SkyActive-X

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Benim fikrim şöyle: Elektrik devri, beklediğimizden çok daha hızlı gelecek. Tesla Motors bu konunun öncüsü. Hollanda ve Almanya gibi hükümetlerin CO2 salınımlarına karşı aldığı kararlar, elektrik devrini bize daha da yakınlaştırıyor. Çok yakında VAG, PSA gibi gruplar da hibrit değil, tamamen elektrikli modelleri çıkaracaklar diye düşünüyorum.

Şimdi tablo böyleyken, içten yanmalı motorlara bu kadar yatırım yapmak ne kadar doğru bilemiyorum...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Benim fikrim şöyle: Elektrik devri, beklediğimizden çok daha hızlı gelecek. Tesla Motors bu konunun öncüsü. Hollanda ve Almanya gibi hükümetlerin CO2 salınımlarına karşı aldığı kararlar, elektrik devrini bize daha da yakınlaştırıyor. Çok yakında VAG, PSA gibi gruplar da hibrit değil, tamamen elektrikli modelleri çıkaracaklar diye düşünüyorum.

Şimdi tablo böyleyken, içten yanmalı motorlara bu kadar yatırım yapmak ne kadar doğru bilemiyorum...
Hocam bana gore nedeni benzinli araclarin dizeller kadar cevreye zarar vermemesi.adaptasyon surecinde ozellikle bizim gibi geri kalmis ulkelere bu elektrikliye gecis daha uzun surede olacagindan bizim gibi ulkeler guzel bir firsat olacak

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Hocam bana gore nedeni benzinli araclarin dizeller kadar cevreye zarar vermemesi.adaptasyon surecinde ozellikle bizim gibi geri kalmis ulkelere bu elektrikliye gecis daha uzun surede olacagindan bizim gibi ulkeler guzel bir firsat olacak
Bizim için çok faydalı olacağına katılıyorum da, Mazda markası için ne kadar faydalı bilemedim...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bizim için çok faydalı olacağına katılıyorum da, Mazda markası için ne kadar faydalı bilemedim...
Turkiyede aslinda mazda zayif dunyada o kadar geri planda degil. Ulkemiz icin konusursam cogu insandaki genel algi dizellerin bakimi daha pahali bile olsa az yakar guclu diyedir. Ama bir yerden sonra devletler dizelleri tamamen yasaklar ustunede mazda klasik atmosferigi dizel kadar az yaktirip ustune onlar kadar torklu yaparsa bana gore yok satar zaten cogu yerde hakkinda makalelerin olma sebebi bu.ben uzun zamandir okumadim mazda markasi ile ilgili yeni haber. eger bu dediklerini gercekten yaparlarsa bir markanin yeniden dogmasina sahit oluruz muhtemelen

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,262
45,894
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Gelecekte dizeller bittiginde geriye muhtemel kosede kiyida mazdanin icten yanmali motorlari gerisi cogunlukla hibrit veya elektrikli ye gecisler yasanacaktir. Mazda akillica bir yatirimmi yapti yoksa bunlardan gelecek parayi mazda toyota ortakligindan dogacak elektrikli araclarina fon olarak kullanmak icinmi piyasaya surecek bilmiyorum.Ama emin oldugum sey dizeller yavastan yasaklanmaya basladi ileride mazda ya para basacak yada rx9 da uygulacagi elektrik destekli hibrit modelleri ile kiyida kosede hayatina devam etcek.
Mazda elektrikli motor uretimine 2019'da baslayacakmis. Iki motor versiyonunu da piyasada tutacaktir. Her zaman diyorum dizel bizim gibi ulkelerde bitmez, Avrupa'da dizel yasaklandi diye biz de onlarla es zamanli ayni teknolojileri kullanamayiz. Markalarin elinde dizel motora ait tedarik ettigi ne kadar hammadde varsa bitene kadar bize iteleyecekler. Hibrid motor ise tamamen elektrikli araclar icin sadece bir gecis sureciydi. Asil amac sadece elektrik ile calisan otomobiller uretmek. Cunku bitmeyecek tek kaynak elektriktir. Eee elektrikli otomobil altyapisinin daha tozu bile bizim ulkemizde yokken dizel bitecek demek cok erken bir durum tespiti oluyor. Dizeli bize itelemeye devam edecekler.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Mazda elektrikli motor uretimine 2019'da baslayacakmis. Iki motor versiyonunu da piyasada tutacaktir. Her zaman diyorum dizel bizim gibi ulkelerde bitmez, Avrupa'da dizel yasaklandi diye biz de onlarla es zamanli ayni teknolojileri kullanamayiz. Markalarin elinde dizel motora ait tedarik ettigi ne kadar hammadde varsa bitene kadar bize iteleyecekler. Hibrid motor ise tamamen elektrikli araclar icin sadece bir gecis sureciydi. Asil amac sadece elektrik ile calisan otomobiller uretmek. Cunku bitmeyecek tek kaynak elektriktir. Eee elektrikli otomobil altyapisinin daha tozu bile bizim ulkemizde yokken dizel bitecek demek cok erken bir durum tespiti oluyor. Dizeli bize itelemeye devam edecekler.
Bildigim kadariyla yurtdisinda elektrikli araclardan vergi alinmiyor yanlissam duzeltin.e bizdekininde paraya ihtiyaci var hala . Ki bu yuzdende elektrikli aractan bile vergi aliyor. Muhtemel ulkelerin elinde kalanlari iteleyecegi bizim ulkeninde bayila bayila ustune vergisini alip otv bindirerek satacagi guzel bir pazar olur ulkemiz

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,262
45,894
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bildigim kadariyla yurtdisinda elektrikli araclardan vergi alinmiyor yanlissam duzeltin.e bizdekininde paraya ihtiyaci var hala . Ki bu yuzdende elektrikli aractan bile vergi aliyor. Muhtemel ulkelerin elinde kalanlari iteleyecegi bizim ulkeninde bayila bayila ustune vergisini alip otv bindirerek satacagi guzel bir pazar olur ulkemiz
Ülkeleri ve dünyayı devletler, büyük devletler değil küresel güçteki büyük işletmeler ve iş adamları yönetir hocam. Devletlerin bunlara yaptırımları ise bir yere kadar işler. Çünkü devletlerin de işleyişini ve varlığını sağlayan küresel sermaye bu büyük işletmelerin varlığıyla para piyasalarında dönüyor. Bu büyük işletmelerin içinde otomobil sektörü ve akaryakıt sektörü sahipleri de var. O sebeple bu işlerin seyrini devletlerden çok bu küresel çaptaki büyük işletmeler belirleyecek her zaman olduğu gibi. Onlar zarar edecekleri iş yapmazlar. Dediğinle paralel, bizim gibi üretimi olmayan ülkelerde ne satılacağına devlet değil, bu güçler karar verir.

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
ben atacaktım yukarad atmışlar. En verimli anlatan adamlardan dinledim olayı. Motora gelecek olursak bence mazda bu sefer işi başarmış ben olsam mutlaka böyle bir teknoloji alırım. Ha ülkemizde ne kadar rağbet görür bilemicem ama bastığında da dizelden fazla yakmadığı söylenmiş videoda turbo gibi olmayacağına katılıyorum. Mazdanın alt yapı ve yürüyen bir motorla neler başaracağını dört gözle bekliyorum :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım