KAPALI ucuz dizel araba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,651
2,916
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
öğrenciyim ucuz dizel arıyorum lpg ye binmekte istemiyorum en ucuz alınabilecek dizel hangisidir?

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,945
5,020
github.com
Marka
BMW
Amaç az yakan ekonomik bir araba almaksa şu piyasada 25bin liralara çıkmak lazım yoksa birinin piyasasiyla diğerinin yedek parcasiyla ötekinin yakıt masrafiyla zaten o paraları masraf olarak arabaya harcayacaksin.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,651
2,916
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Piyasada fazla yok, fazla üretilmedi çünkü. Ama Uno zaten malum yaygın araç, 1.1 motoru da Fiat'ın diğer modellerinde çok yaygın bir motordur. Alacak olan öğrenci filan olur yine, alır. 1 ayda deli gibi hareketli piyasası olan Fiesta'yı satamadık. Ablamlar piyasası olmayan Mazda3'ü ilan açıldığı gün aldılar, başka bir araca niyetlenmişlerdi, ilana konduktan sonra yarım saatte satılmış. Yaygın bir araba olduğu için elden çıkarması çok sorun olmaz. Elde kalsa da sorun olmaz, yatarken de maliyetli bir araba değil =)

Fiyat farkını 1 yılda yakıttan çıkarır.

Suzuki Alto 0,8 lt
Daihatsu Cuore 0,9 lt ama piyasası yavaş olur
Fiat Bis126
reis ben bu arabaları koşarak geçerim bunlar ne böyle :D o zaman uno yu bi değerlendirelim

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Açıkçası 10-11 bine alacağın bir aracın zaten pek güvenli olacağını sanmıyorum LPG'nin olup olmaması pek bir şeyi değiştirmez. Dizel olarak Saxo 1.5D ideal.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
tata vista 1.3 dizel multijet fiat general motor kendini ispatlamış motor vergi dilimi düşük ve az km de bulunabilir bir bakın derim triger de zincirli

yaarkaan

Asfalt Kurutucu
25 Ara 2017
52
41
670
Twingolar cok az yakar ve cok eglenceli araclardir. Benim icin yeri cok ayridir annemin ilk arabasiydi ama babam kullanmasi zevkli oldugu icin daha cok kullanirdi. Bende o zamanlar 9 10 yasindaydim araba merakimin basladigi araba diyebilirim. Mumkunse tavani acilanlardan denk getirin cunku o tavanin tadi hic bir sunroofta yok. Iyi bakilmissa suda gecirmiyordu tek sikintisi hatirladigim kadariyla kasitli olarak sigara sonduruyorlardi. 3 4 kere sigaradan dolayi tamire gittigini hatirliyorum. Parcalari pahali bildigim kadariyla ve kucuk sehirde bulmasi zor. Ben yanlisikla o ilginc tasarimli eglenceli kapi acma kolunu yanlisikla duvara carpip kirmistim 2007 veya 2008 yilinda 120 lira tutmustu cok net hatirliyorum ve Aydinda parca olmadigi icin baya beklemistik. Bir de koltuklarin yatak olmasi baska hicbir arabada yok diye biliyorum. Bir de galiba 2000 yilindan sonra gelenlerde antep fistigi rengi ic trimler vardi onlar cok tatli duruyordu.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
twingo benzinde kaç litre yakar?
LPG'de problem çıkarabilir, 1.2 motorların sistemleri, 1.4 clio'lar gibi kara düzen değil, birisinden duymuştum sıkıntı olabiliyormuş(İyi bir sıralı sistem gerekli, 1.4 energy motorlarda sıralı sisteme gerek yok (tek noktadan enjeksiyonlu).Montajında işçilikten, yakıtında kaliteden, malzemesinde(beyninde vs.) ucuza kaçılacak cinsten değil.Benzinde ise 1.2 Twingo'nun 100 km/l de şehir içinde 8 litreden fazla yakacağını düşünmüyorum.Genellikle 7-8 arası değişir bence, henüz araç alamayacağınızı söylediniz, tavsiye vermeye devam edelim mi?
Saygılar.

Son düzenleme:

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,651
2,916
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
LPG'de problem çıkarabilir, 1.2 motorların sistemleri, 1.4 clio'lar gibi kara düzen değil, birisinden duymuştum sıkıntı olabiliyormuş(İyi bir sıralı sistem gerekli, 1.4 energy motorlarda sıralı sisteme gerek yok (tek noktadan enjeksiyonlu).Montajında işçilikten, yakıtında kaliteden, malzemesinde(beyninde vs.) ucuza kaçılacak cinsten değil.Benzinde ise 1.2 Twingo'nun 100 km/l de şehir içinde 8 litreden fazla yakacağını düşünmüyorum.Genellikle 7-8 arası değişir bence, henüz araç alamayacağınızı söylediniz, tavsiye vermeye devam edelim mi?
Saygılar.
kuzenim 25 bin liralık çok cep yakmayan bir araç bakıyor efsane kasa corolla 1.6 xei almayı düşünüyor başka ne önerirsiniz lpg olabilir sıkıntı yok

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Ya aslında ben piyasada en çok yakan(gitmeyip de yakan)arabalardan birine sahibim ve bu arabada yaptığım her harcamayı yazdım 24 bin lira para harcadı bu araba bir yılda resmen nafaka :).ve 12 bin kmde 5 bin lirası yakıt sadece diyeceğim o ki yakıt dışında da arabanın harcadığı şeyler var dikkat etmek lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım