KAPALI vw epc arızası aracımı maffetti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
bugün vw otomatik 1.2 tsi aracım yolda giderken durduk yere epc diye bir arıza lambası yaktı açıp kitaplıktan baktım electiric power central gibi birşey yazıyordu. durduk yere yolda giderken vag grubunun bana attıgı kazığın sonucu;
-araç 3.000 deviri asla geçmiyor
-vites atarken dsg piston aşşa indi videosundaki gibi baya vuruntu yapıyor.
-ekran korku filmlerindeki gibi yanıp sönmeye başladı. multi media ekranındaki park sensörü
-gaz pedali sanki yağ kopmuş gibi hassasiyeti sıfıra indi yumuşacık bir debriyaja basıyormuşım gibi
-araba sanki turbosu patlamışta atmosferik devir çevirir gibi gaz yemiyor
-gaz pedalındaki kick down tuşu çalışmıyor. hatta o tuş sanki hiç yokmuş gibi bir direnç göstermiyor.

şaka gibi ama bunların hepsi durduk yere yolda giderken sadece bir arıza lambası yanmaya başlayınca oldu. sarı renkli epc diye birşey yanıyor. bugüne kadar sahip olduğum bütün almanlar elektronik yada mekanik hep bozuldu sanayi de beni tanımayan kalmadı. yedek parçacı artık kankito diye seslenmeye başladı. bir daha japondan şaşarsam ne olayım. benim gibi aldanmayın arkadaşar sizde içindeki yumuşak trimlere malzemeye ciğeri çürük bu almanların. premium hariç tabi. ama kesinlikle bu almanların yedek parçalarına ömür biçtiklerine eminim artık. hep aynı km lerde aynı parçalar bozuluyor almanlarda. japon modern toros maşallah varsın sert plastik olsun içeri ses alsın. dağda bayırda bırakmaz en azından. siteyide google da arıza kodu ararken buldum birde size danışayım dedim hemde sevdim siteyi bende artık aranızdayım. bakalım yarın sanayiye götürcem neymiş sorun inş. yine binler ikibinler sıkışmaz ya

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
Bu arada konu dışı ufak bir sorum olabilir mi ? Bu araç servis dışında bir yerde bakıma girdiği için garantisi bozuldu. Servis dışında bakım işlemi gördüğü için, garanti süresi de iptal olduğu için dsg'de herhangi bir sorun çıkması durumunda iyi niyet garantisi denen uygulamadan faydalanılabilinir mi ?
büyük ihtimalle faydalamaz çünkü servis bakımlarda şanzıman yağını da değiştiriyor dsg lerde. benim gittiğim iki bakımda da servis kağıdında şanzıman yağı değişti yazıyordu. işin içine girdiği için heralde onu da iptal ederler

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,215
45,805
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
büyük ihtimalle faydalamaz çünkü servis bakımlarda şanzıman yağını da değiştiriyor dsg lerde. benim gittiğim iki bakımda da servis kağıdında şanzıman yağı değişti yazıyordu. işin içine girdiği için heralde onu da iptal ederler
O zaman ne yapın edin dsg'yi sağlıklı kullanma koşullarını eksiksiz uygulamaya çalışın hocam. Problem çıkarsa size kitlerler maalesef.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
@tesla Hocam amatörce düşünün serviste ki çalışanlar nereden bilecek bakımı dışarda yaptırdığınızı özellikle yağ filtresini söküp bakmıyorlar ya eğer farklı marka taktırdıysanız durum başka.
Eksantrik mili konum sensöründe problem olabilir, servise götürün baksınlar işlem yaptırmayın sadece garantiye girip girmeyeceğini veya fiyatını öğrenin

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,215
45,805
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@tesla Hocam amatörce düşünün serviste ki çalışanlar nereden bilecek bakımı dışarda yaptırdığınızı özellikle yağ filtresini söküp bakmıyorlar ya eğer farklı marka taktırdıysanız durum başka.
Eksantrik mili konum sensöründe problem olabilir, servise götürün baksınlar işlem yaptırmayın sadece garantiye girip girmeyeceğini veya fiyatını öğrenin
Sinanım bakım zamanlarının serviste kaydı olmuyor mu ? Bilgisayara 15-30-45 bin bakım şeklinde girildiğinde yahut arıza, kaza, yedek parça gibi her işlemde kayıt düşülüyor. Herhangi bir vw yetkili servisinde bakım yapılmadıysa sistemde de bu gözükmeyecektir. Biz bir tanıdığa ikinci el kangoo alırken herhangi bir reno servisine gittik. Bize aracın tüm kayıtlarını açtılar, ama 45 bin bakımına yetkili serviste girmemiş dediler.

Son düzenleme:

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Sinanım bakım zamanlarının serviste kaydı olmuyor mu ? Bilgisayara 15-30-45 bin bakım şeklinde girildiğinde yahut arıza, kaza, yedek parça gibi her işlemde kayıt düşülüyor. Herhangi bir vw yetkili servisinde bakım yapılmadıysa sistemde de bu gözükmeyecektir.
Tabi ki servis kayıt altına alıyor abicim fakat kimsenin özellikle bu araç bakımı nerede yaptırmış diye bakacağını sanmıyorum, ben servisteyken lpg li fiesta gelmişti usta baktı bunun garantisi mi varmış neyse koy ötüne dedi işe devam etti :)

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Sinanım bakım zamanlarının serviste kaydı olmuyor mu ? Bilgisayara 15-30-45 bin bakım şeklinde girildiğinde yahut arıza, kaza, yedek parça gibi her işlemde kayıt düşülüyor. Herhangi bir vw yetkili servisinde bakım yapılmadıysa sistemde de bu gözükmeyecektir. Biz bir tanıdığa ikinci el kangoo alırken herhangi bir reno servisine gittik. Bize aracın tüm kayıtlarını açtılar, ama 45 bin bakımına yetkili serviste girmemiş dediler.
Aracın geçmişine bakmışlar serviste bakarsak her türlü çıkar, kesin garantiye girer demiyorum fakat kesinde çıkar diyemem şansı denemekte fayda var

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,215
45,805
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tabi ki servis kayıt altına alıyor abicim fakat kimsenin özellikle bu araç bakımı nerede yaptırmış diye bakacağını sanmıyorum, ben servisteyken lpg li fiesta gelmişti usta baktı bunun garantisi mi varmış neyse koy ötüne dedi işe devam etti :)
Hmm onu bilemiyorum tabii :) Ama bir arıza yahut işlem yapılması gereken durumda aracın işleminin garantiden yapılıp yapılmayacağını belirlemek adına kayıtları açıp bakabilirler belki. Sonuçta bir işlem garantiden yapılacaksa elbet garantinin bozulup bozulmadığını yahut olup olmadığını kontrol ederler. Tabii başka bir hasar yahut parça değişimini dışarıda yaptırmış olsa belki anlayamazlar ama periyodik bakım olunca orada biraz sıkıntı olur. Onun kaydını malum düzenli olarak tutuyorlar.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Abi Volkswagen de hep bakılıyor o kayıtlara ondan dolayı kaçış yok yani.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Hmm onu bilemiyorum tabii :) Ama bir arıza yahut işlem yapılması gereken durumda aracın işleminin garantiden yapılıp yapılmayacağını belirlemek adına kayıtları açıp bakabilirler belki. Sonuçta bir işlem garantiden yapılacaksa elbet garantinin bozulup bozulmadığını yahut olup olmadığını kontrol ederler. Tabii başka bir hasar yahut parça değişimini dışarıda yaptırmış olsa belki anlayamazlar ama periyodik bakım olunca orada biraz sıkıntı olur. Onun kaydını malum düzenli olarak tutuyorlar.
tabi ki kayda bakmaya gerek yok üzerinden çıkan yağ filtresi bile farklıysa dışarıdan yapıldığı belli oluyor, denemekte fayda var en kötü ihtimalle fiyat alabilir

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,215
45,805
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
tabi ki kayda bakmaya gerek yok üzerinden çıkan yağ filtresi bile farklıysa dışarıdan yapıldığı belli oluyor, denemekte fayda var en kötü ihtimalle fiyat alabilir
Tabii zaten kesinlikle gidip yetkiliye baktırması, sorması gerekiyor. Garanti dışı kalsa bile belki az masraflı bir sorunu vardır halledilir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,215
45,805
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynen öyle. Keza sırf Doguş bu kadar incelemiyor Mercedes de o şekilde inceliyor.
Ford da bir garip bu konuda. Benim bu zamana kadar olan arızalarımda hiç kullanıcı hatası demediler ama nette okuyorum, saçma sapan şeylere kullanıcı hatası deyip garanti dışı bırakabiliyorlar. Bu işler beni çok darlıyor, aracın bozulmasına pek takılmıyorum neticede araç bu bozulur ama servisler insanı canından bezdiriyor. @motorsinann kendine dükkan açsın diye bekliyorum :rolleyes:

Son düzenleme:

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Ford da bir garip bu konuda. Benim bu zamana kadar olan arızalarımda hiç kullanıcı hatası demediler ama nette okuyorum, saçma sapan şeylere kullanıcı hatası deyip garanti dışı bırakabiliyorlar. Bu işler beni çok darlıyor, aracın bozulmasına pek takılmıyorum neticede araç bu bozulur ama servisler insanı canından bezdiriyor. @motorsinann kendine dükkan açsın diye bekliyorum :rolleyes:
4 kol yatağının sardığı motora kullanıcı hatası diyen servis var ya :D
inşallah abicim, senin garantin benim :oops:

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Allah razı olsun sinanım. Ölücü değiliz bilirsin beni, en çok parayı benden kazanırsın. İnsan sevdiklerine para kazandırmayacak da kime kazandıracak :D
estağfurullah abicim para 2. plan olmalı bir işletme de elbette olmazsa olmaz fakat paranın öncelik kazandığı yerde sevgi, saygı, hoşgörü de kalmıyor bunun en güzel örneğini geçen hafta ustam ile yaşadık :D dürüstlük önemli

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,215
45,805
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
estağfurullah abicim para 2. plan olmalı bir işletme de elbette olmazsa olmaz fakat paranın öncelik kazandığı yerde sevgi, saygı, hoşgörü de kalmıyor bunun en güzel örneğini geçen hafta ustam ile yaşadık :D dürüstlük önemli
Aynen oyle sinanim. Ama ben sevdigin guvendigin insanlara ozellikle para kazandirmaktan yanayim. Bir cogu tanidik diye gidiyor ama adami zarara ugratma derdinde. Tanis olmayi kullanip en ölu fiyatlari istiyorlar. Oysa sen sevdigin guvendigin insana en once destek olmalisin. Zaten o da sana ayni destegi gosterecektir. Tanidik diye insanlari somurmeye calisan tiplerden nefret ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım