Passat Rezaleti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda
Videodaki durumu daha önce yaşayan oldu mu?
Sadece hayalet gösterge ile ilgili bir durum mu acaba

Son düzenleme:

RAMKO

Asfalt Kurutucu
19 Eki 2016
15
7
595
tuhaf bir durum, olabilir böyle şeyler diyeceğim ama dilim varmıyor. umarım araç sahibi mağdur olmaz.doğuşun bu durumu acil çözmesi lazım

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
teknoloji biraz da şans işidir hocam. ürün ayıplı olabilir ama hiç servise gitmeden aracı göstermeden ben paramı istiyorum demek de olmaz. doğuşun bu konuda geçmişi pek iyi değil. inşallah adamı mağdur etmezler.

Machine

Profesör
22 Eki 2016
92
119
1,060
İstanbul
teknoloji biraz da şans işidir hocam. ürün ayıplı olabilir ama hiç servise gitmeden aracı göstermeden ben paramı istiyorum demek de olmaz. doğuşun bu konuda geçmişi pek iyi değil. inşallah adamı mağdur etmezler.

Bence öyle bir mağdur edecekler ki adam aracını satacak... Türkiye'nin gerçeği bu ne yazık ki...

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
4 sene önce samsun'da bir haftalık sıfır km passat durduğu yerden yandığında bile hiç bir değişim veya iade yapmamıştı doğuş oto. mağduriyet %100 de inşallah tamir etseler. :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
50 liralik bir abs sensoru arizasi yuzunden citroen c4 aracim start stop, elektronik park freni, abs, airbag, sanziman arizasi vermisti. 3.vitesten yukari gecmiyordu arac kendini korumaya almisti. Tum bu arizalar 50 liralik bir sensor yuzunden olmustu. Oyuncagi bol araclarda her turlu ariza gorulebilir. Servise gidip iyice takip etmek lazim isi. Aracin arizasinin kaynagini ogrenmek lazim. Ciddi bir arizaysa o zaman yaygara koparirsin. Neyse gecmis olsun diyelim uzuldum.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bu tür hatalar bu kadar teknolojik ekipman içeren her araçta olabilir teknoloji hep şans işidir burada her şey doğuş grubunun tutumuna bağlı bende 160k ya aldığım araba da bu tür hatalar yaşasaydım yeni bir passat veya para iadesi isterdim.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
50 liralik bir abs sensoru arizasi yuzunden citroen c4 aracim start stop, elektronik park freni, abs, airbag, sanziman arizasi vermisti. 3.vitesten yukari gecmiyordu arac kendini korumaya almisti. Tum bu arizalar 50 liralik bir sensor yuzunden olmustu. Oyuncagi bol araclarda her turlu ariza gorulebilir. Servise gidip iyice takip etmek lazim isi. Aracin arizasinin kaynagini ogrenmek lazim. Ciddi bir arizaysa o zaman yaygara koparirsin. Neyse gecmis olsun diyelim uzuldum.
Aynı sorun arkadaşımda oldu abs kablosu zarar görmüş sola tam kırınca araba dediğiniz arızaları teker teker veriyordu ama kapatıp Açınca geri geliyordu.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,057
7
51,433
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Mekanik candır, en azından donanımsal bir sorun düzeltilebilir
Elektronik iyidir de, bu tarz problemler basit parça değişimiyle düzelemeyecek şeyler olabilir ya da bir arızanın, başka bir sürü sensör, beyin vb donanımı bozabilmesi de sözkonusu olur. O yüzden, firmaların bu tarz büyük elektronik arızalarda direk olarak araç değişimini kabul edebilmeleri gerekir.
Bilirsiniz, 2. elde sel görmüş araba pertten toplama arabadan daha kötüdür derler. Aynı mantıkla elektroniği ciddi arıza vermiş arabayı onaracaklarına yenisini vermeleri daha doğru olur. du...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynı sorun arkadaşımda oldu abs kablosu zarar görmüş sola tam kırınca araba dediğiniz arızaları teker teker veriyordu ama kapatıp Açınca geri geliyordu.
Ben de aracı stop edip yine çalıştırsam bile aynı arızaları vermeye devam ediyordu. Hatta elektronik park freni arızası da verdiği için el freni falan bazen devreye giriyor bazen girmiyordu. 60 km'lik yolu 50 kmh hızla gitmek zorunda kaldım da kamyonculardan yemediğim küfür kalmamıştı :) Neyse sorunu halletmişlerdi ama ben sattım arabayı :)

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Geçenlerde de bizim passat in multimedia ekranı çalışmadı. ses var ama görüntü yoktu. Arabayı kapatıp açtık geri geldi. Teknoloji de olur böyle şeyler sonuçta bu aletler kul yapımı. Ayrıca konuşan beyefendi aracı servise göturup para iadesi vs. istemeli bence.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Her markada bu sorunlar olabilir ama bu sorunlar karşısındaki tutumları önemli. 100bin+ para ödüyorsunuz ve elinizde patlıyor resmen.
Mercedes Cla da da bu tarz bir sıkıntı olmuştu hatta alan dayı bayi önünde aracı yakmaya kalkışmisti. Tabi her marka da her şekilde olabilir fiyat ne olursa olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım