KAPALI Turbo Sizlere Ömür

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Evet, şanımı ikiye katlıyorum arkadaşlar ama bu seferki daha bi cünupluk içeriyor. Dün @stan yani Rahmi abi ile körfez pistine girdik, gerçekten çok eğlendim, organizasyon için track turk e teşekkür ederim. Pist organizasyonu dediğin böyle olmalı. Hayatımın en güzel günlerinden biri idi. Zehrimi akıttım. Kazalar oldu, motor kıran oldu ve ben şaşkın bir şekilde çıktım nasıl benim arabama bir şey olmadı diye, derken yola çıkınca turbodan garip bi ses duydum, daha önceden kask olduğu için duymamışım tabi, neyse Ankara’ya gidince bakarım dedim. Demin indim aşağı, hava filtresi ile turbo arasındaki bağlantı hortumunu söktüm ve sorunun sebebini çözdüm ve resimler:

Resim 1. Paller size ömür
705853DE-7CD9-4D37-809C-5B66CAC442C9.jpeg

Resim 2. Önceki sahibi tamir ettirmiş bu hortumu
ED3EF395-39E4-4632-8E97-5E58F60EF376.jpeg

Resim 3. Kopan parça
604ABE03-8198-4337-A135-7B843B1667F1.jpeg

Böyle bir olay olabileceği hiç aklıma gelmemişti, şimdi anlıyorum insanların bu hortumu neden metal tercih ettiği, örnek:

E1046BF9-4F1C-472D-A6EE-697B657B23C0.jpeg

Bu tecrübemi sizlerle paylaşmak istedim, benim kiada da aynı hortumu değiştirmiştim, kauçuk parça, ömrü belli, ömrünü tamamlayıp da parça koparsa sonucu benimkisi gibi acı olabilir. Benimkini çok ısınan turbo iyice tetikledi elbette. Şimdi birkaç arkadaşımla konuştum, sağlam öneriler aldım, bu 1-2 ay minimum maliyet ilerlemeliyim, o yüzden şimdilik İstanbul Fe-Ka turboda turbom hibritlenecek, kısmet olursa Eylül ayı ile de arabaya yavaş yavaş girişeceğiz. Canımı hiç sıkmıyorum sadece tatil öncesi böyle bir ekstra maliyetin çıkması kötü oldu, neyse olacağı varmış.

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
Benim aynı hortum yırtılmıştı ve rölanti tutmama gibi bir problem olarak baş göstermişti. O hortumun kablo soket yeri var. İşte tam ordan ayrıldı benim hortumda. Arıza ışığı felan yok tabi :D geçmiş olaun Özgür bu arada :)

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Şu an genel anlamda bir karar aşamasındayım, kendimi sorguluyorum, doğru karar olmayacak bu işte, tercih olacak. İyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim :)
Geçmiş olsun öncelikle. Arabada bir sıkıntı olduğu belliydi de iyi ki daha büyük bir şey olmadı. Sonrasındaysa hibrit+intercooler+methanol kit hayırlı olsun :D

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Özgür piston kıran blok kıran duyduk gördük de n13'de turboyu bu hale getiren ilk kez görüyoruz. tebrik ederiz geçmiş olsun ve umarım bu kadar ile kalır bundan sonrasında sağ salim kullanırsın. turbo'yu hibritlemesin de yeni turbo'ya filtre kiti takabilirsin o borulardan da kurtulursun fotoda paylaştığın gibi. eur ve usd inanılmaz boyutlara geldiği için şuan herşeyin fiyatı uçtu. ben custom birşey yaparsam ne olur diye maliyet soruşturmuştum. 1750 civarına denk geliyordu. marka alırsan 3000tl +-

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Özgür piston kıran blok kıran duyduk gördük de n13'de turboyu bu hale getiren ilk kez görüyoruz. tebrik ederiz geçmiş olsun ve umarım bu kadar ile kalır bundan sonrasında sağ salim kullanırsın. turbo'yu hibritlemesin de yeni turbo'ya filtre kiti takabilirsin o borulardan da kurtulursun fotoda paylaştığın gibi. eur ve usd inanılmaz boyutlara geldiği için şuan herşeyin fiyatı uçtu. ben custom birşey yaparsam ne olur diye maliyet soruşturmuştum. 1750 civarına denk geliyordu. marka alırsan 3000tl +-

Valla bu olay yazılımla ilgili değil, şans, olacağı varmış oldu, şu an arabayı komple orijinale döndürmeyi planlıyorum açıkçası, sonra da B nin yerine 320i ed alayım stok stok binerim diyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım