TR'nin en düşük km'li olmaya aday 3.20i E90'ı

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Yukarıdaki yorumu yapan kişiye kesinlikle katılıyorum, yağmurda yaşta karda kıyamette binilemeyecekse o araç ne için var?He korursun ederin ya da 2.aracın vardır tamam ama öbür türlüsü cidden sıkıntı. @yahya_m5 araç çiçek maşallah güle güle bininiz, E90 kasayı pek sevmesem de temiz orijinal bir BMW'ye her zaman tavım.Bu araçta bulunan 4 silindirli (N46) motorun bir benzeri (N42) bizim E46 318i'de de var hatta 7 bg'lik farkı saymazsak aynı motor diyebilirim.Motor hakkında tavsiye verecek olursam soğukken kesinlikle zorlamayın bir de çok narin motorlardır yağın kalitelisini kullanmanız gerekir aksi takdirde motor içinde kurum oluşturabilir ayrıca az yaktırmak istiyorsanız şehir içinde gerektiğinde(yokuşlarda vs...) yüksek devirleri de kullanın çünkü atmosferik bir motor olduğundan dolayı 200 nm tork'unu devir bandının ortasında veriyor.Bu arada aracın torku zayıf demişsiniz emin olun 200 nm torku o yıllarda çoğu 2.0 4 silindirli atmosferik araç veremiyordu, yani BMW bu motoru cidden yüksek torku amaçlayarak yapmış ayrıca Honda'nın VTEC sistemine benzer olarak Valvetronic sistemi var.Tüketime gelecek olursam da bizim araçta malesef Aisin 6 yok ZF-5 var, ZF-5 sağlam bir şanzıman olsa da o bir vites eksiğinin cezasını şehir içi trafiğinde benzini yakarak çektiriyor.Ama uzun yolda E46 kasasında 6.8 gördük siz de bence uzun yolda dikkat ederseniz 7.5'ten aşağı çekerek bu değerleri görürsünüz.Şehir içinde de 9.8 yazmışsınız eğer yokuşlara ve dur kalk trafiklere girerseniz biraz daha artabilir ama genel olarak o civarda dolaşır.Herkes yazmış bir de ben yazayım o ledleri sökün jantları orijinal bırakın gerçekten de 10 numara 5 yıldız duruyor Allah kaza bela vermesin.
Teşekkür ediyorum hocam, ben torku düşük derken günümüz turbo araçlarını baz alarak söyledim yoksa atmosferik çok yüksek hacimli olmayan bir motor için 200nm hiç de azimsanacak bir rakam değil.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Özelden ben de yeşillenebilirsem kendimi şanslı sayacağım, bu arada aynen güncel araçlardan örnek verilecek olursa mesela Subaru BRZ ve Toyota GT86 2.0 atmosferik motora sahip ve 197 bg 205 nm torku var.Bu arada otopark.com şu forumdaki BMW'leri artık bir test etse diyorum hepsini tek kalemde bir buluşma halinde yaparsa işi kolaylaşır.:DAnkara'ya işleri düşerse bir de E46 yazsınlar.:pGerçi M3'ten sonra hiç bir BMW testi tat vermez ama.o_O

Son düzenleme:
15 Mar 2017
417
1,083
2,645
Özelden ben de yeşillenebilirsem kendimi şanslı sayacağım, bu arada aynen güncel araçlardan örnek verilecek olursa mesela Subaru BRZ ve Toyota GT86 2.0 atmosferik motora sahip ve 197 bg 205 nm torku var.Bu arada otopark.com şu forumdaki BMW'leri artık bir test etse diyorum hepsini tek kalemde bir buluşma halinde yaparsa işi kolaylaşır.:DAnkara'ya işleri düşerse bir de E46 yazsınlar.:pGerçi M3'ten sonra hiç bir BMW testi tat vermez ama.o_O
Orası doğru lakin hepimizin bütçesi de M almaya yetmez ,elimizdeki motor seçenekleriyle de temiz bir bmw den tat ve keyif almasını bilmeliyiz. Ben de e36 m3, e39 m5, e31 850csi isterim isteklerin sonu yok ki hocam :)

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
İyi günlerde kullanın çok güzel duruyor. Özellikle içi çok güzel (normalde bej sevmememe rağmen beğendim), sade oluşu ve maun kaplamaları beğeniyorum. Arabada kötü duran tek şey bence gündüz ledleri olmuş. Orijinalinde var yok meselesi değil, arabaya yakıştıramadım, sırıtıyor.

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Arkadaşlarlar,

Şimdi bir sorum var, Araba en son 1.5 sene ve 3 bin km önce borusan'da bakıma girmiş Adana Borusan arabaya çok km yapmadığı için 2 senede bir çağırmış yani onlara göre süre dolmadı. Bir de bundan önce her zaman Borusan'da bakıma girmiş. Çok iyi bir özel BMW servisimiz var e36'mızı da oraya götürüyorduk sizce buraya mı gitmeli yoksa Borusan'a öptürmeye devam mı etmeli?

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Arkadaşlarlar,

Şimdi bir sorum var, Araba en son 1.5 sene ve 3 bin km önce borusan'da bakıma girmiş Adana Borusan arabaya çok km yapmadığı için 2 senede bir çağırmış yani onlara göre süre dolmadı. Bir de bundan önce her zaman Borusan'da bakıma girmiş. Çok iyi bir özel BMW servisimiz var e36'mızı da oraya götürüyorduk sizce buraya mı gitmeli yoksa Borusan'a öptürmeye devam mı etmeli?
Eğer servisinize güveniyorsanız bence Borusan'da öptürmenize gerek yok sonuçta aynı yağı her iki yerde de değiştiriyorlar yalnız şuna dikkat edin yapı gereği BMW servisleri tabiri caizse ç.kallık yapmaya çok meyillidir eğer ustanız sağlamsa Borusan da 2-3 kat daha fazla para vermenize gerek yok.He şu var arabayı aldığınız tarihten beri sürekli aynı servise götürmeye gayret edin çünkü bazı ustalar milletin kurcaladığını ben kurcalamam diyorlar.

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Soruyu cevaplayamayacağım lakin servisini merak ettim ismini söyler misin veya özelden mesaj atarsan :)
Adı OTO98 hocam bilenler bilir, babamın 40 yıllık komşusu,mahallelisi yakın zamanda bulunduğu bina yıkıldı başka yere taşındı, Kartal'da bir yerde ben emanet ederim oraya zaten yılların ustası.

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
OTO98 plakalikli e36 :)
Görüntü058.jpg

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam hayırlı olsun allah kaza bela göstermesin. Malum passatı sattık Bmw 320i düşünüyoruz izlenimleriniz nedir. Birde ışık paketi nedir açıklarsanız sevinirim.

15 Mar 2017
417
1,083
2,645
Hocam hayırlı olsun allah kaza bela göstermesin. Malum passatı sattık Bmw 320i düşünüyoruz izlenimleriniz nedir. Birde ışık paketi nedir açıklarsanız sevinirim.
Işık paketi benim bildiğim dış kapı açma kollarının altında aydınlatma içerde daha fazla aydınlatma opsiyonu. Gerek mi aşırı değil bence ama şık gösteriyor. Bir de müzik sistemi önemli bence, 7 hoparlörlü mü ne en üst müzik sistemini tavsiye ediyorlar.Arkadaş daha iyi bilgi verir tabiki benden bu kadar :) Ve aldığınız araba kesinlikle deri koltuklu olsun. Satarken de siz kullanırken de prim.Bu kasa 318i lerde 2000 cc.Fiyatları da daha uygun sanırım.

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
Bu kasada hoparlör en önemli donanımlardan biri. Standart ses sistemi berbat ötesi. Ben ki ses sistemine çok önem vermem onun yerine daha başka donanımlar almayı tercih ederim. Ama burada en önemli donanımlardan biri haline geliyor.

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Hocam izlenim olarak şunu söylemem gerek araç her yönüyle sert. Süspansiyon,direksiyon vs. Onun harici bundan önce bizimde passatimiz vardı, yani premium olduğunu size gerçekten hissettiriyor şöyle ki passatın(B7) malzemeleri oturtuluşları genel intibası bundan çok düşük. Şanzıman-motor eski nesil tabiki turbo araçlar kadar verimli değil ancak genel olarak performans/yakış dengesinden memnunum. Full şehiriçi normal kullanım ort hız 30 civarı 9.7 yakıyorum. Işık paketinde ayna altı kapı kolları altı ve ayak uzatma yerindeki ışıklar opsiyon olarak geliyor.

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Işık paketi benim bildiğim dış kapı açma kollarının altında aydınlatma içerde daha fazla aydınlatma opsiyonu. Gerek mi aşırı değil bence ama şık gösteriyor. Bir de müzik sistemi önemli bence, 7 hoparlörlü mü ne en üst müzik sistemini tavsiye ediyorlar.Arkadaş daha iyi bilgi verir tabiki benden bu kadar :) Ve aldığınız araba kesinlikle deri koltuklu olsun. Satarken de siz kullanırken de prim.Bu kasa 318i lerde 2000 cc.Fiyatları da daha uygun sanırım.
Bu kasada hoparlör en önemli donanımlardan biri. Standart ses sistemi berbat ötesi. Ben ki ses sistemine çok önem vermem onun yerine daha başka donanımlar almayı tercih ederim. Ama burada en önemli donanımlardan biri haline geliyor.
Bu senede iki adet ses sistemi var biri -bmw'nin isimlendirmesi ile- business ve professional. Business standart ses sistemi bundan hiç dinlemedim ama bir kaç yerde okuduğum kadarıyla baya başarısız. Arka kapılarda bile hoparlör yok. Bizimkinde olan professional, bildiğimiz hi-fi. Ben memnunum bundan 4 kapıda, on göğüs üstünde ön koltuk altlarında ve arka camın alında hoparlör var.

15 Mar 2017
417
1,083
2,645
Hocam izlenim olarak şunu söylemem gerek araç her yönüyle sert. Süspansiyon,direksiyon vs. Onun harici bundan önce bizimde passatimiz vardı, yani premium olduğunu size gerçekten hissettiriyor şöyle ki passatın(B7) malzemeleri oturtuluşları genel intibası bundan çok düşük. Şanzıman-motor eski nesil tabiki turbo araçlar kadar verimli değil ancak genel olarak performans/yakış dengesinden memnunum. Full şehiriçi normal kullanım ort hız 30 civarı 9.7 yakıyorum. Işık paketinde ayna altı kapı kolları altı ve ayak uzatma yerindeki ışıklar opsiyon olarak geliyor.
Benim e36da da ayak ışıkları var demek o da opsiyon. Ama direksiyon derinlik yok. Premium markalar gerçekten cins cins şeyleri opsiyon yapıyorlar doldur öyle sat zaten dünya para alıyorsun zamanına göre :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım