yeni Accord tanitildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Civic'in iç mekanı daha güzel.İçi kore gibi olmuş içini beğenmedim. Lakin,dışı efsane olmuş dışına bakıyorum Japon içi kore.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
arkdaslar yeni accord 1.5 turbo 190 beygir ve manuel sanzimanli oldu. tr de satilip satilmayacagindan haberi olan var mi? su alman sevdasindan milleti kurtaracak tek arac bence.

Tr'de satılır mı bilmiyorum, ama bir çok D ve E segmenti esaslı sedanlar banttaki yerini SUV'lara bırakınca Accord için de endişelenmiştim.Neyse ki Honda bizi seviyor.:D:D

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Araba güzel olmuş ama içine bakınca i30 ve mazda6 harmanı gördüm. Honda gibi özgün tasarımlara sahip bi firma için üzücü gerçekten

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Baya beğendim.Konsol sürücü odaklı olmuş gene Honda imzası.. Start stop bas bana diye bağırıyor tatlı.. 2017 civic in kendi segmentindeki başarısı kadar başarılı olabilir D segmentinde bu motorla

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,563
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
ben çok sevdim ya, hayaller listesine ekleyebilirim

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Gelse bile tutmaz. Türkiye Pazarı = 1.6 Dizel + Otomatik demektir. Ha bana kalırsa fena olmamış içi beklediğimden iyi ama dış tasarımı bi garip geldi gözümün alışması lazım.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,563
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Gelse bile tutmaz. Türkiye Pazarı = 1.6 Dizel + Otomatik demektir. Ha bana kalırsa fena olmamış içi beklediğimden iyi ama dış tasarımı bi garip geldi gözümün alışması lazım.

olm şu araba vag grubu etiketinde olsaydı harika araba banko tutar dicektin zaten :D

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
olm şu araba vag grubu etiketinde olsaydı harika araba banko tutar dicektin zaten :D
Yine demezdim. 1.6 Dizel ve Otomatik şanzıman TR pazarı için farz. Ha Amerika pazarında falan peynir ekmek gibi gider o ayrı. Mesela Tiguan'a bak 1.6 Dizel Otomatik versiyonu olmadığı için QQ kadar satamıyor veya A4'e bak 1.6 Dizel Otomatik yok diye C Serisi kadar satamıyor..... gibi gibi adam yolda 10k km yapıyor ama illede dizel olsun otomatik olsun diyor abi hele zaten Honda kullanıcısı ya tüp olacak yada dizel aksi halde bizim gibi tutkular veya bazı apaçiler hariç zor.

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Bu araba honda her türlü tutar gelirse eğer çünkü hatrı sayılır derecede Accord sevdalısı var.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Mazda ayrı bir konu.İş honda olunca ne yapıp eder satar.
Zannetmiyorum ona bakılırsa Avensis'de bir ara deli gibi satıyordu ama şimdi... İnsanlar artık ürün devamlılığı istiyorlar ve bunun yanında da markaya güvenilirlik ve dizel otomatik... Kısacası Honda'nın işi oldukça zor ha tabii bence gelsin değişiklik olur.

golfr32

Asfalt Kurutucu
16 Eyl 2016
26
30
595
crv ye koyduklari 160 beygir 1.6 dizel ve otomatik kombosu guzel olur .yapsalar keske.bazversiyon manuelide akilli bi fiyattan sunarlarsa efsane olur bu arac.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
gtep sen değil misin 1.0 tsi caddy öneren millete:D Neyse gene ciddiye alıyorum 2017 de 9500 civic satılmış.Dizel otomatik değil gayet benzinli+lpg cvt bunlar..

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
gtep sen değil misin 1.0 tsi caddy öneren millete:D Neyse gene ciddiye alıyorum 2017 de 9500 civic satılmış.Dizel otomatik değil gayet benzinli+lpg cvt bunlar..
Dizel otomatik tercihinden çok az yaksın ve 2. eli iyi olsun diye isteniyor. Yoksa dizel otomatiği olup 2. Eli kötü olduğu için az satılan en az 50 model çıkar.

Arabaya da değinirsek içi çok i30 benzettim tabii canlı canlı görmek lazım. Bana hormonlu civic gibi gelmişti ki civic rs kullandım c-d sınıfı arasında kalmış bir arabaydı. Ayrıca otomatik olarak 1.5 cvt kullanılacak gelecekse civic gibi onunla gelir. Ağırlık olarakta eski kasadan 50-70 kilo daha hafif olacakmış.Yani 1500 kilo civarı

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,057
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Araba A7'den bile şık be :) Tasarımcılara prototiplere bindirip kullandırmış olmaları da önemli bir detay. Tasarımcıların stüdyodan çıkıp ürünü deneyimlemeleri çok önemlidir. Muhtemelen oturma pozisyonu yine arkaya yatık istirahat halinde olacaktır :) Çok klas bir araba üretmişler. Umarım 1.6 sınırında motorlarla gelir de alamasak bile çevrede görürüz.

Yine demezdim. 1.6 Dizel ve Otomatik şanzıman TR pazarı için farz. Ha Amerika pazarında falan peynir ekmek gibi gider o ayrı. Mesela Tiguan'a bak 1.6 Dizel Otomatik versiyonu olmadığı için QQ kadar satamıyor veya A4'e bak 1.6 Dizel Otomatik yok diye C Serisi kadar satamıyor..... gibi gibi adam yolda 10k km yapıyor ama illede dizel olsun otomatik olsun diyor abi hele zaten Honda kullanıcısı ya tüp olacak yada dizel aksi halde bizim gibi tutkular veya bazı apaçiler hariç zor.
Sen Accord kullanıcı kitlesiyle apaçi VTEC'çileri karıştırıyorsun Ceyhun. Geçmişte Accord'un Türkiye'de tutmamasının tek sebebi 2.0lt motora sahip olmasıydı.
Ona bakılırsa hatrı sayılır derecede Mazda 3 sevdalısıda var ama satmıyor yani :).
Mazda'daki dezavantajlar çok farklı. Tüm distribütör ve servis ağı dezavantajına rağmen Mazda6 bile bu kadar satıyorsa, 1.6 sınırında bir motor sunsa şu ankinin 5 katını satardı. Japonların D ve E sınıfındaki başarısını hiç yabana atma.

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
eğer 1.5 turbo ile girerse sadece(dizel olmadan) zor satar çünkü civic rs de bu motorun tüketimini gördük ki bu ondan daha ağır ,şehir içi 14-15 lt lerde gezer bu da satılmaması için iyi bir neden ha 160 lık dizelle gelirse satışı iyi olur ama yinede bir handikapı var satış fiyatı,civic in satış fiyatı ortada accord d segmenti olduğundan en az 15 bin daha pahalı olur boşu (rs 119 bin olduğuna göre bunun boşu 130 bin civarı olur o da dizel olmadığından zor satar.)

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
eğer 1.5 turbo ile girerse sadece(dizel olmadan) zor satar çünkü civic rs de bu motorun tüketimini gördük ki bu ondan daha ağır ,şehir içi 14-15 lt lerde gezer bu da satılmaması için iyi bir neden ha 160 lık dizelle gelirse satışı iyi olur ama yinede bir handikapı var satış fiyatı,civic in satış fiyatı ortada accord d segmenti olduğundan en az 15 bin daha pahalı olur boşu (rs 119 bin olduğuna göre bunun boşu 130 bin civarı olur o da dizel olmadığından zor satar.)

Gazlanırsa olur, daha da yükselir ama normal kullanım için yazdığınız değerlerin görüleceğini zannetmiyorum.

Bir Civic 1.5 kullanıcısı değerlerini paylaşmıştı, alta onu alıntılıyorum:
Civic de gazlanmadığı sürece tüketimi fazla coşmuyor. Uzun vadeli tüketimim (4000 km'yi geçtim) 6.8 litre / 100 km. Salt şehir içi tüketimde ise, 7.5 litre civarı bir ortalamam var sakin kullanımda. Ama şunu belirteyim: Trafiğe girmiyorum. Lakin çok fazla hızlan - yavaşla yapmak zorunda kalıyorum. Pek çok turbo benzinli gibi bunda da gazlayınca tüketim korkunç boyutlara ulaşıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım