TR'nin en düşük km'li olmaya aday 3.20i E90'ı

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Merhabalar,

Aracı alalı yaklaşık 5 gün oldu ve 1500 km'ye yol yaptık. Uzun zamandır bir E90 niyetimiz vardı ve temiz bulmaya kovalıyorduk. Allah karşımıza gerçekten temiz,düzgün kullanılmış,yanlanmamış bir E90 çıkardı.

Aldığımız kişi Mersin'de ikamet eden 60 küsür yaşlarında bir beyefendi. Bu güne kadar onlarca 2.el araba aldık fakat bu kadar titiz,özenerek kullanan bir kişiye ilk kez rastladık. Öyle ki araba bir kez bile Mersin dışına çıkmamış hiç uzun yol yapmamıştı. İş yerinde ve evde her zaman kapalı garajda saklanmış, yağmurlu günlerde kesinlikle garajdan çıkarılmamış -fabrikaya taksi ile gidip gelinmiş-
hatta ve hatta 12 yıldır bir kez bile oto yıkamacıya götürülmemiş her hafta garajda çift kova ile yıkanmıştır.

Arabanın durumuna gelirsek; 2006 model 27.09.2005 Borusan Adana çıkışlı 150 beygir ve 200 nm tork üreten 2.0 atmosferik motora ve 6 ileri Aisin marka tork konvertörlü şanzımana sahip. Donanım olarak Standart pakete göre bazı ekstraları var. Örneğin sunroof, angel farlar, arka kol dayama, ön kol dayama soğutması, stil 158 jantlar vs. Sipariş verilirkenki liste aşağıda;

12 yılda sadece 29 bin km gitmiş -İstanbul'a gelirken ekstra bin km biz yaptık :D -. Lastiklerine ve sileceklerine varana kadar Borusan'da değişmiş. Sadece ön tamponun sağ yarısı garaja girerken duvara dokunmuş ve boyanmış.

Biraz ilan gibi oldu kusura bakmayın, fotoğrafları aşağıya bırakıyorum.

Bunlarda 34 plakamızı almadan önce;

Tek bir sorum olucak Borusan'da takılan Philips marka ön gündüz ledleri sökülmeli mi sizce?

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,047
7
51,406
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
10 yılı aşkın bir araba için çok çok temiz bir araba denk getirmişsiniz. Güle güle kullanın. Eğer gündüz led'leri muayenede sıkıntı çıkarmayacaksa sökmeye gerek olmaz diye düşünüyorum. Yakın zamanda takılmadıysa onu da eski sahibinden öğrenebilirsiniz.

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
10 yılı aşkın bir araba için çok çok temiz bir araba denk getirmişsiniz. Güle güle kullanın. Eğer gündüz led'leri muayenede sıkıntı çıkarmayacaksa sökmeye gerek olmaz diye düşünüyorum. Yakın zamanda takılmadıysa onu da eski sahibinden öğrenebilirsiniz.
Teşekkür ederim, 2015'te takılmış 2016'daki muayeneden sorunsuz geçmiş. Sıkıntı olmuyor heralde.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Merhabalar,

Aracı alalı yaklaşık 5 gün oldu ve 1500 km'ye yol yaptık. Uzun zamandır bir E90 niyetimiz vardı ve temiz bulmaya kovalıyorduk. Allah karşımıza gerçekten temiz,düzgün kullanılmış,yanlanmamış bir E90 çıkardı.

Aldığımız kişi Mersin'de ikamet eden 60 küsür yaşlarında bir beyefendi. Bu güne kadar onlarca 2.el araba aldık fakat bu kadar titiz,özenerek kullanan bir kişiye ilk kez rastladık. Öyle ki araba bir kez bile Mersin dışına çıkmamış hiç uzun yol yapmamıştı. İş yerinde ve evde her zaman kapalı garajda saklanmış, yağmurlu günlerde kesinlikle garajdan çıkarılmamış -fabrikaya taksi ile gidip gelinmiş-
hatta ve hatta 12 yıldır bir kez bile oto yıkamacıya götürülmemiş her hafta garajda çift kova ile yıkanmıştır.

Arabanın durumuna gelirsek; 2006 model 27.09.2005 Borusan Adana çıkışlı 150 beygir ve 200 nm tork üreten 2.0 atmosferik motora ve 6 ileri Aisin marka tork konvertörlü şanzımana sahip. Donanım olarak Standart pakete göre bazı ekstraları var. Örneğin sunroof, angel farlar, arka kol dayama, ön kol dayama soğutması, stil 158 jantlar vs. Sipariş verilirkenki liste aşağıda;

12 yılda sadece 29 bin km gitmiş -İstanbul'a gelirken ekstra bin km biz yaptık :D -. Lastiklerine ve sileceklerine varana kadar Borusan'da değişmiş. Sadece ön tamponun sağ yarısı garaja girerken duvara dokunmuş ve boyanmış.

Biraz ilan gibi oldu kusura bakmayın, fotoğrafları aşağıya bırakıyorum.

Bunlarda 34 plakamızı almadan önce;

Tek bir sorum olucak Borusan'da takılan Philips marka ön gündüz ledleri sökülmeli mi sizce?
Masallah arkadasim, Araba hakkaten cok temiz gorunuyor, bu kadar anlatma nazar deger :D Nazar boncugu montajini da en kisa zamanda yap :D
Allah kazasiz belasiz kullanmak nasip etsin...

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Maşallah Maşallah gerçekten inanılmaz temiz Allah nazardan saklasın bu arada sizede güç kuvvet versin iyi yakıyor dimi :D
Zaten dizel fluence var onun yanına haftasonu kullanmaya uzun yol yapmaya aldık çok km yapmayacak Mersin'den İstanbul'a top speed 222, 130-160 arası geldik 7.5 yaktı. Şehiriçi daha yeni ama 9.8 yakıyor.

Son düzenleme:

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Bu model bir aracın bu kadar temiz olanını bulmanız sizin için mükemmel bir şans olmuş hocam. Cidden sizin yerinize bir o kadar da ben mutlu oldum diyebilirim böyle bir konuyu görünce. Bazı eski model arabalar yeni model arabalardan daha güzel, ve bu arabada onlardan biri. Ayrıca sıfır ayarında temizliğinde. İyi günlerde güle güle kullanın. Maşallah diyelim :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım