Telefon Tutucu Tavsiyesi

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam sende de vw varmış. Jetta ile caravelle arasında kalite farkı nedir bilmem ama o menfezler 150-200gram telefonla kırılmaz. Alın işaretlediğim yerdeki ızgaraya takın unutun. Hiçbir şey olmaz..
Screenshot_20200419-120819_Chrome.jpg

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Hocam sende de vw varmış. Jetta ile caravelle arasında kalite farkı nedir bilmem ama o menfezler 150-200gram telefonla kırılmaz. Alın işaretlediğim yerdeki ızgaraya takın unutun. Hiçbir şey olmaz..
Ekli dosyayı görüntüle 25553

Menfezlere o kadar kolay bir şey olmaz, çekinilen şey oysa gerek yok. Bir çok insan kullanıyor, en azından çevremde "telefonu koydum menfez kırıldı" diyeni duymadım. Marka/model tek tek yazmama gerek yok, her marka/model sürücüsü böyle ürünler kullanıyordur.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Ekli dosyayı görüntüle 25553
Ele verdiği his Kalın bana da kırılır gibi gelmiyor da Telefon+Tutucu yaklaşık 500gr oluyor eğer alt tarafına da dayanırsa tutar gibi

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ele verdiği his Kalın bana da kırılır gibi gelmiyor da Telefon+Tutucu yaklaşık 500gr oluyor eğer alt tarafına da dayanırsa tutar gibi
Ya ben hem r19a hem jettaya direkt tablet takıyorum 600 700gram tabletin kendisi köy yollarında 1kg bile basar belki. Ona rağmen r19da bile tık yok. Dediğim yerden gogusten destek alacaj şekilde takın hiçbir sorun olmaz.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Ya ben hem r19a hem jettaya direkt tablet takıyorum 600 700gram tabletin kendisi köy yollarında 1kg bile basar belki. Ona rağmen r19da bile tık yok. Dediğim yerden gogusten destek alacaj şekilde takın hiçbir sorun olmaz.
Alacağım Hocam bir deneyeceğim bakalım nasıl oluyor

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
En çok kullandığım ürünlerden biri, o yüzden edindiğim deneyimleri yazayım isterseniz.
Havalandırma menfezine takılan ürünlerden kullandım ama çok kısa süreli, öncelikle hava girişini kapatması, araca zarar verme ihtimali olması beni hep başka alternatiflere yöneltti.
Menfeze takmayacaksanız ürünü 4 tane alternatif
1- Bardaklığa takılan tutucular
Cup.jpg
Bunlardan uzun süre kullandım, en büyük artısı çok sağlam tutuyor telefonu. Eksileri var ama bir kere bardaklığı kullanamıyorsunuz, telefon çok aşağıda kalıyor dolayısıyla güvenlik açısından riskli, telefona bakmak için gözü yoldan ayırıyorsunuz.

2- Gösterge panelinin üzerine takılan tipler;
Bundan bir süre kullandım, telefonu takıp çıkarırken bir gün kırıldı. Yerinden çıkarınca taktığım yerde de iz bıraktığını gördüm. Pek tavsiye etmiyorum

3- Aracın göğsüne vantuzlamak
Dash.jpg
Bir süre bu çeşit ürün kullandım, burada kritik nokta göğüs kısmında eğimsiz bir yüzey olmalı, bu yüzey de pütürlü olmamalı. Buna rağmen arada bir çıkarıp tekrar sağlam bir şekilde takmak gerekiyor bu ürünleri. Son kullandığım ürün göğüste iz bırakıyordu, bu iz geçiyor mu zamanla bilmiyorum, çünkü çıkardıktan sonra aracı satmıştım :) Fena değil bu ürünler, göğüsde iz kalmaz diye düşünülürse kullanması mantıklı.

4- Aracın camına vantuzlamak
Windshield.jpg
Şu anda kullandığım ve en memnun olduğum ürün bu, benim aldığım "naztech" marka bir şey. Şu an bir yerde bulamadım ama, tutuculuğu çok güzel gerçekten. Şimdiye kadar camdan düşme gibi bir sorun olmadı. Telefondaki parçayı da kılıfa takıp kullanıyorum, şahane.

Ekstra:
CD.jpg
CD slotuna takılan ürünler de var, hiç kullanmadım ama bilgi olsun diye paylaşıyorum.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
bir çok ürün denedim, en çok spigen kuelh35 'ten memnun kaldım.

bi yerde cama tutunmaz oldu, altındaki jel tabakayı yıkadım tekrar yapıştı daha da bırakmadı :)

24 Nisan 2019'da almışım bu ürünü :)

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
En çok kullandığım ürünlerden biri, o yüzden edindiğim deneyimleri yazayım isterseniz.
Havalandırma menfezine takılan ürünlerden kullandım ama çok kısa süreli, öncelikle hava girişini kapatması, araca zarar verme ihtimali olması beni hep başka alternatiflere yöneltti.
Menfeze takmayacaksanız ürünü 4 tane alternatif
1- Bardaklığa takılan tutucular
Ekli dosyayı görüntüle 25554
Bunlardan uzun süre kullandım, en büyük artısı çok sağlam tutuyor telefonu. Eksileri var ama bir kere bardaklığı kullanamıyorsunuz, telefon çok aşağıda kalıyor dolayısıyla güvenlik açısından riskli, telefona bakmak için gözü yoldan ayırıyorsunuz.

2- Gösterge panelinin üzerine takılan tipler;
Bundan bir süre kullandım, telefonu takıp çıkarırken bir gün kırıldı. Yerinden çıkarınca taktığım yerde de iz bıraktığını gördüm. Pek tavsiye etmiyorum

3- Aracın göğsüne vantuzlamak
Ekli dosyayı görüntüle 25555
Bir süre bu çeşit ürün kullandım, burada kritik nokta göğüs kısmında eğimsiz bir yüzey olmalı, bu yüzey de pütürlü olmamalı. Buna rağmen arada bir çıkarıp tekrar sağlam bir şekilde takmak gerekiyor bu ürünleri. Son kullandığım ürün göğüste iz bırakıyordu, bu iz geçiyor mu zamanla bilmiyorum, çünkü çıkardıktan sonra aracı satmıştım :) Fena değil bu ürünler, göğüsde iz kalmaz diye düşünülürse kullanması mantıklı.

4- Aracın camına vantuzlamak
Ekli dosyayı görüntüle 25556
Şu anda kullandığım ve en memnun olduğum ürün bu, benim aldığım "naztech" marka bir şey. Şu an bir yerde bulamadım ama, tutuculuğu çok güzel gerçekten. Şimdiye kadar camdan düşme gibi bir sorun olmadı. Telefondaki parçayı da kılıfa takıp kullanıyorum, şahane.

Ekstra:
Ekli dosyayı görüntüle 25557
CD slotuna takılan ürünler de var, hiç kullanmadım ama bilgi olsun diye paylaşıyorum.
Her ürünü kullanmışsınız çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim.
Benim bardaklığım göstergenin üstünde solda olduğu için aksine yukarıda kalıyor o nedenle bu 4ü arasından o ürüne daha yakınım sadece görüşümü engeller mi soru işareti.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
bir çok ürün denedim, en çok spigen kuelh35 'ten memnun kaldım.

bi yerde cama tutunmaz oldu, altındaki jel tabakayı yıkadım tekrar yapıştı daha da bırakmadı :)

24 Nisan 2019'da almışım bu ürünü :)
Cama yapışanlarda herhangi bir görüş sorunu yaşadınız mı? Bana o temiz görüntüyü bozar gibi geliyor

Son düzenleme:

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Bütçe durumunuz ne bilmiyorum ama, çok pahalı değil bu aletler, alıp bir süre kullandıktan sonra uygun gelmezse değiştirilebilir.
Aslında İstanbul'da olsaydınız bendeki bardaklığa takılan tutucu boşta, bir deneme yapardık... :(

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Bütçe durumunuz ne bilmiyorum ama, çok pahalı değil bu aletler, alıp bir süre kullandıktan sonra uygun gelmezse değiştirilebilir.
Aslında İstanbul'da olsaydınız bendeki bardaklığa takılan tutucu boşta, bir deneme yapardık... :(
Çok sağolun hocam düşünmeniz yeterli.
Bütçe olarak iyi bir ürüne 60 a kadar verebilirim de yapım gereği alıp atmayı sevmiyorum öyle olacaksa max 10 :)

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Valla ben ısrarla menfeze takılanları savunmaya devam edeceğim :D aracın ne camı kapanıyor ne öyle borular uzuyor ne de kalabalık yapıyor araç içerisinde. Ben burdan devam :)

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Valla ben ısrarla menfeze takılanları savunmaya devam edeceğim :D aracın ne camı kapanıyor ne öyle borular uzuyor ne de kalabalık yapıyor araç içerisinde. Ben burdan devam :)
Ben de birkaç yorumu okuyana kadar kesinlikle aynı düşüncedeydim. Tertemiz bir görüntü vaad ediyor.
Şuan O Tertemiz görüntünün cazibesiyle Ya menfez kırılırsa ne yapacaksın sorusu kavga edip duruyorlar :)

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
alfada menfezi kırdım.. o gün bugündür daha da almam menfeze bişi
Neresine takmıştınız menfezin? Ben ortasına takmıyorum. Tam alt köşe en alttaki ızgaraya takıyorum. Ağırlığın çoğunu goguse aktarıyor bu sayede. Normalde r19'un menfezini elimle bastırsam kırılır ama bu şekilde 2 aydır kullanıyorum hiçbir sorun yok.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Neresine takmıştınız menfezin? Ben ortasına takmıyorum. Tam alt köşe en alttaki ızgaraya takıyorum. Ağırlığın çoğunu goguse aktarıyor bu sayede. Normalde r19'un menfezini elimle bastırsam kırılır ama bu şekilde 2 aydır kullanıyorum hiçbir sorun yok.

alfa-romeo-156-on-gogus-havalandirma-izgarasi-2003-cikma-52272-23-B.jpeg

156da şöyle bi menfez var, çok seçenek yok :)

• Haha
Tepkiler: Maganda

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Salı günü Su almak için Şok a uğrayınca kasanın arkasında 8.95 e Asonic marka menfeze takılanlardan gördüm ve aldım. 20dk kadar oynadım denedim evirip çevirdim açıkçası bana menzefe zarar vermez gibi geldi ama en alta takmama rağmen aşağıdan destek almadı sadece tek bir parçaya yük biniyordu.
Bugün de kullanırken aklımın arada oraya kaydığını görünce komple vazgeçtim. Yalandan yere dert eklemenin anlamı yok diye düşünüyorum

Pazartesi nasip olursa Sanayide Bu torpidonun üstündeki 2 boşluğun arasındaki kalın parçaya uyan bir şey arayacağım. Bardaklığa takılan ve Cama yapışan ürünleri de bir deneyeceğim bakalım

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım