Sıradaki Testler

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
Ruhsat ağırlıkları bazı zamanlar katalog verileriyle örtüşmeyebiliyor. Fakat tam olarak örtüşse bile vag grubu araçlar aynı bünyede üretildiği için bazı donanım özelliklerinin getirdiği ek ağırlıklar haricinde benzer ağırlıkta olmaları normal hocam. Çünkü mqb platformunun özellikleri arasında aynı platform kodlarından çıkan modellerde sadece altyapı değil, diğer malzemeler de birbiriyle büyük oranda benzerlik gösterebiliyor.

Focus - v40 - mazda 3 ise birbirinden bağımsız başka markalar altında üretilen modeller. Platform olarak v40 ve focus aynı platforma sahip ama kullanılan diğer parça ve materyaller açısından benzer bir yanı yok. Golf ve a3 kadar yakın akraba değiller yani. Mazda 3'e gelince mk2 mazda 3 de v40 - focus platformu kullandı ama güncel mazda 3'ün platformu artık başka. Yürüyen aksamda bildiğim kadarıyla sadece arka bağımsız süspansiyon focus ile aynı.
evet hiç örtüşmüyor; yakıt tüketimi gibi o yüzden ağırlıkta da katalog verilerini hiç kaale almıyorum.
evet mqb oldukları için öyle. mazdanın farklı platforma geçtiğini bilmiyordum. teşekkürler.

gOkO60

Profesör
22 Ara 2016
102
385
1,835
Sinan bey ağzımın suyu aktı, o ne güzel yollar, ne güzel virajlar. Fiesta da cidden çok sıkı olmuş. 4-5 küsür saniyeler bir zamanların süper sporlarının 0-100 değeriydi, hey gidi hey, şimdi 3 silindirli b sınıfı araç bu sürede çıkıyor 100 km ye.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
valla öyle gar gar gar dizel sesi yakışmıyor ama malum yakıt fiyatları :(
Yalnız Velar alan insanın böyle bir şey söyleme hakkı olmaz bence. Benim 1.2 atmosferik arabamın benzin deposunu doldurduğumdan daha kolay doldurur Velar deposunu. =) Bunu alan insanın tercih sebebi dizelin tork hissi filan belki olabilir ama asla yakıt ekonomisi olmaz. :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yahu ne güzel araba ne güzel motor sesi ne güzel egsoz sesi ne güzel yollar ne güzel video @sinan abi günün bütün yorgunluğunu aldı Benden teşekkürler :)
Hoparlörden yapay seste olduğu söyleniyor yalnız
Symposer kutusu..

Symposer sadece 60 x 50 x 40 mm boyutlarında ve içinde dört oda bulunuyor - Motor tarafında iki ve çıkış kısmında da iki oda. Odalar hareketli bir kapakla birbirinden ayrılıyor. Ani hızlanmalarda emme sistemi veya motor tarafında oluşan titreşimler döner kapakla buluşarak ses dalgaları oluşturuyor ve bu ses dalgaları çıkış odalarına aktarılıyor. Bu titreşimler daha sonra bir ses borusu aracılığıyla motor ile kabin arasındaki bölme panelini geçip kabine ulaşıyor. Ses symposer cihazının en büyük avantajı, sesin saflığından ödün vermemesi.

Cvfilms de yazmış tube yorumlarında ama altına cevap yazmadım. O ses hoparlörden verilen yazılımsal bir motor sesi değil yani. Öyle olsaydı zaten sinan da sesin doğallığından, turbo motor olmasına rağmen güzelliğinden bahsedemezdi.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Symposer kutusu..

Symposer sadece 60 x 50 x 40 mm boyutlarında ve içinde dört oda bulunuyor - Motor tarafında iki ve çıkış kısmında da iki oda. Odalar hareketli bir kapakla birbirinden ayrılıyor. Ani hızlanmalarda emme sistemi veya motor tarafında oluşan titreşimler döner kapakla buluşarak ses dalgaları oluşturuyor ve bu ses dalgaları çıkış odalarına aktarılıyor. Bu titreşimler daha sonra bir ses borusu aracılığıyla motor ile kabin arasındaki bölme panelini geçip kabine ulaşıyor. Ses symposer cihazının en büyük avantajı, sesin saflığından ödün vermemesi.

Cvfilms de yazmış tube yorumlarında ama altına cevap yazmadım. O ses hoparlörden verilen yazılımsal bir motor sesi değil yani. Öyle olsaydı zaten sinan da sesin doğallığından, turbo motor olmasına rağmen güzelliğinden bahsedemezdi.

Detayını bilmiyorum. Bende carwow testinde görmüştüm.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Symposer kutusu..

vuuu iyiymiş, yine bir ford mühendisliği

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Symposer kutusu..

Ford bunu Electronic Sound Enhancement olarak adlandırıyordu hocam, hatta Fiesta ST'nin lansman pdf'inde bunu kaputtan kabine bir megafon gibi düşünebilirsiniz demişlerdi...
Çok mantıklı, yapay olacağına böyle bir çözüm bulunması gerçekten iyi olmuş...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ford bunu Electronic Sound Enhancement olarak adlandırıyordu hocam, hatta Fiesta ST'nin lansman pdf'inde bunu kaputtan kabine bir megafon gibi düşünebilirsiniz demişlerdi...
Çok mantıklı, yapay olacağına böyle bir çözüm bulunması gerçekten iyi olmuş...
Turbo motor içinde kaybolan titreşimlerin frekanslarını bulup kabin içine aktaran bir kutu işte. Atmosferik motor gibi olmasa da pc oyunu oynuyormuş gibi hoparlörden ses verilmesinden iyidir dediğin gibi hocam.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım