KAPALI ucuz dizel araba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,652
2,916
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
öğrenciyim ucuz dizel arıyorum lpg ye binmekte istemiyorum en ucuz alınabilecek dizel hangisidir?

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
%100 katılıyorum. Aşırı önlem filan değil. Arabamda airbag bozuk, abs hiç yok. Buzda yaz lastikleriyle sürmüşlüğüm oldu. Ama Lpg kadar hiçbiri tedirgin etmez beni. Nitekim eski model 2.0 lpg'li araba alacağıma 1.2 benzinli aldım.

Favorit hatırladığım kadarıyla 6-7 lt benzin yakıyor. Ama şehir içi trafiğinde hararet derdi vardır. Hararete meyillidir. Sıcak iklimli veya yoğun trafikli yerlere çok uymaz. Uno daha makul seçenektir. Ama temel mesele: Hangisinin temizini bulursanız onu alın.
Bu arada @PULAT hocam doğru diyor, Saxo 1.5D tam öğrenci işi arabadır.
Bişey olmaz yaw onu da düşünüyordur kiti takanlar

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,652
2,916
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
%100 katılıyorum. Aşırı önlem filan değil. Arabamda airbag bozuk, abs hiç yok. Buzda yaz lastikleriyle sürmüşlüğüm oldu. Ama Lpg kadar hiçbiri tedirgin etmez beni. Nitekim eski model 2.0 lpg'li araba alacağıma 1.2 benzinli aldım.

Favorit hatırladığım kadarıyla 6-7 lt benzin yakıyor. Ama şehir içi trafiğinde hararet derdi vardır. Hararete meyillidir. Sıcak iklimli veya yoğun trafikli yerlere çok uymaz. Uno daha makul seçenektir. Ama temel mesele: Hangisinin temizini bulursanız onu alın.
Bu arada @PULAT hocam doğru diyor, Saxo 1.5D tam öğrenci işi arabadır.
uno 60S sahibindende sadece 69 tane var satması zor olmaz mı ?

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
r9 benzinde mi lpg de mi 8,5-9 litre yakıyor?
Ayağa hakim olunursa 8.5-9 litre LPG'de yakılması muhtemeldir, tabii ki ılıman koşullarda eksili derecelerde değil.Konuya bakabilirsiniz.
https://otopark.com/forum/threads/renault-9-spring-al-fadime.4733/

En az yakan benzinli sormuşsunuz şu an bildiğim kadarıyla hybridler hariç en az yakan benzinli araçlar Toyota Aygo/PUG 107/Citröen C1'dir.Onlarında şehir içi benzin ortalamaları 5.5-7 litre arası değişmektedir.Sizin bütçelerinize, yani max 10-15 bin tl diye algılıyorum yazının gidişatından, ilk sayfalarda attığım Peugeot 106 1.1'den daha az yakanını bulmanız kolay olmayacaktır.Yalnız size şunu söyleyeyim az yakma konusunda(düşük yakıt tüketimi konusunda) belli bir seviyeye inildikten sonra(örneğin 100km/l 7-8 litre şehir içi) ağzınızla kuş tutsanız da düşmüyor bu seviyenin altına.Bu seviyenin altına düşen atmosferik benzinli araçlar sayılı.

Ayrıca düşük bütçe ile LPG'siz bir alternatif aramak bana biraz paradoks gibi geliyor, özellikle 10 bin tl sularındaki araçlarda.Ülkemizin acı gerçeği LPG, kabullenmek gerek ya da km en az 40-50 kuruşu gözden çıkarmak gerek.
Eğer LPG'ye bomba gözüyle bakıyorsanız ve bütçeniz de örnek verdiğim benzinli araca yetmiyorsa size şu alternatifi öneririm.B sınıfı ehliyetle 10-15 km şehir içi yokuşsuz alanlarda öğrencinin derdine derman olur diye düşünüyorum.Şahsen benim kullandığım güzergah elverişli olsa 1 dk düşünmem aracımı satar bunu alırım.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...rx9-kuba-ankara-da-ihtiyacdan-578749525/detay

Son düzenleme:

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,652
2,916
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ayağa hakim olunursa 8.5-9 litre LPG'de yakılması muhtemeldir, tabii ki ılıman koşullarda eksili derecelerde değil.Konuya bakabilirsiniz.
https://otopark.com/forum/threads/renault-9-spring-al-fadime.4733/

En az yakan benzinli sormuşsunuz şu an bildiğim kadarıyla hybridler hariç en az yakan benzinli araçlar Toyota Aygo/PUG 107/Citröen C1'dir.Onlarında şehir içi benzin ortalamaları 5.5-7 litre arası değişmektedir.Sizin bütçelerinize, yani max 10-15 bin tl diye algılıyorum yazının gidişatından, ilk sayfalarda attığım Peugeot 106 1.1'den daha az yakanını bulmanız kolay olmayacaktır.Yalnız size şunu söyleyeyim az yakma konusunda(düşük yakıt tüketimi konusunda) belli bir seviyeye inildikten sonra(örneğin 100km/l 7-8 litre şehir içi) ağzınızla kuş tutsanız da düşmüyor bu seviyenin altına.Bu seviyenin altına düşen atmosferik benzinli araçlar sayılı.

Ayrıca düşük bütçe ile LPG'siz bir alternatif aramak bana biraz paradoks gibi geliyor, özellikle 10 bin tl sularındaki araçlarda.Ülkemizin acı gerçeği LPG, kabullenmek gerek ya da km en az 40-50 kuruşu gözden çıkarmak gerek.
Eğer LPG'ye bomba gözüyle bakıyorsanız ve bütçeniz de örnek verdiğim benzinli araca yetmiyorsa size şu alternatifi öneririm.B sınıfı ehliyetle 10-15 km şehir içi yokuşsuz alanlarda öğrencinin derdine derman olur diye düşünüyorum.Şahsen benim kullandığım güzergah elverişli olsa 1 dk düşünmem aracımı satar bunu alırım.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...rx9-kuba-ankara-da-ihtiyacdan-578749525/detay
motorsiklet bakamıyorum çünkü aile arası konuşmada ne zaman motor desem öldürecek gibi bakıyorlar o yüzden o işe hiç gerek yok tek çare lpg lpg lpg

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Eğer düşünürsen ilanını attığım aracı kaçırma, çünkü o paralara az yakan benzinli enjeksiyonlu öğrenci aracı neredeyse kalmadı, 1-2 aya üniversite sınavı ve tercihlerden sonra bu tarz araçları da bu paralara bulmak zor olur, 14-15 bin tl'leri gözden çıkarmak zorunda kalırsın ya da karbüratörlü eski nesil Favorit, R9, Şahin/Doğan tarzı eski araçlar almak zorunda kalırsın.Şu anki aracım olmamış olsa ilanını attığım araç için yola çıkardım.o_O

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Arabalar çok yakmıyor yakıt çok pahalı. O paralara benzinle bineceğin araba en az 45 kuruş yakacak seçimden sonra yıl sonuna 75 kuruş bile olabilir. Twingo ya saxo ya pahalı deyip o yakıt parasını karsilayabilecek misin sigortası bakımı masrafı vs bunları da hesaba kattın mı ?

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,652
2,916
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Eğer düşünürsen ilanını attığım aracı kaçırma, çünkü o paralara az yakan benzinli enjeksiyonlu öğrenci aracı neredeyse kalmadı, 1-2 aya üniversite sınavı ve tercihlerden sonra bu tarz araçları da bu paralara bulmak zor olur, 14-15 bin tl'leri gözden çıkarmak zorunda kalırsın ya da karbüratörlü eski nesil Favorit, R9, Şahin/Doğan tarzı eski araçlar almak zorunda kalırsın.Şu anki aracım olmamış olsa ilanını attığım araç için yola çıkardım.o_O
şu an o kadar para elimde yok ilerleyen zamanlar için bakıyordumda neyse artık akrabadan geçincez anlaşılan

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,028
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
uno 60S sahibindende sadece 69 tane var satması zor olmaz mı ?
Piyasada fazla yok, fazla üretilmedi çünkü. Ama Uno zaten malum yaygın araç, 1.1 motoru da Fiat'ın diğer modellerinde çok yaygın bir motordur. Alacak olan öğrenci filan olur yine, alır. 1 ayda deli gibi hareketli piyasası olan Fiesta'yı satamadık. Ablamlar piyasası olmayan Mazda3'ü ilan açıldığı gün aldılar, başka bir araca niyetlenmişlerdi, ilana konduktan sonra yarım saatte satılmış. Yaygın bir araba olduğu için elden çıkarması çok sorun olmaz. Elde kalsa da sorun olmaz, yatarken de maliyetli bir araba değil =)
reis arasında 5 bin fark var nasıl aynı para
Fiyat farkını 1 yılda yakıttan çıkarır.
beyler benzinlide en az yakan ne var ? :D
Suzuki Alto 0,8 lt
Daihatsu Cuore 0,9 lt ama piyasası yavaş olur
Fiat Bis126

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım