KAPALI Peugeot 3008-GronlandX-Tuscon

emredagdeviren

Takipçi
31 Ocak 2019
4
2
20
Arkadaşlar selamlar.Araniza yeni katıldım. Araçlardan bugune kadar pek birsey anlamazdım ama raporla ilk aracımı almaya karar verdim.Yaklasik 1 aydır araştırıyorum ama bir adim öteye gidemiyorum. Artık ciddi anlamda yoruldum. Yardımcı olursanız gercekten sevinirim.(Dizel otomatik bakıyorum)

Peugeot 3008-> Bu arabaya bayıldım. Buna bindikten sonra hiçbir araba ilgimi cekmiyor. Ama çevremdekiler yuzunden alamıyorum. İkinci elde zarar eder, cok arıza çıkarır peugeot’a güvenilmez gibi söylemler var.

GronlandX-> Herkes Opel diyor ama ben Opeli gercekten anlamıyorum. 2018 ful donanımlı araçlarının konsol tasarımı 20 yıl öncesi gibi. Marka algısı ve kalitesi disinda ben begenemedim ama siz ne dersiniz?

Tuscon-> Dizel otomatiği oldukça güzel duruyor ama fazlaca araştıramadım.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
İş yerinden bir arkadaşım iki hafta önce 2nci el QQ aldı.
En donanımlı versiyonunu alınca, haliyle 19 luk jantlarına kavuştu ...

Geçen gün baktım karaları bağlamış...
"Ne oldu" dedim... "kış lastiği baktım" dedi.... sırıta sırıta uzaklaştım yanından .. merak edip uygun ölçülerde kış lastiği batım ... makul marklaar da (kumho, fulda veya Falken gibi) en ucuzunun tanesi 650TL gibi ... üst segment markaların ki muhtemelen 1000TL nin üzerinde...

Zaten bu sınıf daki araçlar, devrilmesin, çok fazla yana yatmasın diye bir parça sert yapılı olur, birde üzerinde 19 luk jantı, bu altyapı üzerine oturtmak büyük problem .. hiç gerek yok ..
Otomobil ile ilgilenmeyen donanım diye tutturan çoğu insana süpriz yapıyor lastik fiyatları :)

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Ben 3008 ile grandland arasında kalıp grandland aldım
3008 in iç mekanına bir bağlılığınız yoksa fiyat avantajını da düşününce güzel tercih bence. Opelin sürüş zevki de tahminimce daha iyidir. Tüm bunlara arti olarak Grandland X çok daha kaslı duruyor lastik genişliği ile de daha vahşi Ben Beğeniyorum

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
3008 in iç mekanına bir bağlılığınız yoksa fiyat avantajını da düşününce güzel tercih bence. Opelin sürüş zevki de tahminimce daha iyidir. Tüm bunlara arti olarak Grandland X çok daha kaslı duruyor lastik genişliği ile de daha vahşi Ben Beğeniyorum
Opel i sade iç mekanı için tercih ettim desem yalan olmaz. Her şey olması gerektiği yerde,hiç bir karışıklık yok.
Fiyat olarak Grandland çok ciddi avantajlı (internetteki fiyat listesine bakarsak) 1.6 Dizel 3008 active paket (giriş paketi)249000 tl iken Grandland ın Enjoy (giriş paketi) 181000 tl. (Opel de Şubat ayında kampanya var onunla birlikte aslında 175000 tl) Aradaki fiyat farkına bir araba daha alırsın ya da bankaya faiz e koysan yıllık en az 10000 tl getirisi var.
Grandland lastik izi 3008 göre daha geniş bu sayede virajlarda daha çok güven veriyor.

DeepSky

Profesör
6 Eki 2016
73
76
1,010
Marka
Porsche
Opel i sade iç mekanı için tercih ettim desem yalan olmaz. Her şey olması gerektiği yerde,hiç bir karışıklık yok.
Fiyat olarak Grandland çok ciddi avantajlı (internetteki fiyat listesine bakarsak) 1.6 Dizel 3008 active paket (giriş paketi)249000 tl iken Grandland ın Enjoy (giriş paketi) 181000 tl. (Opel de Şubat ayında kampanya var onunla birlikte aslında 175000 tl) Aradaki fiyat farkına bir araba daha alırsın ya da bankaya faiz e koysan yıllık en az 10000 tl getirisi var.
Grandland lastik izi 3008 göre daha geniş bu sayede virajlarda daha çok güven veriyor.
Hocam Fiyat listesi Çok Yanıltıyor. Prime Edition 269 ama 185 bine Alınabiliyor ve Bayiler Arasında da Çok Ciddi Farklar Oluşabiliyor.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Açıkçası bayilerin elinde olan önceden tescil edilmiş 0km yada max 20.000 deki 2. Elleri düşününce aralarında 15.000tl gibi bir fark var tamamen tercih meselesi ikisi de farklı konularda daha fazla mutlu edecektir. Nasıl konuyu açan arkadaşa zaten sevdiği için rahatlıkla topyekün 3008 önerdiysek siz mutlu olduktan sonra gerisi yalan Allah hayırlısıyla binmeyi nasip etsin

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Hocam Fiyat listesi Çok Yanıltıyor. Prime Edition 269 ama 185 bine Alınabiliyor ve Bayiler Arasında da Çok Ciddi Farklar Oluşabiliyor.

Açıkçası bayilerin elinde olan önceden tescil edilmiş 0km yada max 20.000 deki 2. Elleri düşününce aralarında 15.000tl gibi bir fark var tamamen tercih meselesi ikisi de farklı konularda daha fazla mutlu edecektir. Nasıl konuyu açan arkadaşa zaten sevdiği için rahatlıkla topyekün 3008 önerdiysek siz mutlu olduktan sonra gerisi yalan Allah hayırlısıyla binmeyi nasip etsin

Fiyat konusunda %100 haklısınız zaten şimdi bende bakınca çok şaşırdım. Ben alırken söyleyeyim excellence paket için bayiden 198k fiyat almıştık. Allure içinse 211k ikisi de bu fiyattaydı zaten alırken da aşağıdaki bıraktığım linkte yazmıştım belki bizim gibi alana rehber olur diye.
https://otopark.com/forum/threads/c-suv-kıyaslama-neden-opel-grandland-x.7184/

Aslında sırf ucuz diye içine sinmeyecek arabayı almakta saçma olur. Herkesin hayatına kimse karışımaz :)

emredagdeviren

Takipçi
31 Ocak 2019
4
2
20
Arkadaşlar ilginiz ve yorumlarınız icin cok tesekkurler kararım 3008 oldu ama kredi faizinden dolayı maalesef ertelemek durumunda kaldım ayrıca garip bir şekilde active prime paket icin liste fiyatı 269 bin₺ bayi fiyatı 190 bin ₺ gibi inanılmaz garip geldi. Bir bayii nasıl olur da 80 bin ₺ indirim yapabilir aklım almıyor.

DeepSky

Profesör
6 Eki 2016
73
76
1,010
Marka
Porsche
Arkadaşlar ilginiz ve yorumlarınız icin cok tesekkurler kararım 3008 oldu ama kredi faizinden dolayı maalesef ertelemek durumunda kaldım ayrıca garip bir şekilde active prime paket icin liste fiyatı 269 bin₺ bayi fiyatı 190 bin ₺ gibi inanılmaz garip geldi. Bir bayii nasıl olur da 80 bin ₺ indirim yapabilir aklım almıyor.
Biz Aralık Ayında Liste Fiyatı 294 Olan Allure EP (metalik + Grip Control Dahil) 199.900 tl Fiyat ve ÖTV İndirimli 138.500 tl ye Aldık
Liste Fiyatına Hiç Takılmayın Birkaç Bayiyi Daha Ararsanız 185- 180 fiyat Veren Bayi Olabilir.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Bayiler yüksekten uçmayı seviyor satış stratejisi diyeceğim lakin bir yandan da garip geliyor müşteri de kaybediyorlar diye düşünüyorum belki ellerinde kalanları sahibinden de sattıklarından avantajlı görünsün istiyor olabilirler zira 170 e önceden tescil edilmiş 0 gibiler yada 0 olanlar var.

Son düzenleme:

emredagdeviren

Takipçi
31 Ocak 2019
4
2
20
Biz Aralık Ayında Liste Fiyatı 294 Olan Allure EP (metalik + Grip Control Dahil) 199.900 tl Fiyat ve ÖTV İndirimli 138.500 tl ye Aldık
Liste Fiyatına Hiç Takılmayın Birkaç Bayiyi Daha Ararsanız 185- 180 fiyat Veren Bayi Olabilir.
Gercekten ilginç aktiv prime edition otvsiz 142.500₺ istendi iki araç arasında da 10 bin ₺ fark var vazgeçtiğime gercekten seviniyorum. Sakıncası yoksa hangi bayiiden aldınız ?

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Gercekten ilginç aktiv prime edition otvsiz 142.500₺ istendi iki araç arasında da 10 bin ₺ fark var vazgeçtiğime gercekten seviniyorum. Sakıncası yoksa hangi bayiiden aldınız ?
Samsun Peugeot a da sormanızı tavsiye ederim Birkaç yıl önce Türkiye’deki em düşük fiyatı veren birkaç bayiden biriydi lakin el değiştirdi Demir grubu satın aldı şuanki durumu bilmiyorum siz yine de bir sorun derim

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım