Şanzıman Problemi?

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Piyasada EDC kadar dandik bir çift kavramalı şanzıman daha yoktur. Nasıl beğendin o aptal, kararsız şanzımanı aklım almıyor. Sen ki arabalarla o kadar haşır neşir olan adamsın..Gerçi CVT'li Civic'i de beğenmiştin :D

Yav beğendim derken şu mercedes in dandik şanzımanından sonra beğendim, ayrıca civic ile geçirdiğim son 1 haftadan sonra cvt den de soğudum, fikirler değişebiliyor arkadaşlar :D

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
özgür abim 88000km kullandı ve sattı. tek sıkıntı yaşamadı. genel mallığı dışında (geç vites atma, düşürmelere geç tepki verme vs.) ki bunlar sorun değil şanzıman öyle bir şanzımandı yani :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
özgür abim 88000km kullandı ve sattı. tek sıkıntı yaşamadı. genel mallığı dışında (geç vites atma, düşürmelere geç tepki verme vs.) ki bunlar sorun değil şanzıman öyle bir şanzımandı yani :)
Tabi haklisiniz birde forumda dsg icin dediginiz gibi durumlardan bahsedip ustune ben hic sorun yasamadim arabayida oyle sattim dedikten sonra 7 8 kez servise dsg sorunu yuzunden gitmis insanlarda gorduk. plaka ortada olunca bulmak kolay oluyor yalanlari :)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Tabi haklisiniz birde forumda dsg icin dediginiz gibi durumlardan bahsedip ustune ben hic sorun yasamadim arabayida oyle sattim dedikten sonra 7 8 kez servise dsg sorunu yuzunden gitmis insanlarda gorduk. plaka ortada olunca bulmak kolay oluyor yalanlari :)

Ya şimdi bu konuda kesinlikle çok haklısın da @Renard olsaydı ters bir şey söylerdi, saklayacak bir adam değil. Ayrıca K7A350 7GDCT şanzıman hakkında dünya çapında herhangi bir sorun da bulamadım, haklıdır yani, aksini iddia eden bir durum yok.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
şimdi bu cümle bana mı yoksa başkasına mı? çünkü benim arabanın servis sorumlusu gazıyla dur iyi niyet garantisi bitmeden değişim yapalım diyerek dsg'den teste sokmuşluğumuz ve kavramada titreme var tespiti ile araçta yay olduğu için iyi niyetten değişmediği muhabbeti olmuştu. burada yazmıştım galiba ki servis kayıtlarında, şikayetvar.com'da da post'um var. eğer bu sözünüz banaysa büyük bir iftira ve bir sonra ki postum ona göre olacak. hoş üstüme alınmamaya çalışıyorum çünkü benim servisim dsg ile alakalı 7 8 kere servise gitmeyi bırakın totalde 8 kere servise gitmemiştir

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
şimdi bu cümle bana mı yoksa başkasına mı? çünkü benim arabanın servis sorumlusu gazıyla dur iyi niyet garantisi bitmeden değişim yapalım diyerek dsg'den teste sokmuşluğumuz ve kavramada titreme var tespiti ile araçta yay olduğu için iyi niyetten değişmediği muhabbeti olmuştu. burada yazmıştım galiba ki servis kayıtlarında, şikayetvar.com'da da post'um var. eğer bu sözünüz banaysa büyük bir iftira ve bir sonra ki postum ona göre olacak. hoş üstüme alınmamaya çalışıyorum çünkü benim servisim dsg ile alakalı 7 8 kere servise gitmeyi bırakın totalde 8 kere servise gitmemiştir
Vaglarin nin tum kayitlari ve islemleri kayitli tuttugunu hepimiz biliyoruz sanirim. O zamanlar dsg ye her laf edene suclamaniz, bunlar sorunsuz demenizde bir kusku yaratmisti. Hatta simdi hatirliyorum o zamanlar yay yuzunden islem yapmamalari baya tepki cekmisti lakin foruma kavramada sikinti yok satmadan once icim rahat olsun emin olayim seklinde yaziniz vardi. Sonrasinda bir baktik kac defa dsg probleminden servis kaydi var.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Vaglarin nin tum kayitlari ve islemleri kayitli tuttugunu hepimiz biliyoruz sanirim. O zamanlar dsg ye her laf edene suclamaniz, bunlar sorunsuz demenizde bir kusku yaratmisti. Hatta simdi hatirliyorum o zamanlar yay yuzunden islem yapmamalari baya tepki cekmisti lakin foruma kavramada sikinti yok satmadan once icim rahat olsun emin olayim seklinde yaziniz vardi. Sonrasinda bir baktik kac defa dsg probleminden servis kaydi var.
ooooo bir dk şimdi. güzel. çok güzel. siz benim aracımdan bahsediyorsunuz öyle mi? o sizin kaç defa dsg probleminden servis kaydı var dediğiniz klima kaçağından olan kayıtlardır. gelin birlikte gidelim avek'e baya meraklısınız anlaşılan. hem bir tanışmış oluruz. sizi tanımam etmem ancak bu yalan beyanlarınız ile suçlamanız tamamıyla bir iftira. benim aracımın dsg ile alakalı olarak avek'te tek bir kaydı vardır. bu da benim bile ve isteye yaptırmış olduğum birşey. olay şöyle ki. cam suyu konulan tank'ın dirsek kısmında kaçak olduğu tespit edildi. fiyatına 500tl dendi ama iyi niyetten değiştiririz dendi. bende aracın iyi niyeti bitti nasıl olacak dedim. bir hesaplama yaptılar kendilerince ve iyi niyet garantiniz var dendi ancak yılbaşında bitiyor dendi. 2 3 ay mı ne kalmıştı hatırlamıyorum. o halde benim şanzımanımda titreme var derhal teste alın bir sıkıntı var ise işçilik ile yırtalım yenileyelim nasılsa 58000km değişmezse bile birgün değişecek. tamam dediler. ondan sonra aracı teste aldılar ve kavramada titreme var dediler. kayıda soktular. okey dedim. biz size haber vereceğiz dediler. sonra aradılar ve dediler ki aracınızda yay var değişmeyiz fatura 4400tl falan tutuyor. ben de verdim veriştirdim aracımı fişlediniz ben sorunsuz zaten kullanıyordum bari hakkım varken değişelim dedim içine ettiniz şimdi satarken bana insanlar laga luga yapacak hesabını siz mi vereceksiniz dedim? bir ton kavga gürültü. şikayetler şu bu. sonuç yok.. yaşanan olay noktasına virgülüne kadar budur. sizin kuru iftiralarınız ne benim yalancı biri olduğumu gösterir ne de olayın gerçekliğini değiştirebilir. beni avek'teki ali rıza'ya da servis müdürü sinan bey'e de sorabilirsiniz. yazık cidden çok yazık ne kadar da güzel ya böyle yaftalamalar.

aracı sattığım çocuk bile arabanın bakmadığı yerini bırakmadı gitti servise dsg'den kaydı öğrendi. gitti sanayi'de bin tane dsg kavraması değiştirmiş oktay usta ile yol testine çıktı da bir sorun olmadığı için arabamı satın aldı. gelmiş siz neler söylüyorsunuz..

her şeyi bir yana bırakın da saklayacak bir şeyim olsa neden plakası açık araba paylaşayım. beyinsiz miyim ben? insta hesabımı açık tutup orada arabamı paylaşayım? hadi bana beyinsizliği yalancılığı yakıştırdınız. siz kim oluyorsunuz da beni yargılıyorsunuz? bir ticaretimiz mi oldu? insanları mı kazıkladım? dolandırıcı mıyım ben?

arkadaş cevabı versin de post'u kitleyin istersiniz. kendisinin başka bir hesabı var ise özelden de konuşuruz. başkasının postunu kirletmeylelim. @Berkin

Son düzenleme:

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Arkadaşlar rica ediyorum lütfen artık kullanmadığımız şanzımanlar araçlar vs hakkında çok net ve ileri tabirler kullanmayalım. Misal biz ailede çok şükür bir sorun yaşamadık. Ama mutlu olacaksanız illaki sorunlu olsun şanzıman eyvallah. Yol tutuş odaklı olmadığı için mqb kötü platform olsun. Ama o zaman bu araçları kullanan kişilere de 4 ileri 0-100 ü 12 sn üzeri ve cupra kadar yakan araçlara benzinde binmenin mantığını anlatmanız gerekir. Lütfen artık sahibi olmadığınız şeyleri bizzat tecrübe etmedikçe yargılamayalım. Bunun varacağı yer iyi olmaz

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Arkadaşlar rica ediyorum lütfen artık kullanmadığımız şanzımanlar araçlar vs hakkında çok net ve ileri tabirler kullanmayalım. Misal biz ailede çok şükür bir sorun yaşamadık. Ama mutlu olacaksanız illaki sorunlu olsun şanzıman eyvallah. Yol tutuş odaklı olmadığı için mqb kötü platform olsun. Ama o zaman bu araçları kullanan kişilere de 4 ileri 0-100 ü 12 sn üzeri ve cupra kadar yakan araçlara benzinde binmenin mantığını anlatmanız gerekir. Lütfen artık sahibi olmadığınız şeyleri bizzat tecrübe etmedikçe yargılamayalım. Bunun varacağı yer iyi olmaz
Forumda 4 ileri kullanan kaldimi ? Varsa banada soyleyin :) Hali hazirda forumdaki cogu kisi dsg yi oyle yada boyle kullanmistir zaten. Onemli olan dsg ye laf edildigi zaman saldirmaya kalkismamak bana gore.hicbir marka firma en azindan bizlere ait degil. Insan kendi kullandigi aracin iyi yonlerini anlattigi kadar kotu yonlerinden de bahsetmesi gerekir. Dsg yi boyuna oven birinin yeni aracinda da dsg ye gecmesi gerekir mesela. Onemli olan tek bir tipe takili kalmamak. Bugun tk yi begenirsin yarin dsg yi. Sempatizan olmak yerine her bir makinenin iyi ve kotu yonleri oldugunu kabullenmek lazim malum herkeesin icerilerde tanidiklari cikabiliyor :)

Son düzenleme:

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Forumda 4 ileri kullanan kaldimi ? Varsa banada soyleyin :) Hali hazirda forumdaki cogu kisi dsg yi oyle yada boyle kullanmistir zaten. Onemli olan dsg ye laf edildigi zaman saldirmaya kalkismamak bana gore.hicbir marka firma en azindan bizlere ait degil. Insan kendi kullandigi aracin iyi yonlerini anlattigi kadar kotu yonlerinden de bahsetmesi gerekir. Dsg yi boyuna oven birinin yeni aracinda da dsg ye gecmesi gerekir mesela. Onemli olan tek bir tipe takili kalmamak. Bugun tk yi begenirsin yarin dsg yi. Sempatizan olmak yerine her bir makinenin iyi ve kotu yonleri oldugunu kabullenmek lazim malum herkeesin icerilerde tanidiklari cikabiliyor :)
ben kullandım hocam 4 ileri otomatik. :) buradaki problem çok ileri boyutlarda laf edilmesi. Yoksa eleştiri elbette yapılır. Misal siz 4 ileri şanzımanlı mazda 3 yerine golf 6 almış olsaniz belki 3 defa kavrama degistirirdiniz fazladan yaktiginiz benzinle. Buna nasıl tahammül ediyorlar aklım almıyor desem ister istemez savunmaya geçersiniz. bu da tartışma doğurur. yukarıdaki yorumlara bakıyorum en ağır edc eleştirisini dandik gibi sert bir ifadeyle bt arkadaşımız yapmış. (Ki ben çoğu yorumunu begenirim) kendisi çok alakasız şekilde manuel bir corsa kullanıcısı. Şimdi ben bir edc kullanıcısı olsam bozulurum bu yoruma. Bu yuzden rica ediyorum kullanicisi olmadigimiz araclar hakkinda daha hafif tondan konusalim arkadaslar. Böyle sadece kırıcı bir noktaya varırız

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
ben kullandım hocam 4 ileri otomatik. :) buradaki problem çok ileri boyutlarda laf edilmesi. Yoksa eleştiri elbette yapılır. Misal siz 4 ileri şanzımanlı mazda 3 yerine golf 6 almış olsaniz belki 3 defa kavrama degistirirdiniz fazladan yaktiginiz benzinle. Buna nasıl tahammül ediyorlar aklım almıyor desem ister istemez savunmaya geçersiniz. bu da tartışma doğurur. yukarıdaki yorumlara bakıyorum en ağır edc eleştirisini dandik gibi sert bir ifadeyle bt arkadaşımız yapmış. (Ki ben çoğu yorumunu begenirim) kendisi çok alakasız şekilde manuel bir corsa kullanıcısı. Şimdi ben bir edc kullanıcısı olsam bozulurum bu yoruma. Bu yuzden rica ediyorum kullanicisi olmadigimiz araclar hakkinda daha hafif tondan konusalim arkadaslar. Böyle sadece kırıcı bir noktaya varırız
Aslinda bunlar konusabilir toplumda her konuda bir baski bir aman susun ortami var. Misal ben servise gitmeyi sevmeyen biriyim servise yilda bir defa 1 saat vakit gecirmeye alismis biri olarak golf almamistim. Onemli olan konusmak karsilikl fikir beyan etmek :)

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
@bt hocamın günahı alınmış. :D
O yorumu @by yapmış, yanlış bilmiyorsam kendisi stronic A4 kullanıcısı.

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Aslinda bunlar konusabilir toplumda her konuda bir baski bir aman susun ortami var. Misal ben servise gitmeyi sevmeyen biriyim servise yilda bir defa 1 saat vakit gecirmeye alismis biri olarak golf almamistim. Onemli olan konusmak karsilikl fikir beyan etmek :)
Ben görüşümü belirttim hocam. Ve bu üslupla daha çok tartışmanın çıkacağını düşünüyorum. Hepimizin @Cenk beyi biraz örnek alması gerektiğini düşünüyorum

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Çok özür diliyorum o zaman. Ama ana fikir yine aynı hocam. Yani bir audi kullanıcısı normalde gidip renault a bakmaz bile ama nedense ağır sözler soylenebiliyor

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben görüşümü belirttim hocam. Ve bu üslupla daha çok tartışmanın çıkacağını düşünüyorum. Hepimizin @Cenk beyi biraz örnek alması gerektiğini düşünüyorum
Estagfurullah hocam. Bu şanzıman mevzusunun her şeyi artık ortada olduğundan üstüne daha fazla konuşulmasının bir anlamı olmadığını düşündüğüm için herhangi bir yorum yapmamaya çalışıyorum. Neticede her şanzımanın kendine göre artı ve eksi yönleri var, kullanım prensipleri var. Forumda bunları bilip buna göre tercihini yapan çok kişi var. O sebeple insanlarla tercihleri üzerinden tartışma yaşamayı pek sevmiyorum. Adam zaten şanzıman tercihini yaparken neyin ne olduğunu bilerek seçiyor. Haliyle üstüne daha fazla konuşmanın manası yok.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Neyse tamam, ıslak kavramaya bi süre devam, arkadaşımın alacağı ama son anda yine vazgeçtiği arabanın aynısını alabilirim. Hadi hayırlısı...

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Böyle bir yorum yapmış olabilirim ancak tam olarak ne yazdığımı hatırlamıyorum. Paylaşırsanız sevinirim..
Genel olarak her otomobil seçim başlığına DSG patlıyor yazıldığı için bir yerde gına geliyor..Vag grubu otomobil kullananlar bir şekilde yaftalanıyor, her başlığın altında "e bunda dsg var ileride patlayabilir bilemedim ki" yazılıyor..
Bu otomobilleri alan insanlar geri zekalı değil. Bazı şeylerin hesabını yaparak veya bilerek bunları satın alıyorlar. Mesela eski nesil DSG'lerin çalışma prensipleri var uzun ömürlü kullanılabilmesi için. Yazılımı sebebiyle 2. vitese erken atan bir şanzıman, trafikte kavramada 2 ile kalkıyor. Bunu bilmeyen adam var mı ? Tork konvertörlü şanzıman kullanan adam diyor ki bunları neden yapayım. Yani sıkışık trafikte manuel moda almak bu kadar zor geliyorsa direksiyonu sağa sola çevirmek de zor olmalı. Yakın bir dönemde sadece sesli komutla çalışan full otonom bir otomobil çıkarsa o arkadaşlar onu alsınlar. Her teknolojinin artı yönleri olduğu gibi eksi yönleri de var. DSG'nin problemi ülkenin anormal trafiğinden kaynaklanıyor, aynı şekilde bir manuel şanzımanı kullanırsanız onun da kavramasını bitirirsiniz merak etmeyin. Tork konvertörlüler bu konuda daha dayanıklı şanzımanlar. Bunu kabul etmeyen var mı ? Başım ağrımasın diyen adam tork konvertörlü bir şanzıman kullanır, benim öyle bir derdim yok. DSG alınırken iyi niyet garantisi hususuna dikkat ederseniz başınız ağrımaz, ama onun dışında riskli bir mevzu.
Dayımın 2013 model Elantra'sı var. Çok sorunsuz bir otomobil gerçekten. Çünkü teknoloji yok ki ? Adamlar 1980'den kalma dijital saat, ve tetris ekranı koymuşlar. Otomobilin içinde bozabileceğin bir unsur yok. Motor desen 1.6 132hp atmosferik. Çeşitli iyileştirmelerle 20 küsür yıldır kullanılan motorlar bunlar. Şimdi bu otomobil bozulursa üstüne benzin döküp yaksın zaten kullanan adam. Benim bir otomobili 20 yıl kullanma gibi bir derdim yok, mezara benimle gelmeyecek.
Yorum yapan herkese saygım var. Bir kimseyi veya kimsenin kullandığı otomobili küçümseyecek kadar büyük bir insan değilim. Ama sen karşındaki insanın tercihine saygı duymayıp ukalalık yapıyorsan ondan da saygı beklemeyeceksin...

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
DSG hakkındaki fikrim, güzel şanzıman, iyi şanzıman ama kavramasının bitmesi hoş değil ve bu yüzden yetkiliye bağımlı kalmakta hoş değil. Bağlı kalmak istemeyen kişi paraya kıyıp sanayide değişir. Fazla da söylenecek bir şey yok bu konuda. Ama otomatik şanzıman alıp manuel kullanmak istemem, o zaman niye otomatik vitese para verdim? Mercedes in seçimleri kötü, çoğu zaman manuel kullanasım geliyor ama niye otomatik aldık lan diyio oto modda devam.

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Böyle bir yorum yapmış olabilirim ancak tam olarak ne yazdığımı hatırlamıyorum. Paylaşırsanız sevinirim..
Genel olarak her otomobil seçim başlığına DSG patlıyor yazıldığı için bir yerde gına geliyor..Vag grubu otomobil kullananlar bir şekilde yaftalanıyor, her başlığın altında "e bunda dsg var ileride patlayabilir bilemedim ki" yazılıyor..
Bu otomobilleri alan insanlar geri zekalı değil. Bazı şeylerin hesabını yaparak veya bilerek bunları satın alıyorlar. Mesela eski nesil DSG'lerin çalışma prensipleri var uzun ömürlü kullanılabilmesi için. Yazılımı sebebiyle 2. vitese erken atan bir şanzıman, trafikte kavramada 2 ile kalkıyor. Bunu bilmeyen adam var mı ? Tork konvertörlü şanzıman kullanan adam diyor ki bunları neden yapayım. Yani sıkışık trafikte manuel moda almak bu kadar zor geliyorsa direksiyonu sağa sola çevirmek de zor olmalı. Yakın bir dönemde sadece sesli komutla çalışan full otonom bir otomobil çıkarsa o arkadaşlar onu alsınlar. Her teknolojinin artı yönleri olduğu gibi eksi yönleri de var. DSG'nin problemi ülkenin anormal trafiğinden kaynaklanıyor, aynı şekilde bir manuel şanzımanı kullanırsanız onun da kavramasını bitirirsiniz merak etmeyin. Tork konvertörlüler bu konuda daha dayanıklı şanzımanlar. Bunu kabul etmeyen var mı ? Başım ağrımasın diyen adam tork konvertörlü bir şanzıman kullanır, benim öyle bir derdim yok. DSG alınırken iyi niyet garantisi hususuna dikkat ederseniz başınız ağrımaz, ama onun dışında riskli bir mevzu.
Dayımın 2013 model Elantra'sı var. Çok sorunsuz bir otomobil gerçekten. Çünkü teknoloji yok ki ? Adamlar 1980'den kalma dijital saat, ve tetris ekranı koymuşlar. Otomobilin içinde bozabileceğin bir unsur yok. Motor desen 1.6 132hp atmosferik. Çeşitli iyileştirmelerle 20 küsür yıldır kullanılan motorlar bunlar. Şimdi bu otomobil bozulursa üstüne benzin döküp yaksın zaten kullanan adam. Benim bir otomobili 20 yıl kullanma gibi bir derdim yok, mezara benimle gelmeyecek.
Yorum yapan herkese saygım var. Bir kimseyi veya kimsenin kullandığı otomobili küçümseyecek kadar büyük bir insan değilim. Ama sen karşındaki insanın tercihine saygı duymayıp ukalalık yapıyorsan ondan da saygı beklemeyeceksin...
Hocam sizin yazdiginizi sandığım için sizi örnek gösterdim. Bunu da aslında bambaşka bir şeye dikkat çekmek için yazmıştım özür diliyorum bir yanlışlık olmuş

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım