"OY VER"

REFERANDUM HANGİ DOĞRULTUDA OY KULLANCAKSINIZ?

• EVET

Kullanılan: 20 21.5%
  • HAYIR

Kullanılan: 73 78.5%

• Kullanılan toplam oy
    93
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Beyler artik kendinizi paralamayin ve uzmeyin. Bu millete Ataturk'un kurdugu sistem fazla gelmisti zaten, alismadik popoda don durmuyor. Yuzyillarca gudulmeye alismis, kendi kendine ne yapmasi gerektigini bilmeyen illa birilerinin yonlendirmesiyle hareket etmeye calisan bir milletiz.

16 Nisanda verecekleri evet oyuyla birlikte anlasilacak ki 15 temmuzda sokaklara demokrasi icin degil Erdogan ve akp icin cikmislar. Gemi batmaya basladiginda ilk kacacak onlar olacak haberleri yok. Kenan evren bile 100 yasinda gostermelik yargilandi. Bu ulkede kim yaptiginin bedelini oduyor ki garibandan baska. Gerci garibana yapmadiklarinin da bedelini odetiyorlar.

Isin hulasasi, bu is takimi kume dusen topcunun hala parasini almasina, en olmadi takimini hesapsiz birakip gidebilmesine benziyor. Bizler burada ulke gidiyor diye yirtinip dururuz, bu siyasiler coktan zengin oldular yapacaklari dunyaligi yaptilar. Dedigim gibi bu ulkede hic bir guclu yaptiginin bedelini zaten odemiyor odemeyecek, yormayin kendinizi artik.

O kadar kolay değil. Her ALLAH diyene ülkeyi vermeyiz. Gün gelecek güç bize geçecek fakat güç geçince kin tutulmayıp intikam da alınmayacak. Eğer yaparsak onların yaptığının aynısını yapmış oluruz.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,296
45,944
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
O kadar kolay değil. Her ALLAH diyene ülkeyi vermeyiz. Gün gelecek güç bize geçecek fakat güç geçince kin tutulmayıp intikam da alınmayacak. Eğer yaparsak onların yaptığının aynısını yapmış oluruz.
O %50'nin buyuk cogunlugu parti desteklemiyor. Yahut direkt siyasi bir temeli, gorusu oldugu icin akp'yi destekliyor degil. Adamlar duygusal bag kurmus, gonul bagi yani. Hristiyanlarin mesih gelecek bizi kurtaracak demeleri gibi bu ulkeyi kurtaracak olanin bu siyasiler oldugunu dusunuyorlar. Biz yedirmesine yedirmeyelim ama zamani geldiginde bu gidise dur demek icin gozleri artik gormez olmus kendi halkimiza mi cephe alacagiz ? Bunlar elin gavuru olsa eyvallah..
Zaten guc odaklari da bunu bildikleri icin ulkeyi icerden yikmaya calistilar yillarca. Maalesef ki basariyorlar da. Allah'dan tek dilegim, bu insanlarin kendi eliyle yaptiklarinin bedelini bizlere de odetmesin insaallah. Kim desteklediyse onlar odesin bedelini.

Oguz Akcay

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
23
19
595
ben en çok şunu merak ediyorum. aynı yünanistanın geçtiği yollardan geçiyoruz ekonomik gidişatta. şimdi battılar ama memurlarnın maaşlarını avrupa birliği ve almanya finanse edebiliyor. biz çökünce bize verecekte olmadıgına göre, açlıktan tırnak kemirip, olayları bastıracak polislerin bile maaşlarını ödeyemecek hale geldiğimizde "büyük resmi görebilcek mi" yoksa o halde bile idrak edemeyip suçluyu başka yerde mi arayacaklar çok merak ediyorum. bence bunlar o zaman bile idrak edemez. dış güçlerin oyunu yüzünden iflas ettik zannederler:D
şunu şuraya iliştireyim yaşınız yeterliyse bişeyler hatırlatabilir zannetmiyorum pek bunlar sizin adamlarınız sonuçta

Oguz Akcay

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
23
19
595
uluslar arası anlaşmada başkasından izin almadan başkasının ülkesinde toprağında miting yapmakta varmı. varsa ilgili uluslararası mahkemelerde var oraya şikayet edersin.

bakın, kimse hollandayı savunmuyor. siz bütün hayırcıları vatan haini sanıyorsunuz ya. olay hollanda aşığı olmak değil. olay o vatandaşlar diyor ki, anlayısınızda nasıl bir problem var, ülke hollandanın kendi topragı, onlar sizi istemiyor, siz ise ben yapcam diye diretiyorsunuz. adamlar ülke benim defolun diyor, siz bunu anlamıyorsunuz. bu kadar basit birşeyi nasıl anlamıyorsunuz da gelip ülke geleceğine etki ediyorsunuz diyorlar. ben senin evinin salonunda sana sormadan çat kapı gelip miting yapsam, sen defol evimden desen bende cıkmamakta dirensem hoşuna gider mi? adamın topragı adamın evi. defolun istemiyorum sizi gelmeyin diyor. bunu anlamayacak ney var. bunu anlayamayan idrak edemeyen biri ülke kaderine etki ediyor verdiği oylarla. bunun sağlığını sorguluyor hayırcı cephe aslında
birisi şu arkadaşa hollanda daki Türkiye başkonsolosluğunun olduğu bölgenin Türk toprağı sayıldığını açıklasın :D

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
birisi şu arkadaşa hollanda daki Türkiye başkonsolosluğunun olduğu bölgenin Türk toprağı sayıldığını açıklasın :D
hocam konsolosluğun içinde geçmiyor ki olay, konsolosluğa 30 metre kala hollandaya ait kamusal yolda geçiyor. konsolos senin toprakların olabilir, ama kapıya bi sigara içmeye bile cıksan adamların kaldırıma bastıgın an sana herşeyi yapma haklarına sahiptir. konsolosluğa gidiyor olmalı birşey değiştirmez sonucta 30 metre degil sınırıa 1 metre bile kala sana herşeyi yapabilirler. isterse seni içerden de çıkartmazlar. sonucta kapıdan cıktıgı an onun ülke sınırlarındasın. konsolosluga giden bütün yollarda onlara ait ister kapatır yolu ister hendek kazar. he bunlar etik bir davranış mı hayır değil, ama isteseler yaparlar mı evet yaparlar, yaptılar zstrnde. aynısını sende yapabilirsin kendi topragında

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
hocam kaç para kazanıyorsunuz, yeterince et ve meyve sebze yiyebiliyor musunuz? yoksulluk sınırı olan 4.500 binden fazla kazanıyor musunuz.

bunları aştınız da, altın varaklı saraylarlaki
insanların avukatlığını yapıyorsunuz.
neyi kimi niçin savunduğunuzu kendiniz bile bilmiyor sunuz
kafanı fazla takma , ekmek yiyordur onlardan çunku fazla tartısmaya gırme lutfen.

Oguz Akcay

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
23
19
595
tek birşey söyleyeceğim, eğer o kasetler sahte olsaydı o kayıtları gereksiz uzun tutmaz, direkt hardcore dalar allaha falan küfür ettirirlerdi artık. işte oğlum rakımı koy, karılar nerde kaldı falan diye yerin dibine sokacak şekilde montajlardı. mesela egemen arkadaş bu bakara çok makara demiş ya, madem onu dedirtecek kadar aşmışlar, şunu da yapabilirlerdi. bakaranın nokta nokta size birşey olmasın. böyle söylemiş gibi yaptırırlardı. adamı bitirmek için yola çıktıktan sonra onu yapan bunu da yapardı. niye riske girsin.

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
hocam konsolosluğun içinde geçmiyor ki olay, konsolosluğa 30 metre kala hollandaya ait kamusal yolda geçiyor. konsolos senin toprakların olabilir, ama kapıya bi sigara içmeye bile cıksan adamların kaldırıma bastıgın an sana herşeyi yapma haklarına sahiptir. konsolosluğa gidiyor olmalı birşey değiştirmez sonucta 30 metre degil sınırıa 1 metre bile kala sana herşeyi yapabilirler. isterse seni içerden de çıkartmazlar. sonucta kapıdan cıktıgı an onun ülke sınırlarındasın. konsolosluga giden bütün yollarda onlara ait ister kapatır yolu ister hendek kazar. he bunlar etik bir davranış mı hayır değil, ama isteseler yaparlar mı evet yaparlar, yaptılar zstrnde. aynısını sende yapabilirsin kendi topragında
İşte orada yaptığı şey konsolosluğa giden yolları kapatmak değil öyle bir dünya yok. Nereden giriş yapılacak o konsolosluğa? Karadan adamların yolu diyorsunuz, havadan desek yine onların hava sahasından geçilmiş olacak, yeraltından da gidilmeyeceğine göre bana yol tarif etmenizi isteyeceğim. Ayrıca sadece bakanın değil konsolosluk çalışanlarının dahi binaya girişine izin verilmemiş. Burada Hollanda'nın akıl çerçevesinde izah edebileceği hiçbir şey bulunmamaktadır. Orası benim toprağımsa girişimi kimse engelleyemez. Ayrıca bir ülkenin bakanının aracının önünü kesip, izin vermeyip üstüne de orada beklerken aracını zorla çekiciyle oradan kaldırmaya çalışmak ahlaksızlıktan başka bir şey olamaz. Sadece hükümete karşısınız diye bu olayı normalmiş gibi değerlendirmek hiçte normal bir şey değil. Ayrıca Hollanda'nın burada birden fazla ihlali olduğuda bir gerçek. Basın özgürlüğü diye diye k*çlarını yırttılar ancak Türk gazeticilerin üzerlerine köpekleri ve coplarla saldırdılar ya da oradakilere, sadece slogan atan halka da aynı şekilde saldırdılar. Sizden bu konuda daha objektif olmanızı rica edeceğim.

Oguz Akcay

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
23
19
595
Vallahi bizler o zam
düşündürücü gerçekler.PNG
anlar da söyledik, akp cemaatin kurduğu yapılanmaya göz yumuyor. Ne istediniz de vermedik serzenişleri hep çaresizliktendi. Henüz daha işin siyasi boyutuna inilmedi, bir inilse komple akp dağılacak. Chp, Mhp ve diğer partilerin içinden de gidecekler olacak ama bu işin yuvası akp'nin içinde. Zaten bu akp'li siyasilerin bir çoğu hocaefendi dedikleri zat ile bağlantılarını hiç bir zaman reddedemedi.
Akp'li bazı vatandaşlar ve siyasiler, cemaat bizi de kandırdı dediler. Belki akp'li halkı kandırmış olabilirler ama ülkeyi yöneten kadronun kandırılması gibi bir durum yok ortada. Zaten söz gelimi kandırılmış olsalar bile bu da vahim bir durumdur. Görevini layığıyla yerine getiremiyorsun, darbe yapacak kadar sizi kandırmışlar uyutmuşlar demektir. Bu durumda ben vatandaş olarak, kandırılan bu siyasi güruha ne diye bunca yetkiyi vereyim ? Zaten ekonomik, askeri, siyasi, sosyal, kültürel hemen her alanda gerideyiz. Bugün açlık sınırı asgari ücretin de üstünde. Benim cebime giren parada bir değişiklik yok ama alım gücüm yerle yeksan oldu. Ben hemen her şeyi geçtim, iyi yönetilen bir ülke göremiyorum. 15 yılda geldiğimiz noktada gün itibariyle ortada. Böyle yöneten bir kesime ben bu gücü vermem. Chp veya Mhp'ye de vermem. Onların da basiretsiz olduklarına inanıyorum. Bu meclis toptan feshedilecek, yerlerine kabiliyetli, akp'lilerin deyimiyle kandırılmayan, vatanını seven ve satmayan, cebini düşünmeyen insanlar getirilecek.. 550-600 küsür milletvekiline de ihtiyaç yok yasa çıkarabilmek için, 300 tane adam akıllı vatansever siyasi bu ülke için yeter de artar bile.

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
İşte orada yaptığı şey konsolosluğa giden yolları kapatmak değil öyle bir dünya yok. Nereden giriş yapılacak o konsolosluğa? Karadan adamların yolu diyorsunuz, havadan desek yine onların hava sahasından geçilmiş olacak, yeraltından da gidilmeyeceğine göre bana yol tarif etmenizi isteyeceğim. Ayrıca sadece bakanın değil konsolosluk çalışanlarının dahi binaya girişine izin verilmemiş. Burada Hollanda'nın akıl çerçevesinde izah edebileceği hiçbir şey bulunmamaktadır. Orası benim toprağımsa girişimi kimse engelleyemez. Ayrıca bir ülkenin bakanının aracının önünü kesip, izin vermeyip üstüne de orada beklerken aracını zorla çekiciyle oradan kaldırmaya çalışmak ahlaksızlıktan başka bir şey olamaz. Sadece hükümete karşısınız diye bu olayı normalmiş gibi değerlendirmek hiçte normal bir şey değil. Ayrıca Hollanda'nın burada birden fazla ihlali olduğuda bir gerçek. Basın özgürlüğü diye diye k*çlarını yırttılar ancak Türk gazeticilerin üzerlerine köpekleri ve coplarla saldırdılar ya da oradakilere, sadece slogan atan halka da aynı şekilde saldırdılar. Sizden bu konuda daha objektif olmanızı rica edeceğim.
etik olmadıgını zaten söyledim ama diyorsunuz ki orası benim topragım gidişimi engelleyemez. o zaman bende yünanistan kapısına dayaniyim diyim ki konsolosluga gidiyorum engelleyenezsin beni. orası benim topragım napayim uçayim mi desem sınır kapısında gülerler adama. tekrar söylüyorum evet etik değildir evet tc yi kücük düşürücü harekettir ama adamın kendi kaldırımı ister kapatır ister geçit verdirmez. aynısını sende yapabilirsin. hollanda tr konsoloslugunu kara ve hava yoluna kapatıp mahsur bırakabilirsin. sınırdan içerisine dokunmadıgın sürece. etik mi değil, ama hakkın varmı var. türk milleti herşeyi kendi mantıgına uydurdugu için memlekette kural izan bilen yok. size mantıksız gelmesi kanun dışı oldıgu anlamına gelmez. isterde konsoluslıgun etrafını cembere alır giriş cıkısı yasaklar. etik mi değil ama sen kendi sınırında istersen parti ver, ama kaldırıma adım attıgın anda yetki alanın bitiyor. isterse o bakanı ömrünün sonuna kadar konsoloslukta rehin tutabilir. savaş ilan etmekten başka hiçbir yaptırımımız olamaz uluslar arası kitapta. aynısını bizde yapabiliriz. yiyorsa etikliği bir kenara bırakıp yapalım zaten karsılıgını vereyim. ama yer mi? bence yemez

Son düzenleme:

vwgti

Profesör
15 Eyl 2016
103
298
1,535
@akinayk Ses kayıtları montajdan sonrasını okumadım. Öncelikle şunu kabul etmeniz gerekir. O ses kayıtları gerçek. Yıllardır müzikle uğraştığım için kayıttı mixti bu tip şeylerden anlarım, ha bana inanmazsanız ses teknikeri arkadaşım var bu işin eğitimini almış profesyonel anlamda yapan o da bariz gerçek olduğunu söylüyor kayıtların. Kaldı ki o kayıtların gerçek olduğunu anlamamak sağır olmayı gerektirir lakin babannem bile kayıtların montaj olmadığını dikkatlice dinleyerek anlayabiliyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,296
45,944
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Oguz Akcay Yahu arkadaşım ilk okul düzeyinde matematik hesaplamasıyla gelip burada şov yapmaya çalışmayın komik oluyorsunuz..

Ona bakarsan ben 50 yıl önceki rakamları çıkarır, bugünün o günden daha iyi olduğunu her türlü ispat ederim. Bu kadar düz mantıkla mı bakıyorsunuz ? 15-16 yıl önce otomobil üretim hacmi ne kadardı ? İşlenen ve dünyaya sunulan petrol hacmi ne kadardı ?

15-16 yıl evvel 180 küsür lira olan asgari ücret bugün tabii ki 300 lira olmayacak. Bugün 46 maaş ile alınabiliyor dediğin clio'yu günümüzde Avrupalı devlet kaç paraya alabiliyor onu hiç düşündün mü ? Şimdi gelmişsin ooo 90 küsür maaştan 46 maaşa inmiş oleeyy ekonomimiz canlanmış diye basit ve komik hesaplar üzerinden gidiyorsun.

Madem basit hesaplar peşinde koşuyorsunuz 2000'li yılların başında bir otomobilden alınan vergiyle bugün alınan verginin de oranlamasını yapıver. Küçük ölçekli kobilerin kazançlarından devlete % kaç haraç gidiyor, ödedikleri kiralardan % kaç stopaj veriyorlar onları da hesaplayıver. Aradan 2-3 kalem seçip ekonomi düzeli naraları atmaya lüzum yok burada.

1.404 liraya 46 maaşla clio alınıyor ekonomi düzelmiş, ama açlık ve yoksulluk sınırı parası 1.432 lira.. Hadi buyur buradan yak o zaman.

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
etik olmadıgını zaten söyledim ama diyorsunuz ki orası benim topragım gidişimi engelleyemez. o zaman bende yünanistan kapısına dayaniyim diyim ki konsolosluga gidiyorum engelleyenezsin beni. orası benim topragım napayim uçayim mi desem sınır kapısında gülerler adama. tekrar söylüyorum evet etik değildir evet tc yi kücük düşürücü harekettir ama adamın kendi kaldırımı ister kapatır ister geçit verdirmez. aynısını sende yapabilirsin. hollanda tr konsoloslugunu kara ve hava yoluna kapatıp mahsur bırakabilirsin. sınırdan içerisine dokunmadıgın sürece. etik mi değil, ama hakkın varmı var. türk milleti herşeyi kendi mantıgına uydurdugu için memlekette kural izan bilen yok. size mantıksız gelmesi kanun dışı oldıgu anlamına gelmez. isterde konsoluslıgun etrafını cembere alır giriş cıkısı yasaklar. etik mi değil ama sen kendi sınırında istersen parti ver, ama kaldırıma adım attıgın anda yetki alanın bitiyor. isterse o bakanı ömrünün sonuna kadar konsoloslukta rehin tutabilir. savaş ilan etmekten başka hiçbir yaptırımımız olamaz uluslar arası kitapta. aynısını bizde yapabiliriz. yiyorsa etikliği bir kenara bırakıp yapalım zaten karsılıgını vereyim. ama yer mi? bence yemez
Vizeni aldıktan sonra pasaportunla Yunanistan'a geçmenizi engelleyemezler. Ayrıca engellenen kişi bir BAKAN. Yani senin benim gibi dandik pasaportla o ülkeye giriş yapmıyor. Ayrıca savaş çıkarmaktan kolay ne var? 2 tüfek 3 mermi al sana savaş. Peki ya sonrası ne olacak? öyle yer mi yemez mi gibi ifadelerle de böyle işler yürütülmez. Sonuçta mahalle kavgası değil şu an konuştuğumuz şey. Hollanda'ya karşı yapılabilecek en güzel şey onların yaptığını yapmak, konsoloslukların kapatılması, ülkemizdeki elçilerine zindan gibi hayat yaşatılması, ne fazla ne az.

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
bizi kıskanan almanyada kırmızı etin kilosu 4,5 lira türkiyede kıymanın kilosu 58 lira. bunların tabanı genelde açlık sınırında olduğu için kırmızı et tüketemeyince beyinde çalışmıyor tabi. google dan bakabilirsiniz sağlıklı bir beyin için kırmızı et tüketmek şart.

madem rakam ve istatistliklerden konusuyoruz, al sana rakamlar güzel kardeşim. benzin, clio falan alacagına asgari ücreti kırmızı ete yatır, kafan çalışmaya başlayınca onları alacak paralarıda zaten kazanmaya daha rahat başlarsın

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
Vizeni aldıktan sonra pasaportunla Yunanistan'a geçmenizi engelleyemezler. Ayrıca engellenen kişi bir BAKAN. Yani senin benim gibi dandik pasaportla o ülkeye giriş yapmıyor. Ayrıca savaş çıkarmaktan kolay ne var? 2 tüfek 3 mermi al sana savaş. Peki ya sonrası ne olacak? öyle yer mi yemez mi gibi ifadelerle de böyle işler yürütülmez. Sonuçta mahalle kavgası değil şu an konuştuğumuz şey. Hollanda'ya karşı yapılabilecek en güzel şey onların yaptığını yapmak, konsoloslukların kapatılması, ülkemizdeki elçilerine zindan gibi hayat yaşatılması, ne fazla ne az.
vizeni aldıktan sonra yünanistana geçmelerini engelleyemezler mi? bir ülkeden vize alman sınır kapısından geçiçecin anlamına gelmez arkadasım.

hollandaya gelince, toton yiyorsa git konsolosluğa aynısı yap. hadi yap bende ayakta alkışlamazsam namerdim.

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bu kadar zorlamanın anlamı ne? En baştan almayacağız dediler, bu kadar gurur meselesi yapıp karayoluyla zorlamak falan komik.
Sana yapılana aynı şekilde karşılık verirsin, ortalığı bu kadar alevlendirmezsin, kendini komik duruma düşürmezsin.
Kaldı ki üstteki bilgi doğru değil, vizen olsa bile sınır polisi almayabilir.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Kendi ülkenizde "hayır" fikrini savunanlara terörist ve vatan haini de, mitinglerini sabote et, konferanslarının elektriğini kes, sondan sonra aynı şeyi size Hollanda yapınca hani nerde demokrasi fikir özgürlüğü diye ağla. Hep mi mağdursunuz yahu.

O bakan oraya ülkenin %100'ünü ilgilendiren bir şey için değil bizzat seçim propagandası yapmak için gidiyor. Devletin parasıyla, benim verdiğim vergiyle hem de. Bakan hanım Hollanda'da propaganda yapacağına "Aladağ'da ölen kız çocuklarının, namus cinayetlerinin, ezilen kadınların" hesabını versin önce, bunları durdursun. Rezil ettiniz ülkeyi yahu.

Tüm bunların referandum için yapıldığını anlamak çok mu zor? 2-3 yıl sonra kandırıldık derler, bakan hanım bana mı sormuş giderken derler (Mavi Marmara'yı hatırlayın)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım