KAPALI vw epc arızası aracımı maffetti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
bugün vw otomatik 1.2 tsi aracım yolda giderken durduk yere epc diye bir arıza lambası yaktı açıp kitaplıktan baktım electiric power central gibi birşey yazıyordu. durduk yere yolda giderken vag grubunun bana attıgı kazığın sonucu;
-araç 3.000 deviri asla geçmiyor
-vites atarken dsg piston aşşa indi videosundaki gibi baya vuruntu yapıyor.
-ekran korku filmlerindeki gibi yanıp sönmeye başladı. multi media ekranındaki park sensörü
-gaz pedali sanki yağ kopmuş gibi hassasiyeti sıfıra indi yumuşacık bir debriyaja basıyormuşım gibi
-araba sanki turbosu patlamışta atmosferik devir çevirir gibi gaz yemiyor
-gaz pedalındaki kick down tuşu çalışmıyor. hatta o tuş sanki hiç yokmuş gibi bir direnç göstermiyor.

şaka gibi ama bunların hepsi durduk yere yolda giderken sadece bir arıza lambası yanmaya başlayınca oldu. sarı renkli epc diye birşey yanıyor. bugüne kadar sahip olduğum bütün almanlar elektronik yada mekanik hep bozuldu sanayi de beni tanımayan kalmadı. yedek parçacı artık kankito diye seslenmeye başladı. bir daha japondan şaşarsam ne olayım. benim gibi aldanmayın arkadaşar sizde içindeki yumuşak trimlere malzemeye ciğeri çürük bu almanların. premium hariç tabi. ama kesinlikle bu almanların yedek parçalarına ömür biçtiklerine eminim artık. hep aynı km lerde aynı parçalar bozuluyor almanlarda. japon modern toros maşallah varsın sert plastik olsun içeri ses alsın. dağda bayırda bırakmaz en azından. siteyide google da arıza kodu ararken buldum birde size danışayım dedim hemde sevdim siteyi bende artık aranızdayım. bakalım yarın sanayiye götürcem neymiş sorun inş. yine binler ikibinler sıkışmaz ya

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
aracı bugün servise bıraktım epc ile ilgili 2 gün sonra gelip alırsınız problem neyse halledeceğiz dediler. aracın 45 bin bakımını dışarda yaptırdım dedim garantiyi etkilermi dedim. hayır etkilemez dediler. isterseniz hiç yapmayın dediler. yeterki dışarda bakım zamanında yanlış işlem uygulanmasın yada yanlış yağ koyulmasın dediler. biz zaten bakımsızlıktan mı yoksa fabrikasyon bir hatamı anlarız dediler. gelişmeleri paylaşacağım. doğuş oto bile sanayide yapılan bakımdan garantiyi iptal etmiyorsa demekki markalar garantisi bozuldu derken insiyatif olarak söylüyorlar. ama yinede zamanında yaptırmakta fayda var isteseler garanti dışı derlerdi muhtemelen bende bir hak idda edemezdim. gelişmeleri paylaşacağım

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
aracı bugün servise bıraktım epc ile ilgili 2 gün sonra gelip alırsınız problem neyse halledeceğiz dediler. aracın 45 bin bakımını dışarda yaptırdım dedim garantiyi etkilermi dedim. hayır etkilemez dediler. isterseniz hiç yapmayın dediler. yeterki dışarda bakım zamanında yanlış işlem uygulanmasın yada yanlış yağ koyulmasın dediler. biz zaten bakımsızlıktan mı yoksa fabrikasyon bir hatamı anlarız dediler. gelişmeleri paylaşacağım. doğuş oto bile sanayide yapılan bakımdan garantiyi iptal etmiyorsa demekki markalar garantisi bozuldu derken insiyatif olarak söylüyorlar. ama yinede zamanında yaptırmakta fayda var isteseler garanti dışı derlerdi muhtemelen bende bir hak idda edemezdim. gelişmeleri paylaşacağım

Bu durumdan emin değilim, yetkili servis dışında bakıma alırsanız aracın garanti dışı kalacağı her yerde yazan,belirtilen bir konu. Servis yetkilisi belki detayları öğrenmek için "birşey olmaz" demiştir. Özellikle yeni nesil araçları ucuz diye sanayide servise vermemeliyiz. Senede150tl kar edilecek diye çok daha ciddi sorunlara mahal verilmiş oluyor.

Hangi servis bu acaba? Periyodik bakım için "farketmez", " isterseniz hiç yaptırmayın" diyebilecek genişlikte ise ben de aracımı bundan sonra bu servise götüreyim.

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
Bu durumdan emin değilim, yetkili servis dışında bakıma alırsanız aracın garanti dışı kalacağı her yerde yazan,belirtilen bir konu. Servis yetkilisi belki detayları öğrenmek için "birşey olmaz" demiştir. Özellikle yeni nesil araçları ucuz diye sanayide servise vermemeliyiz. Senede150tl kar edilecek diye çok daha ciddi sorunlara mahal verilmiş oluyor.

Hangi servis bu acaba? Periyodik bakım için "farketmez", " isterseniz hiç yaptırmayın" diyebilecek genişlikte ise ben de aracımı bundan sonra bu servise götüreyim.
dogus oto. hocam sımdı servisinde hakkını yemeyelim anlatmaya calıstım ama anlatım bozukluğu olabilir. arabanın servis bakımlı olması garanti kapsamına girecek ağrızaları bağlamaz anlamında söylediler. mesela aracı aldınız 100 bine kadar hiç bakıma götürmediniz ama garanti kapsamı süresince radyo bozuldu yada airbagler takata örneğindeki gibi sorunlu yada turbo borusu fabrikasyon üretimindeki bir hatadan dolayı delindi. adam diyorki motorun yağıyla filtresiyle bunların alakası yok o yüzden garantiden cıkmaz. o zaman bende sunu dedim dogru söylüyorsunuz ha yağ eksilttiği için araca yağ eklemişiz ha benzincide tamamen boşaltıp yeni yağ koymuşuz. yada filtreleri değiştirmedik tıkandığı için klima bozuldu bu kullanıcı hatası. ama sen değiştirmedin filtre tıkanmamıs görevini yerine getiriyor ama kalerifer hava ayıklanmasına ragmen hava çekme zımbırtısı diyelim ki takıldı motoru bozuldu sigortası yandı da bozuldu. bu garanti kapsamındadır filtre den dolayı garanti dışı diyemeyiz falan gibi açıklamalar. ama belirttilerde yani eğer işlem sırasında hata olursa garantiye girmez yada sen periyodik bakımları yaptırmadın yağını değiştirmedin motor yağlanmadıgı için arıza verdi o zaten kullanıcı hatasına girer diyor. zaten serviste bana bunu anlattı bende bunu aktarmak istedim. dilim dönmediyse aktarmaya affola ama serviste yanlıs birşey söylemiyor bence

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
ayrıca hocam yılda 150 lira demişsiniz servis sanayi farkı öyle olur mu hiç o zaman oto sanayi diye sektör olmazdı. şöyle söyliyim serviste 700 liraya 1.2 tsi için yağ değişimi, silecek suyu, hava filtresi ve klima filtresi değişimi yapılıyor. aynı paraya 700 liraya ise sanayide yağ değişimi, hava, yakıt, polen filtreleri, 4 fren balatası 4 fren diski, akü değişimi poloya uygun küçük akü ve 3 yağmur silecekleri değişiyor. eğer aynı değişim serviste eski balatayı sök tak ayrı işçilikler alındıgı için 700 lira oluyor size 2000 bin lira. sanayide herşey 3/1 fiyatına her zaman

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım