Otomobil Nasıl Yıkanır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Vakit ve malzeme olsa da arabalarımızı hep kendimiz yıkasak :/ Ben ayda 1 yıkatıyorum kimse fazla dokunmasın diye ve de iç yıkama istemiyorum :D 1 yılda 1 kez içini de temizlettim zaten sadece ben biniyorum :)

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,810
1
4,133
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Benim araç gri olduğu için çok ihtiyacım olmuyor detailing olayına. Yalnız ihtiyacım olan tek bir şey var ki o da jantlardan bir türlü çıkaramadığım balata tozu lekeleri. Herkesin jantı tertemiz, benimkilerin iç kısımları kahverengi - siyah karışımı. Bir ara Ford'un serviste hediye ettiği temizlik setinden jant temizleyici sprey ile oldukça çıkardım kirleri ama çok zorlandım.

Bana şöyle püskürttüğümde bu kirleri rahatça akıtabilecek, janta veya lastiğe zarar vermeyecek bir jant temizleyici ürün önerebilecek olan var mı ? Sonax'ın jant temizleme ürününü öneriyorlar ama pek tecrübeli değilim bu hususta.
Sonax'ın moraran yoğun temizleyicisi iş görür ama hep kullanmak o ürün janta özel olsa da verniğini soldurabiliyor.
auto finesse önerilen güzel bir ürün
bi de atas'ın iron out bir ürünü olmalı. bu renk değiştiren ürünler ve bi tane jant temizlemek için uygun olabilecek bir fırça ile nefis olur. ovalamaya gerek kalmaz. tuz ruhu vs çok tehlikeli. jantı vs geçtim uygularken solumak da sağlıksız.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,232
45,832
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sonax'ın moraran yoğun temizleyicisi iş görür ama hep kullanmak o ürün janta özel olsa da verniğini soldurabiliyor.
auto finesse önerilen güzel bir ürün
bi de atas'ın iron out bir ürünü olmalı. bu renk değiştiren ürünler ve bi tane jant temizlemek için uygun olabilecek bir fırça ile nefis olur. ovalamaya gerek kalmaz. tuz ruhu vs çok tehlikeli. jantı vs geçtim uygularken solumak da sağlıksız.
Eyvallah hocam.. Ben zaten bu ürünlerle jantı yılda maksimum 2 veya 3 defa temizlerim. Hani benim için maksat o lekeler artık iyice orada yer etmesin, jantla bütün hale gelmesin. Zaten ben bu ürünlerden biriyle 1 kere adam akıllı temizlediğim zaman jantı, ondan sonra düzenli olarak aracımı yıkadığım için jantlar eskisi kadar kir tutmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım