Renault Megane 2001 Coupe.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Park halinde bir çizik daha. Tırnak geçiyor, kaporta da içeriye doğru göçmüş. İstanbul'da 2.park halinde vurma oldu bu. Aracımı komple kaporta boyaya vermeye bu yüzden çekiniyorum.
WhatsApp Image 2017-06-09 at 13.22.58.jpeg

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Güzel bir araba. Motoru LPG'li değilse gayet yeterli. Beğenmediğim tek yönü var o da sis farlarının rengi. Farlar ve sis farları sarı renkte olsa daha çok yakışıyor bu arabaya. Bir de araba siyah olduğundan çok sırıtıyor. Mavi far ve sis beyaz arabalara daha çok yakışıyor.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Güzel bir araba. Motoru LPG'li değilse gayet yeterli. Beğenmediğim tek yönü var o da sis farlarının rengi. Farlar ve sis farları sarı renkte olsa daha çok yakışıyor bu arabaya. Bir de araba siyah olduğundan çok sırıtıyor. Mavi far ve sis beyaz arabalara daha çok yakışıyor.
Teşekkür ederim. Motoru emsallerine göre ciddi manada temiz, yağ terlemesi çok az miktarda var ve bu cidden iyi bir durum. Maalesef lpg takıldı yakın zamanda. Sökmek istiyorum lpg sistemini fakat her gün 60 kilometre yol yapıyorum şehir içi sökemiyorum. Sisler aslında beyaz, fotoğrafta rengi farklı çıkıyor lakin kullanışlı değil. Orjinal ampülleri takmayı düşünüyorum sarı. LPG bakımını düzenli yaparak motoru korumaya korumaya çalışıyorum. Hız yapacağım zaman benzine geçiriyorum aracı. LPG de deviri asla yükseltmiyorum. :)

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Benzeri hepimizin başına geliyor, çoğu kişi inip hasara bakmıyor bile. Benim 1 defa başıma geldi, park yerinden çıkarken dalgınlıkla öndekine hafif sürttüm, indim baktım, onun tamponda hasar görünmüyordu siyah tampondu, ben de bizim arabadaki bezi ıslattım emin olmak için ve tamponuna sürdüm, baktım her şey düzeldi, cilalık iş bile yok devam ettim. Hasar varsa emniyetten plakayı söyleyip numarasını alacaktım. İnsanlara niye bu kadar zor geliyor bu olay anlamıyorum, ayıp denilen Bi şey var...

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Benzeri hepimizin başına geliyor, çoğu kişi inip hasara bakmıyor bile. Benim 1 defa başıma geldi, park yerinden çıkarken dalgınlıkla öndekine hafif sürttüm, indim baktım, onun tamponda hasar görünmüyordu siyah tampondu, ben de bizim arabadaki bezi ıslattım emin olmak için ve tamponuna sürdüm, baktım her şey düzeldi, cilalık iş bile yok devam ettim. Hasar varsa emniyetten plakayı söyleyip numarasını alacaktım. İnsanlara niye bu kadar zor geliyor bu olay anlamıyorum, ayıp denilen Bi şey var...
Dalgınlık hepimizin başına geliyor, her ne kadar dikkat etmeye gayret etsek bile bazı durumlarda dikkati kaçırabiliyoruz. Bu doğal bir durum, sürekli dikkat içerisinde olamıyoruz ve kendimiz dahil başka bir araca zarar verebiliyoruz. Siz yapmanız gerekeni yapıp insanlığınızı, saygınızı göstermişsiniz. Keşke demek hoşuma gitmiyor fakat keşke herkes sizin gibi davransa. O kişi yerine ben sizden teşekkür ederim.:)

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Hocam bir gün sürüş videosu da istiyorum senden, dağ yollarında biraz zorla, bu arabanın hakkını en güzel orada verirsin :)
O halde Zonguldak-Filyos'a gittiğim zaman o yolda güzel bir video çekeceğim sizin için hocam. O yollarda çok keyifli olacaktır, İstanbul'da da Çatalca'ya doğru gidersem çekeceğim.:)

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Teşekkür ederim. Motoru emsallerine göre ciddi manada temiz, yağ terlemesi çok az miktarda var ve bu cidden iyi bir durum. Maalesef lpg takıldı yakın zamanda. Sökmek istiyorum lpg sistemini fakat her gün 60 kilometre yol yapıyorum şehir içi sökemiyorum. Sisler aslında beyaz, fotoğrafta rengi farklı çıkıyor lakin kullanışlı değil. Orjinal ampülleri takmayı düşünüyorum sarı. LPG bakımını düzenli yaparak motoru korumaya korumaya çalışıyorum. Hız yapacağım zaman benzine geçiriyorum aracı. LPG de deviri asla yükseltmiyorum. :)
Sarı ampüller tahminimce daha çok yakışır. LPG konusunda da kullanmadım ama benzinle çalıştırıp motor ısındıktan sonra LPG'ye geçirenler var. Sıralı sistem olunca o sorun da kalmıyor. LPG'de arabaya bir nebze daha dikkat etmek gerekiyor. Daha narin oluyor motor. Az önce arabanın arkadan otoparktaki fotoğrafını gördüm. Farlar açıkken arkası daha güzel görünüyor.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Sarı ampüller tahminimce daha çok yakışır. LPG konusunda da kullanmadım ama benzinle çalıştırıp motor ısındıktan sonra LPG'ye geçirenler var. Sıralı sistem olunca o sorun da kalmıyor. LPG'de arabaya bir nebze daha dikkat etmek gerekiyor. Daha narin oluyor motor. Az önce arabanın arkadan otoparktaki fotoğrafını gördüm. Farlar açıkken arkası daha güzel görünüyor.
Muayeneye girdiğim zaman sarı ampül almıştım. Cidden yakışmıştı katılıyorum size. Sıralı sistem olduğundan dolayı belirli bir süre benzinde çalışıyor araç. Aracı park etmeden önce benzine alıyorum, son 2 kilometreyi benzinde kullanıyorum. LPG'nin bakımı düzenli yapılırsa, LPG'de araç yorulmadan düzgün bir şekilde kullanılırsa sorun olmuyor. Evet farlar açıkken güzel duruyor, ben bakmaya doyamıyorum :)

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Maalesef Ekim ayında artık tamamen kaporta-boyaya girme zamanım geldi. Bir süre daha idare edebilirim diyordum. Fakat sürekli bir olay oluyor. Bunlardan biri Antalya'da park ettiğimde oldu aracımı. Bıçaklı kavgaya karışan bir grup insan aracımın yanında kavga etmeye başladılar, ayıramadım ve sonucunda sol arka çamurlukta 2 büyük yumruk izi. Karakola gidip şikayetçi oldum, kız kavgası olduğundan yalvardılar. Numaralarını aldım, şikayetimi geri çektim. Aradığımda açmıyorlar. Maddi olarak karşılamalarını istemiştim. Diğeri ise bir dolmuş şoförünün ben yoldan geçerken manevra yapmaya kalkışmasıyla park halinde ki bir araca vurmak zorunda kaldım. Dolmuş şoförü olay yerinden uzaklaştı. Park halinde vurduğum Renault Manager park yasak bölgeye park etmiş. Vurduğum aracın tamponunu vidalamışlar. Vida aracımı tamamen kazıdı. Revize etme zamanı geldi. Artık cebime mi yanayım neye yanayım bilmiyorum. Tüm moralim bitti, tadım kaçıyor. Sokakta olan kavga benim arabamı buluyor, dolmuş şoförü beni buluyor. Mat olan yerler tamamen bembeyaz çizikti, derin pasta yaptım. Bir bölgeye de oje sürdüm şimdilik..
WhatsApp Image 2017-07-01 at 17.12.52.jpeg

Son düzenleme:

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Maalesef Ekim ayında artık tamamen kaporta-boyaya girme zamanım geldi. Bir süre daha idare edebilirim diyordum. Fakat sürekli bir olay oluyor. Bunlardan biri Antalya'da park ettiğimde oldu aracımı. Bıçaklı kavgaya karışan bir grup insan aracımın yanında kavga etmeye başladılar, ayıramadım ve sonucunda sol arka çamurlukta 2 büyük yumruk izi. Karakola gidip şikayetçi oldum, kız kavgası olduğundan yalvardılar. Numaralarını aldım, şikayetimi geri çektim. Aradığımda açmıyorlar. Maddi olarak karşılamalarını istemiştim. Diğeri ise bir dolmuş şoförünün ben yoldan geçerken manevra yapmaya kalkışmasıyla park halinde ki bir araca vurmak zorunda kaldım. Dolmuş şoförü olay yerinden uzaklaştı. Park halinde vurduğum Renault Manager park yasak bölgeye park etmiş. Vurduğum aracın tamponunu vidalamışlar. Vida aracımı tamamen kazıdı. Revize etme zamanı geldi. Artık cebime mi yanayım neye yanayım bilmiyorum. Tüm moralim bitti, tadım kaçıyor. Sokakta olan kavga benim arabamı buluyor, dolmuş şoförü beni buluyor. Mat olan yerler tamamen bembeyaz çizikti, derin pasta yaptım. Bir bölgeye de oje sürdüm şimdilik.. Ekli dosyayı görüntüle 8074
Çok geçmiş olsun. İnsanın tadını kaçırıyorlar işte.
Gidip durumu emniyete bildir, olay böyle böyle oldu de, tekrar şikayetçi ol onlardan, o zaman seve seve geleceklerdir :)
Trafikte olunca insanın başına geliyor üzme kendini, bizim diğer arabaya son 1 yılda 4 defa arkadan vurmuşlar mesela, daha yeni öğreniyorum. Dün pasta cila yaptım izleri aldım gerisine beyaz oje sürdük ama tamponda çatlaklar başlamış, en iyi ihtimalle birkaç seneye boyatmak gerekecek satmazsak.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım