Petlas Pt 535 Dört Mevsim Lastikleri

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Aracımda çok pahalı Continental ecocontach lastikler bulunmakta. Bunlardan iki tanesi arabayı kullandığım 3 ay içinde yarıldı yada delindi. İstanbul şartları için çok pahalı ve çok dayanıksız lastiklerdi. İstanbulda yaşayıp , o bozuk ve berbat yollarda araba sürürken nedden çabuk yıpranacak lastik alayım diye düşünürken bu Petlas Pt535 lastikleri buldum. Hazır önümüz kış, "İstanbul'unda kışları pek çetin değildir hani" diyerek bu yeni ürünü aldım.
Lastikler yeni model bir seri. Bende çok meraklıyımdır, deneme faresi olmaya. İnternette bir petlas bayisinden tanesi 135 liradan aldım 2 tane. Evet iki adet aldım gariban işi, 2 tanede kış ortası alırız. Benim 1 adet conti alacağım paraya 2 adet petlas 4 mevsim lastiği almış oldum. Dedimya gariban işi 8 taksit aldım. Zaten saate 120 görmeyen arabaya bu 210luk lastikler çok bile.

Ne oldu, çılız sert alaman lastikleri yerine, yumoş yumoş ağır bir lastik aldım. Sözde yakıt tüketimi artacaktı. Tüketim artışı yok, varsada ben görmedim. Lastikler neredeyse bir kış lastiği kadar dişli. Bu lastikleri arabama takınca konforum arttı. Önler daha yumuşak eskisine göre.

Ben Petalas Pt535 lastiklerim ile 3000 km den fazla yol yaptım. Continentaller ilede 8000 km yol yaptım. Tüketimde ve sesde bir dezavantaj göremedim. Ama konforum arttı. Yol tutuş olarakda hiç bir far yok. Ben en çok kışın gelmesini bekliyorum. Esas o zaman ne sonuç alacam. Şu an Önler Petlas arkalar Conti devam ediyorum. Galiba kışı bu şekilde geciririm. Muayene zamanı iki adet daha Petlas alır . Yenileri öne, eskiyen yenileride arkaya takarım :)

Bu devirde para zor kazanılıyor. İstanbul hatta Türkiyenin yolları pahalı lastikleri haşat ediyor. Ne gerek var.

G30DE3.jpg

yV3qmN.jpg

6mXNQ9.jpg
WbQD4Q.jpg
RQPDXn.jpg
pEWnjn.jpg

talipagdasann

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
58
36
970
Ankara
İstanbul'da yaşamıyorum fakat televizyonda gördüğümüz kadarıyla kışları çok da yumuşak değil. "hepsiburada" sitesinde pt535'ler 120lira seviyelerine düşmüş. Eğer uygun bi lastik düşünceniz olduysa bence petlas pt515 yaz lastiği 100tl, petlas snow master w601 kış lastiği de 100tl seviyelerinde. Bu lastiklerin tercih edilmesi daha doğru olurdu kanısındayım. Bu arada lastikleriniz hayırlı olsun :)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
İstanbul'da yaşamıyorum fakat televizyonda gördüğümüz kadarıyla kışları çok da yumuşak değil. "hepsiburada" sitesinde pt535'ler 120lira seviyelerine düşmüş. Eğer uygun bi lastik düşünceniz olduysa bence petlas pt515 yaz lastiği 100tl, petlas snow master w601 kış lastiği de 100tl seviyelerinde. Bu lastiklerin tercih edilmesi daha doğru olurdu kanısındayım. Bu arada lastikleriniz hayırlı olsun :)

Hocam
İstanbulda ağır kış en fazla 2 gün sürer. zaten kış gelsin deneyimleyip yazacam. Birde ben zırt pırt lastik çıkar , lastik tak istemiyorum. Kim uğraşacak. Onu söküp takması bile dert. Ekstra para.

Son düzenleme:

ZETEC SE

Asfalt Kurutucu
7 Eyl 2016
24
23
595
Bende başımızdan geçeni anlatayım.
6-7 senelik t sembollü michelin energy saverlarla çevre yolundan mutlu mesut birazda milliyetçilikle sanayiye gidip, petlas imperiumun 185/65/14 h ölçüsünden taktırdığımızda sertliği bariz hissetmiştik artı balansınıda yapamadılar çevre yolunda boşu boşuna gidip geldik lastikçiye döndüğümüzde karnım elim ayağım zangır zangırdı. Haklı olarak sinirlenincede, 4 tane lastik satmasamda olur filan diye yükselen bi satıcıyla karşılaştık iade ettik, neyse lastikleri sökerken ortam biraz yatıştı helalleşip çıktık.

Hemen karşıdan azda olsa daha ucuza hankook kinergy eco aldık açıkcası gayet memnunuz çoğu satıcının oem olarak kullanması, dünya çapında bi firma olmasıda açıkcası güven veriyor, tek sıkıntısı antebin aşırı sıcak günlerinde türk filmi kovalamaca sahnesinde gibi sesler çıkartıyor, atmosferik lpgli üstüne bide kliması açık arabaya patinaj çektiriyor ama bunları sadece aşırı sıcakta yapıyor. Özetle aşırı sıcağı sevmiyor.
Bunun haricinde michelin kadar konforlu, ve gayet güzel tutuyor,
Petlaslar kalsaydı, ayarı belkide üretim hatası olmasaydı nasıl düşünürdüm bilmiyorum ama hankookda f/p açısından ilklere oynar.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben biraz kobay fareligi yapiyorum. Ben biraz üşengeçlik ve cimrilik yapiyorum. 2 tane 4 mevsim lastigi aldim. 3000 km dir gayet memnunum.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,356
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
lastik etiketlerine baktım, benim kullandığım bridgestone b250'nin etiketinin F/C/71db yazdığını görünce petlas'a ısınmaya başladım. :)
babamın 2010 fiesta'sına lastik almamız lazım. michelin primacy'ler ile yolda sürekli yüzüyor. biraz maliyet kaygımız da var. arada otoyolda farkında olmadan gazlamalar dışında sakin kullanıma iyi gider mi sence?

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
lastik etiketlerine baktım, benim kullandığım bridgestone b250'nin etiketinin F/C/71db yazdığını görünce petlas'a ısınmaya başladım. :)
babamın 2010 fiesta'sına lastik almamız lazım. michelin primacy'ler ile yolda sürekli yüzüyor. biraz maliyet kaygımız da var. arada otoyolda farkında olmadan gazlamalar dışında sakin kullanıma iyi gider mi sence?

İsviçrede kullanan biri memnunmuş.

https://www.tyres-pneus-online.ie/car-tyres/petlas/imperium-pt535/195-60-r15-88-h.html

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba,
Bir kaç gündür, lastikleri yağmur koşullarında kullanıyorum. Yağmurda herhangi bir sıkıtnı yok, rampa çıkarken ön lasstiklerideki ağırlık azaldığında patinaja düşebiliyorum. Son olarak gözle görülür biçmd eyakıt tüketimim %10 artığını teyit edebildim. Özelikle dur kalk trafikte lastik tüketimi 2 litre artırdı.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,356
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Merhaba,
Bir kaç gündür, lastikleri yağmur koşullarında kullanıyorum. Yağmurda herhangi bir sıkıtnı yok, rampa çıkarken ön lasstiklerideki ağırlık azaldığında patinaja düşebiliyorum. Son olarak gözle görülür biçmd eyakıt tüketimim %10 artığını teyit edebildim. Özelikle dur kalk trafikte lastik tüketimi 2 litre artırdı.
şu forumda şöyle net gözlem yapan insan oldu mu nasıl hoşuma gidiyor. =) Tüketimdeki artış benim için kabul edilemez bir seviyede. Düşündürdü..

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
şu forumda şöyle net gözlem yapan insan oldu mu nasıl hoşuma gidiyor. =) Tüketimdeki artış benim için kabul edilemez bir seviyede. Düşündürdü..

Tüketim artışı LPG olarak ölçüldü. Ayrıca bu değer şehir içi dur kalk trafik için geçerli. Otoban sürüşünde 7 litreden 8 küsüre çıktı. Ama dediğim gibi LPG olarak zaten arabam şehir içinde 8 yakıyordu, 10 litreye çıktı.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,356
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tüketim artışı LPG olarak ölçüldü. Ayrıca bu değer şehir içi dur kalk trafik için geçerli. Otoban sürüşünde 7 litreden 8 küsüre çıktı. Ama dediğim gibi LPG olarak zaten arabam şehir içinde 8 yakıyordu, 10 litreye çıktı.
Şehir dışı %15, şehir içi %20 artış az değil hocam. Bari uzun ömürlü olsa =)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Şehir dışı %15, şehir içi %20 artış az değil hocam. Bari uzun ömürlü olsa =)

Fakat lastiklerin 4 mevsim lastik olduğunu illaki bir kaybın yaşanması gerektiğini biliyorsun. Tamam ortalama bir lastik , Continenetaller kadar ekonomik olamaz ama, yaz kış bu lastikleri kullanabilmen güzel. En azından istanbul için yeterli.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Arabanın Ağuston 22 sinde aldığım Petlas Lastiklerin eski contilere olan tüketim farkını ölçtüm.
ilk üç ay Continental ecocontah ortalaması, Son üç ay Petlas pt535 ortalamasıdır
pet.png

YaMaN

Göksel Yaman
Profesör
15 Eki 2016
208
819
2,085
40
İstanbul
Marka
Ford
15" bridgestone er300 turanzadan, 18" petlas'a geçtim 2lt tüketim farkım olmadı. Çok çok büyük bir artım bu.
Continental, normal bir lastiğe oranla Eco serisinde 2lt yakıt tasarrufu yaptık dese yer yerinden oynar.

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
15" bridgestone er300 turanzadan, 18" petlas'a geçtim 2lt tüketim farkım olmadı. Çok çok büyük bir artım bu.
Continental, normal bir lastiğe oranla Eco serisinde 2lt yakıt tasarrufu yaptık dese yer yerinden oynar.
Hocam benzin degil lpg tuketimi artti. Ayrica bunun icinde kiş faktorude var. Lastigin 4 mevsim desenide eklenince 2 litre lpg tuketimi genel olarak arti

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Havanın soğuması 1lt falan farkettiriyor. Petlas kışlık takan bir arkadaşım yaza göre 2.5 3lt bir artıştan bahsetmişti Golf 7 1.2 TSI'da..

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım