Otomobil Nasıl Yıkanır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,286
16,192
5,720
çanakkale
Marka
Renault
ben önce süngerle arabayı ıslatıyorum sonra gri peluşla sonax turuncu cilalı şampuan ile yıkıyıp çok ince ve yumuşk bir çek pasla(su kaydırıcı ) kullanıp mavi mikrofiber bezle kuruluyorum nemli mikrofiber bez çok önemli(eğer kuru bezle yaparsanız araba elektirikleniyor ve toz çekiyor) sonra hafif nemli beyaz yün benzeri bir eldivenle temizlik kontrolü yapıyorum yıkamak 10 dakika kurulama ile beraber 20 dakika süüryor bir vileda kovası iki 5 litrelik şişe kullanıyorum

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,286
16,192
5,720
çanakkale
Marka
Renault
ben önce süngerle arabayı ıslatıyorum sonra gri peluşla sonax turuncu cilalı şampuan ile yıkıyıp çok ince ve yumuşk bir çek pasla(su kaydırıcı ) kullanıp mavi mikrofiber bezle kuruluyorum nemli mikrofiber bez çok önemli(eğer kuru bezle yaparsanız araba elektirikleniyor ve toz çekiyor) sonra hafif nemli beyaz yün benzeri bir eldivenle temizlik kontrolü yapıyorum yıkamak 10 dakika kurulama ile beraber 20 dakika süüryor bir vileda kovası iki 5 litrelik şişe kullanıyorum

Ekli dosyalar

• 8f491e11-cf1f-41ba-9bce-0bf488cdc7be.JPG
    8f491e11-cf1f-41ba-9bce-0bf488cdc7be.JPG
    124.2 KB · Görüntüleme: 233
  • d787f872-bfab-43b9-9791-f6bcd4291369 (1).JPG
    d787f872-bfab-43b9-9791-f6bcd4291369 (1).JPG
    198.6 KB · Görüntüleme: 232

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,289
1
9,443
4,970
kocaeli
İçimizde çok kasap var , yapmayın :D yani bende bu aralar kem küm imm şey .

Son zamanlarda arabayi fırçayla yikadigimi baska ortamlarda söylememeliyim aramızda kalsin :) Ben ki ön yıkama - çift kova ile araba yıkayan detailer ... :(

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Kapalı otopark edindiğimden bu yana detay işleriyle kafayı bozmuş biri olarak kapalı otopark imkanın yoksa arabayı nasıl yıkadığının pek bir önemi yok. Büyük şehirlerde heryer inşaat heryer toz pislik çünkü. Ama gidip de benzinliklerdeki fırçaları kaportaya kullanmanın mantığı da yok. Amacın aracı temiz göstermek ise kendine temiz bir fırça al önce arabaya su tut ardından köpük sık kendi fırçanla kuşak üzerini fırçayla geç kuşak üzerini geçtikten sonra kuşak altını tek seferde geç. ardından jantlara benzinlikteki fırçayla giriş. Su ile duruladıktan sonra da gölge bir alanda mikrofiber bezlerle kurula güzelce yoluna bak. Satarken de pasta cila çektirirsin. Sahibinden asla fırça sürülmemiş alındığından beri çift kovayla yıkanmış araba ilanı açarsın olur biter..

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Kapalı otopark edindiğimden bu yana detay işleriyle kafayı bozmuş biri olarak kapalı otopark imkanın yoksa arabayı nasıl yıkadığının pek bir önemi yok. Büyük şehirlerde heryer inşaat heryer toz pislik çünkü. Ama gidip de benzinliklerdeki fırçaları kaportaya kullanmanın mantığı da yok. Amacın aracı temiz göstermek ise kendine temiz bir fırça al önce arabaya su tut ardından köpük sık kendi fırçanla kuşak üzerini fırçayla geç kuşak üzerini geçtikten sonra kuşak altını tek seferde geç. ardından jantlara benzinlikteki fırçayla giriş. Su ile duruladıktan sonra da gölge bir alanda mikrofiber bezlerle kurula güzelce yoluna bak. Satarken de pasta cila çektirirsin. Sahibinden asla fırça sürülmemiş alındığından beri çift kovayla yıkanmış araba ilanı açarsın olur biter..

milletin de bir umrunda bir umrunda...

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
milletin de bir umrunda bir umrunda...
Harbiden olayın bir de o boyutu var ben şahsen araba alırken buna detay temizlik yapıldı mı? diye sormadım hiçbir zaman. soran da duymadım. Araç koyu renktir ve çok çizik içindedir. Pazarlığı ona göre edersin. Ben bunu aldıgım gibi pasta cilaya sokacam 300-500 bişeyler kır dersin olur biter. Yoksa benim şu anlattığım yıkama mantığı özellikle kapalı otoparkı olmayan ve büyük şehirlerde yaşayanlar için en ideal sistem.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Harbiden olayın bir de o boyutu var ben şahsen araba alırken buna detay temizlik yapıldı mı? diye sormadım hiçbir zaman. soran da duymadım. Araç koyu renktir ve çok çizik içindedir. Pazarlığı ona göre edersin. Ben bunu aldıgım gibi pasta cilaya sokacam 300-500 bişeyler kır dersin olur biter. Yoksa benim şu anlattığım yıkama mantığı özellikle kapalı otoparkı olmayan ve büyük şehirlerde yaşayanlar için en ideal sistem.

Valla bebek gibi baktım siyah arabama, seramik korumlara detaylı temizlikler, çift kovalı yıkamalar, satarken hiç bir artısı olmadı.

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Daha hiçbir şey yapmadan, süngerle ıslamak çizme mi aracı?

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Satarken artısı olmasına gerek var mı? Benim koyu arabalarda gördüğüm hareler midemi bulandırıyor açıkçası, yıkık duruyor araba çünkü.

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,286
16,192
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Daha hiçbir şey yapmadan, süngerle ıslamak çizme mi aracı?
süngerle su taşıyorum diyelim süngeri arabanın üzerine sıkıyorum.ayrıca hondanın hediye ettiği 3 adet güzel bezim de var.16 aydır haftada 2 kere bu şekilde yıkıyorum.ama haklısınız bir kere babamla yıkadım ön kaputta iki kuş pisliğini sanırım kazıyarak çıkardı oralarda çizik var

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Satarken artısı olmasına gerek var mı? Benim koyu arabalarda gördüğüm hareler midemi bulandırıyor açıkçası, yıkık duruyor araba çünkü.
Harcanan emek,nakit ikilemine göre artısı olmasına gerek var. Temiz olması pis olması meselesi değil bahsettiğim. Yukarda temiz olması için en basic yöntemi de yazdım o şekilde de araç temiz oluyor. Ama ben özel ürünler alacağım hatta yeri geldiğinde arkamda bekleyen adamla aracımı uzun yıkadım diye papaz olacağım, zamanımı harcayacağım. Ne uğruna? Başkasına sattığım zaman adam ben hiçbir maddi karşılık almadan emeğimin üzerine konsun diye mi? Bu arada yazdığınız yazıya da katılmadığım için alıntı oluşturmadım. Sadece ne arabasını sizin ve benim gibi aşırı temiz tutanlar haklı ne de fırçayla girişenler haklı. Her iki tarafta eşit

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Harcanan emek,nakit ikilemine göre artısı olmasına gerek var. Temiz olması pis olması meselesi değil bahsettiğim. Yukarda temiz olması için en basic yöntemi de yazdım o şekilde de araç temiz oluyor. Ama ben özel ürünler alacağım hatta yeri geldiğinde arkamda bekleyen adamla aracımı uzun yıkadım diye papaz olacağım, zamanımı harcayacağım. Ne uğruna? Başkasına sattığım zaman adam ben hiçbir maddi karşılık almadan emeğimin üzerine konsun diye mi? Bu arada yazdığınız yazıya da katılmadığım için alıntı oluşturmadım. Sadece ne arabasını sizin ve benim gibi aşırı temiz tutanlar haklı ne de fırçayla girişenler haklı. Her iki tarafta eşit
Ben haklı ya da haksız demiyorum kimseye zaten. Ama benim kullandığım araba bakımlı olmak zorunda. Benim zevkim bu. Kimseye diretmiyorum "arabalarınızı düzgün yıkamak zorundasınız" diye. O yüzden satarken de artısı olmasını beklemiyorum. Kendim ve arabam için yapıyorum, başkası için değil diyorum.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok

ben zaten satarken kolaylık olsun diye yaptırmamıştım, siyahtımaracım ve yıkadıktan sonra mutlu olmuyordum, uygun fiyata kaliteli bir yer bulunca da yaptırmıştım, şimdi evdeki 2 arabada beyaz, zımparayla bile yıkayabilirim arabayı, umrumda değil :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,033
7
51,366
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Aracınızı gri ve ya beyaz alın çok da özen göstermeyin :) 0 detailing işlemiyle bile boya gayet diri gözüküyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Tavanda güneş yanıkları vardı ve çok kötü gözüküyordu. Artık iyice vahim bir hal aldı. Ne vernik duruyor, ne boya duruyor. Direk galvaniz gövde açıkta duruyor. Arabayla rengi aynı olduğu için uzun zaman sonra arabayı ilk kez görenler "tavanın düzelmiş, ne yaptın boyattın mı" diye soruyorlar :D Şimdi ben demolition derby kıvamına uygun hale gelmiş bu kaportayı ancak temizlerim. Sadece temizlerim. Parlatmam. :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Tavanda güneş yanıkları vardı ve çok kötü gözüküyordu. Artık iyice vahim bir hal aldı. Ne vernik duruyor, ne boya duruyor. Direk galvaniz gövde açıkta duruyor. Arabayla rengi aynı olduğu için uzun zaman sonra arabayı ilk kez görenler "tavanın düzelmiş, ne yaptın boyattın mı" diye soruyorlar :D Şimdi ben demolition derby kıvamına uygun hale gelmiş bu kaportayı ancak temizlerim. Sadece temizlerim. Parlatmam. :)

Abi senin arabayı komple kaporta boyaya sokmak lazım ya :) Yürüyeni motoru maşallah da kaporta yok.Tavanda zaten 1 gram boya yok :) Ama böyle de havalı maşallah :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,232
45,833
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Benim araç gri olduğu için çok ihtiyacım olmuyor detailing olayına. Yalnız ihtiyacım olan tek bir şey var ki o da jantlardan bir türlü çıkaramadığım balata tozu lekeleri. Herkesin jantı tertemiz, benimkilerin iç kısımları kahverengi - siyah karışımı. Bir ara Ford'un serviste hediye ettiği temizlik setinden jant temizleyici sprey ile oldukça çıkardım kirleri ama çok zorlandım.

Bana şöyle püskürttüğümde bu kirleri rahatça akıtabilecek, janta veya lastiğe zarar vermeyecek bir jant temizleyici ürün önerebilecek olan var mı ? Sonax'ın jant temizleme ürününü öneriyorlar ama pek tecrübeli değilim bu hususta.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Benim araç gri olduğu için çok ihtiyacım olmuyor detailing olayına. Yalnız ihtiyacım olan tek bir şey var ki o da jantlardan bir türlü çıkaramadığım balata tozu lekeleri. Herkesin jantı tertemiz, benimkilerin iç kısımları kahverengi - siyah karışımı. Bir ara Ford'un serviste hediye ettiği temizlik setinden jant temizleyici sprey ile oldukça çıkardım kirleri ama çok zorlandım.

Bana şöyle püskürttüğümde bu kirleri rahatça akıtabilecek, janta veya lastiğe zarar vermeyecek bir jant temizleyici ürün önerebilecek olan var mı ? Sonax'ın jant temizleme ürününü öneriyorlar ama pek tecrübeli değilim bu hususta.

Auto Finesse-İron Out demir tozları için işini görür abi :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım