Renault Megane 2001 Coupe.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Çok geçmiş olsun. İnsanın tadını kaçırıyorlar işte.
Gidip durumu emniyete bildir, olay böyle böyle oldu de, tekrar şikayetçi ol onlardan, o zaman seve seve geleceklerdir :)
Trafikte olunca insanın başına geliyor üzme kendini, bizim diğer arabaya son 1 yılda 4 defa arkadan vurmuşlar mesela, daha yeni öğreniyorum. Dün pasta cila yaptım izleri aldım gerisine beyaz oje sürdük ama tamponda çatlaklar başlamış, en iyi ihtimalle birkaç seneye boyatmak gerekecek satmazsak.

Teşekkür ederim hocam. Tekrardan şikayetçi olacağım, miktarına bakmasan o zararı söke söke alacağım. Boyatma konusu üzüyor insanı. İyi bir usta, iyi bir işçilik bulmak zor oluyor boya ve kaporta konusunda. Size de geçmiş olsun. Trafikte insanlar uyuyor galiba, olan oluyor.. :)

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Sonunda iyi bir kaportacı ve boyacı buldum! Revize işlemi sırasında tek tek fotoğraflayıp burada paylaşım yapacağım.
20272035_10212052371856307_1510289976_n.jpg

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Konuyu açtıktan sonra yapılan yenilikler:

Sunroof motoru yenilendi, kömürleri değiştirilip bakır sargısı yenilendi.
Sunroof ayakları yenilendi, yıpranan parçalar yenisi ile değiştirildi.
İç dikiz aynası bu araçlarda zamanla yanıyor, orjinal parça ile değiştirildi.
Yan sanayi olan baskı balata Valeo marka ile değiştirildi.
İlk defa radyatörü değiştirildi. Renault Mais radyatör kullanıldı. Bu araçlarda radyatörü tutan vidalar macunlu panele bağlı, ilk defa açıldı. Bu da önden kaza yapmadığı konusunda kesin olarak içimizi rahatlattı.
Yapılan değişiklikler ile aracın üzerinde yan sanayi olan ve yıpranmış olan bir parça kalmadı. Son olarak solan farlar yenileri ile değiştirilecek. Yavaş yavaş revizyon konusunda ilerliyoruz. Sırada deri koltuklar, Nisan 10'da kaporta boya. Sonrasında bitiyor.

WhatsApp Image 2018-03-05 at 12.18.34.jpeg WhatsApp Image 2018-03-05 at 12.18.48.jpeg WhatsApp Image 2018-03-05 at 12.18.55.jpeg WhatsApp Image 2018-03-05 at 12.18.58.jpeg

Son düzenleme:

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Küçük bile olsa yapılan revizyon işleminin tutarı. Strese girmemek için toplam yapmıyordum, çıkan sonuç aşağıda. :)Ekli dosyayı görüntüle 11833
Maşallahı var yine makinanın :) Maliyetler de yüksek değilmiş şaşırdım açıkçası.
Bir de görmüşken sorayım, kapı ayarını nerden yaptırdınız, kaportacılarda galiba da nasıl bir işlem oluyor basit bir şey mi hiç bilgim yok ve bizim araba da istiyor kapı ayarını.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Maşallahı var yine makinanın :) Maliyetler de yüksek değilmiş şaşırdım açıkçası.
Bir de görmüşken sorayım, kapı ayarını nerden yaptırdınız, kaportacılarda galiba da nasıl bir işlem oluyor basit bir şey mi hiç bilgim yok ve bizim araba da istiyor kapı ayarını.

Teşekkür ederim hocam. :) Maliyetleri düşük tutmaya çalışıyorum, mekanik olarak motor işlerini işçilik almadan kendim ve yakınım ile özel serviste yapmaya gayret ediyorum. Bu avantaj sağlıyor cidden. :) Kapı ayarları için eskiyen menteşe tarzı bir parça vardı, adını hatırlamıyorum şuan. İki tane onlardan aldım. Ömürlerini yaşından dolay tamamlamışlar. Kaportaya hazırlık sürecinde kaportacı ayarını yaptı. :) Basit bir işlem, çok uzun sürmedi.

Son düzenleme:

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
"Megane 1 Coupe'nin parçasını bulmak ne kadar zor olabilir?" diye düşünürken şimdi parça bulmanın ne kadar zor olduğunun farkına varıyorum. 2 aylık araştırmamın sonucunda sıfır ürün olan petek panjurları bulabildim! Koltuk yatırma kollarında deforme vardı, aynı şekilde orjinal ürün bulmak imkansız gibiydi. Sonunda koltuk yatırma kollarını da orjinal olarak bulabildim. :)

petekızgara.jpg

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Bu arada ph2 coupelerin olmazsa olmazı kılçık iptalinide bir düşün derim. gerçi rengi siyah ama oradaki boşluğa güzel bişeyler uygulanabilir ;)

Kılçık iptalini ilk defa duydum, Google amcadan araştırdım fakat bulamadım. Nedir o Hocam? Az çok biliyorsunuz, vidasına kadar orjinal parça almaya çalışıyorum. Jant ve egzoz çıkışı hariç araç tamamen stock . Onu bozmayacak işlemler yapmalıyım. :)

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,498
1
4,826
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Kılçık iptalibir deyim megane coupesi olanlar eskiden kullanırdım dilimden kalmış öyle :) bahsettiğim bölümdeki parçayı alıp arkadaki ızgarayı petek model olanla değiştiriyorlar. bence daha modern görünüyor. ama orjinali bozuluyor haliyle sade tatlı bir modifiye oluyor.
th_73723_189723007966_701382966_3078833_4250183_n_122_475lo.jpg

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Kılçık iptalibir deyim megane coupesi olanlar eskiden kullanırdım dilimden kalmış öyle :) bahsettiğim bölümdeki parçayı alıp arkadaki ızgarayı petek model olanla değiştiriyorlar. bence daha modern görünüyor. ama orjinali bozuluyor haliyle sade tatlı bir modifiye oluyor.
Ekli dosyayı görüntüle 12039
Öğrenmiş oldum, Coupe piyasasına yavaş yavaş giriyorum. :D Açıkcası çok hoşuma gitti, tam sevdiğim tarzda bir modifikasyon. İleride düşünebilirim, şuan orjinal ruhum tuttu. Bir gün değişiklik istersem ikinci bir tampon alıp o tampona uygularım, hem bu sayede orjinaline dönmek istediğimizde elimde parça olur. :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım