vereceği tepkiyi düşünmeden girenler yüzünden saçma sapan frenajlar, aralarında bisiklet mesafesi kadar boşluk olmadan arka arkaya 120 ile giden onlarca araba ve bomobş bir sağ şerit.Bence çok çok tehlikeli çünkü insanın tepki süresi, aradaki boşuk vs yüzünden büyük kaza olması yakındır. Ayrıca çok gereksiz de trafiğe neden oluyor. Şimdilik kendimce çözüm en tehlikeli gördüğüm sol şeritten mümkün mertebe uzak kalmak.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Her sabah Avcılar-Mahmutbey, akşamında da tersinde otoban kullanıyorum. İlk günler yol bilgisayarından ortalama hız kontrol ettim, satten bakıp kendim hız hesapladım. Kendimce yaptığım çıkarım, bu uygulama tehlikeden başka işe yaramadı. Eğerk gece 2-6 arası gişeden 120 ile geçip uçarak gitmezseniz ceza falan yemezsiniz. Çünkü eminim daha önce bakanınız olmuştur, bütün yol 120-140 bile gitseniz gişeye yaklaşırken 100e düştüğünüz an ortalama kalmıyor, kaldı ki daha koridor bölgesine girerken gişede olan trafikten çıkana kadar zaten ortalama yerlerde sürünüyor.Siz daha sonra isterseniz 150 gidin. Tek ceza yenme durumuna yakın gördüğüm Selimpaşa Mahmutbey arası çok boş saatte gelirken ortalama 116 gördüm ki yol boyunca 150-160ile gitmiştim. Asıl oluşan problem ise, "121 oldu şimdi bana 154619684 TL ceza yazacaklar" diyen sözüm ona güvenlik meraklısı insanlar.İstanbul yolları yapısı gereği hem virajlı hem inişli çıkışlı. 120 ye arabayı getirip az sonraki yokuşa veya viraja hazırlıksızca sanki kendini rayda gidermişcesine sanıp, arabanın vereceği tepkiyi düşünmeden girenler yüzünden saçma sapan frenajlar, aralarında bisiklet mesafesi kadar boşluk olmadan arka arkaya 120 ile giden onlarca araba ve bomobş bir sağ şerit.Bence çok çok tehlikeli çünkü insanın tepki süresi, aradaki boşuk vs yüzünden büyük kaza olması yakındır. Ayrıca çok gereksiz de trafiğe neden oluyor. Şimdilik kendimce çözüm en tehlikeli gördüğüm sol şeritten mümkün mertebe uzak kalmak.
söylemiş olduğunuz şekilde benim aracımda da ortalama hız alan bir ekran var ancak bu her zaman doğruyu göstermez. doğruyu göstermesi için gişeden geçmeden sıfırlayıp diğer gişeye yaklaşırken bakmak gerekir. aksi takdirde dediğiniz gibi otoparktan çıkış şehiriçi trafiği vs derken otobana girene kadar ortalama 4 5 km bile gidilse epey düşük kalıyor sonra isterseniz 200 ile gidin ortalama hız 120 üzerine kolay kolay çıkmıyor ve bu yanıltıcı olabilir. en iyisi gişeden gişeye km hız hesabı yapıp çıkan dakikayı aşmamak.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
ha ama ben kendime başka bir çözüm buldum en sık kullandığım güzargah için. otoban değil e5 kullanıyorum. çoğu yeni asfalt duble yol zaten. orada yapıştırıyorum:D otoban kaullanmıyorum eğer mümkümse.böylelikle eski koridor falan kalmıyor. yersem eski usul radar cezası yerim ona da yapacak bişi yok.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Aydın-izmir otobanında uzun kuyruklar var, bi kaç gündür denizli trafik sayfalarında paylaşıyorlar. Sebebi malum, koridor mevzusundan ötürü herkes basıp basıp bi yerde yarım saat bi saat dinleniyor :)

İnsan gerçekten hayret ediyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım