Otomobil Nasıl Yıkanır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
zaten kış ayında özenemiyorsun, hadi erkeksen 0 derecede o wash mitti tak eline, valla başlarım dedim gittim aldım bir fırça giriştim arabaya, oooh ohhhh mis gibi oldu diyerek.

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
Ben çoğu zaman olduğu gibi muhalefet edeyim :D benim aracımda siyah ve benzinlikte ki su azıcık kireçli. O sorun çözülebilir ancak açık havada yapacağınız kurulama işleminde yüzeye gelecek tozlar yüzünden kılcal çizik oluşturma ihtimaliniz var. Bende bi ara kendim yıkayayım dedim sonra aracın rengi solmaya başladı cilaya girdi araç ve toparlandı boyası. Rengin solma sebebi sonra ortaya çıktı; arabayı son kuruttuğum bezin içinde toplanan tozlar taşlaşmış ve o kılcal çiziklerden dolayı aynı sene birkez daha pastaya girdi. (Sonaxın 1 yıl ömürlü diye geçen pasta paketi vardı). Çok zahmetli iş ve kurularken avm de dangalağın tekinin kapı açma izini felan görünce kuduruyodum :D

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,618
18,408
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bayadır yıkamadım arabayı(yıkatmadık da)Petrolde 1 tl ye su tutuyoruz sadece köpüğü de kullanmıyoruz zaten giderken su da kuruyor mis gibi :) Gri araba kir belli etmiyor zaten en pis hali bile eh denecek seviyede oluyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Çift kova tekniği: 2 adet Auto Finesse
Şampuan: Gyeon Q2m Bathe+
Kurulama Havluları: Gyeon Q2m Silk Dryer ve Gyeon Q2m Soft Dryer
Silme Bezi: Gyeon Q2m Soft Wipe
Jant Temizleyici: Gyeon Q2m Iron
Gerçek koyun yünü.

Önce kir, toz, çamur gidecek. Sonrası standart.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kaportadan beklentiniz dış etkilerden korumasından fazlası değilse akaryakıt istasyonlarında kostikli köpük, kılları pişmaniyeye dönmüş oto yıkama fırçası ve ayarsız tazyikli suyla yıkamak gayet mantıklı. Tabii suyu yakından tutmamak şart. :) Yıkadıktan sonra çekpas ve detaylarda -özellikle de aynalarda- temiz kuru bezi öneririm. :D

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Kaportadan beklentiniz dış etkilerden korumasından fazlası değilse akaryakıt istasyonlarında kostikli köpük, kılları pişmaniyeye dönmüş oto yıkama fırçası ve ayarsız tazyikli suyla yıkamak gayet mantıklı. Tabii suyu yakından tutmamak şart. :) Yıkadıktan sonra çekpas ve detaylarda -özellikle de aynalarda- temiz kuru bezi öneririm. :D
millet araba yıkamaktan çok şey bekliyor ya yok bilmem ne şampuanı cilası kılı yünü... bir sabun bir sünger birde su ile sevgini kata kata yıkayacaksın cillop olur

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
millet araba yıkamaktan çok şey bekliyor ya yok bilmem ne şampuanı cilası kılı yünü... bir sabun bir sünger birde su ile sevgini kata kata yıkayacaksın cillop olur
Tamam, çok klas bir arabam olur ben de öyle özenerek yıkarım eyvallah da, sonra ben o arabayı tozlu bir yola çıkaramam ki. Toz kalkmış yolda 100 km/h hızla çarpacak, sürtüp geçecek toz tanecikleri fırçadan daha az zarar vermez gibime geliyor.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bşrkaç temiz bez, kendi oto şampuanınız olsun benzinlikte yıkarsın fırçasız.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok

ben sadece fırçamla kurulama bezlerimi götürüyorum, ordaki fırçalarda iyice berbat ediyo arabayı

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Tamam, çok klas bir arabam olur ben de öyle özenerek yıkarım eyvallah da, sonra ben o arabayı tozlu bir yola çıkaramam ki. Toz kalkmış yolda 100 km/h hızla çarpacak, sürtüp geçecek toz tanecikleri fırçadan daha az zarar vermez gibime geliyor.
buralar karışır...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım