Yeni Honda civilerde Kronik Göcme sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Haklısın vallahi.. Zaten benim mantık ve normal bir ruh sağlığına sahip insan anlayışımın tamamen tersinde şu aracın fiyatı. Hele bu kadar oynanmışken. Sıfır sıkıntısı olsa bile o araç o para etmez de sıkıntılı haliyle bile neredeyse 150 bin lira isteyecek. Allah bu insanlara önce vicdan sonra akıl ihsan etsin ne diyeyim :)
Bu 146 bin ediyorsa benim araç 180 bin eder :D + özellik olarak göçme de yok :)

Yakup♤34

Profesör
14 Kas 2016
547
1,373
2,470
İstanbul
Zaten tez konusuna örnek ülkelerden biriyiz sanırım oynanmış, cılkı çıkarılmış araca sıfırından daha fazla para istemek konusunda. Bu mantığı hiç bir zaman anlamıyorum. İstersen 100 bin liralık yatırım yap arabaya bana ne kardeşim. Ben niye oynanmış ( ki bence kaliteli bir modifiyesi de yok ) 2.el araca sıfırından fazla para bağlayayım ?

Arabayı kendi kafasına göre söküp yapıyor modifiye yaptıklarını sanıyorlar.. araci sıfır araç fiyatının üstünde satışa koyuyor ..insani s.lak yerine koymaktan başka birşey değil .. he şöyle birseyde var sen bu arabanın sorunlu olduğunu biliyorsun ne diye üstüne para harcıyorsun .. 40 k gibi fiyat harcadım diyor verilen paraya yazık yahu.. Honda Türkiye oldu diyelim hatayi kabullendi bu arabalari gordukten sonra alacağı varsada almaz..

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Acaba bizimkiler ne yaptı da böyle bir problem oldu. Yanlış duymadıysam Malezya fabrikasında sıkıntı yokmuş.

Hepsi birleşip dava açsınlar. Avukat masrafı da az olur. Ama siz hala yok biz aileyiz, Honda Türkiye abimiz, babamız cart curt Esenyurt derseniz, adamlarda çokta fifi der.

Yakup♤34

Profesör
14 Kas 2016
547
1,373
2,470
İstanbul
efsane. hmmm.. herhalde rezillikte efsane demek istemiş. o açıdan bakarsam hakikaten efsane olmuş.

Sosyal medyada tanınan araçlar hemen sonrasında satışa konuluyor bu aralar sahipleri tarafından ve böyle acayip acayip isimler yazıyorlar kral satista , legend, efsane, yer uçağı gibi gibi fiyat konusuna girersek işin içinden çıkılmaz zaten .. bana gore böyle yapanlar araçlarının ne olduğunu değilde kendi zeka seviyelerinin ne olduğunu gösteriyorlar ..

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Sosyal medyada tanınan araçlar hemen sonrasında satışa konuluyor bu aralar sahipleri tarafından ve böyle acayip acayip isimler yazıyorlar kral satista , legend, efsane, yer uçağı gibi gibi fiyat konusuna girersek işin içinden çıkılmaz zaten .. bana gore böyle yapanlar araçlarının ne olduğunu değilde kendi zeka seviyelerinin ne olduğunu gösteriyorlar ..
Bizim ülkede ne hikmetse bir araç Youtube, Facebook görmeye dursun. Aracın fiyati + (sosyal medya)en az 20 bin TL'den başlıyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arabayı kendi kafasına göre söküp yapıyor modifiye yaptıklarını sanıyorlar.. araci sıfır araç fiyatının üstünde satışa koyuyor ..insani s.lak yerine koymaktan başka birşey değil .. he şöyle birseyde var sen bu arabanın sorunlu olduğunu biliyorsun ne diye üstüne para harcıyorsun .. 40 k gibi fiyat harcadım diyor verilen paraya yazık yahu.. Honda Türkiye oldu diyelim hatayi kabullendi bu arabalari gordukten sonra alacağı varsada almaz..
Mesela yurt dışında focus rs için Ford'un da onayladığı, hatta motor gücünü yükseltme konusunda Ford mühendisleriyle beraber yazılım desteği sağladıkları, aracı her açıdan istediğin gibi modifiye edebilecek profesyonel bir iş yapan yer var. Yapılan işin, markanın ve mühendislerinin onayladığı profesyonel bir şey olması gerekiyor ki 2.el satışında sıfırından biraz daha fazla verip alayım. Onun haricinde herkes istediği yerde istediği şekilde aracını modifiye yaptırıp istediği fiyattan koyabilir. Ama söylediğim kurumsal, marka onaylı ve profesyonel bir modifiye olmadığı müddetçe sıfırından daha fazla paraya satılması mevzusunu mantıklı bir yere koyamam.
https://www.mountunestore.com/collections/mk3-focus-rs

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Acaba bizimkiler ne yaptı da böyle bir problem oldu. Yanlış duymadıysam Malezya fabrikasında sıkıntı yokmuş.

Hepsi birleşip dava açsınlar. Avukat masrafı da az olur. Ama siz hala yok biz aileyiz, Honda Türkiye abimiz, babamız cart curt Esenyurt derseniz, adamlarda çokta fifi der.
Biz ne yapabiliyoruzki araba yapalim

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Mesela yurt dışında focus rs için Ford'un da onayladığı, hatta motor gücünü yükseltme konusunda Ford mühendisleriyle beraber yazılım desteği sağladıkları, aracı her açıdan istediğin gibi modifiye edebilecek profesyonel bir iş yapan yer var. Yapılan işin, markanın ve mühendislerinin onayladığı profesyonel bir şey olması gerekiyor ki 2.el satışında sıfırından biraz daha fazla verip alayım. Onun haricinde herkes istediği yerde istediği şekilde aracını modifiye yaptırıp istediği fiyattan koyabilir. Ama söylediğim kurumsal, marka onaylı ve profesyonel bir modifiye olmadığı müddetçe sıfırından daha fazla paraya satılması mevzusunu mantıklı bir yere koyamam.
https://www.mountunestore.com/collections/mk3-focus-rs

İşte memlekette bunu algılayamayan insanlar var. Araca çok büyük bir zaman ve emek harcanmıştır yazıyor. Eeee bundan bize ne ? Otomobile taktırdığı parçaların üzerine ekstra 100-200 TL ekleyip bak bu bu bu parçaları koydum bu kadar para tuttu işçiliği şu kadar yazıyor. Bir ibare daha var 2 yıllık aracını satarken "bayide sıfırı şimdi almak istesen şu para" yazmıyorlar mı ona çıldırıyorum.Her zaman söylerim modifiye Türkiye'de %90 amacı dışında kullanılıyor. Modifiye dediğin olgu otomobilin belli başlı noktalarında iyileştirme yaparak motor performansını, yol tutuşu vb.. arttırmana denir. Görsel olarak da modifiye yapılır, ancak memlekette %90'ı leş dediğimiz tarzda yapılıyor. Bu forumda ymn plakalı bir focus var, mesela ona yapılan işlemleri gayet profesyonel ve ayarında buluyorum. Tabi bunlar bir elin parmaklarını geçmiyor

Örnek bir çakal aşağıda yer almaktadır. Tabi bunları alanlar olduğu sürece müstehak diyorum

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ri-yok-full-exstarali-hatasiz-487534111/detay

12.000 değerinde masraf yapmış...Şu araca 12.000 TL harcandıysa bileklerimi keserim
Adam hem rezil bir görünüme kavuşturmuş, hem yapılan işlemler çok amatörce hem de aracı aldığı fiyatın yaklaşık 3/1 oranında kar etmeye çalışıyor. Gerçekten inanamıyorum
S-line görünümü dediği 3-5 tane sticker'den ibaret. Arkaya bir difüzör, yan tarafa marşpiyel, ön tampon, tavan, far vb.. noktalara siyah film, pedal seti vb.. Şu aracı alan adama gerçekten akıl erdiremem
Arka farların etrafına siyah bant çekilmesi : 100 TL..Allah akıl fikir versin.
En son depoyu fullemiştim içinde 100 tl benzin kaldı diye yazıp fiyata dahil etmemiş iyi ki

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İşte memlekette bunu algılayamayan insanlar var. Araca çok büyük bir zaman ve emek harcanmıştır yazıyor. Eeee bundan bize ne ? Otomobile taktırdığı parçaların üzerine ekstra 100-200 TL ekleyip bak bu bu bu parçaları koydum bu kadar para tuttu işçiliği şu kadar yazıyor. Bir ibare daha var 2 yıllık aracını satarken "bayide sıfırı şimdi almak istesen şu para" yazmıyorlar mı ona çıldırıyorum.Her zaman söylerim modifiye Türkiye'de %90 amacı dışında kullanılıyor. Modifiye dediğin olgu otomobilin belli başlı noktalarında iyileştirme yaparak motor performansını, yol tutuşu vb.. arttırmana denir. Görsel olarak da modifiye yapılır, ancak memlekette %90'ı leş dediğimiz tarzda yapılıyor. Bu forumda ymn plakalı bir focus var, mesela ona yapılan işlemleri gayet profesyonel ve ayarında buluyorum. Tabi bunlar bir elin parmaklarını geçmiyor

Örnek bir çakal aşağıda yer almaktadır. Tabi bunları alanlar olduğu sürece müstehak diyorum

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ri-yok-full-exstarali-hatasiz-487534111/detay

12.000 değerinde masraf yapmış...Şu araca 12.000 TL harcandıysa bileklerimi keserim
Adam hem rezil bir görünüme kavuşturmuş, hem yapılan işlemler çok amatörce hem de aracı aldığı fiyatın yaklaşık 3/1 oranında kar etmeye çalışıyor. Gerçekten inanamıyorum
S-line görünümü dediği 3-5 tane sticker'den ibaret. Arkaya bir difüzör, yan tarafa marşpiyel, ön tampon, tavan, far vb.. noktalara siyah film, pedal seti vb.. Şu aracı alan adama gerçekten akıl erdiremem
Tam olarak anlatmak istediğim işte bunlar hocam. Benim için 2.el'de alınacak modifiyeli araç tanımı hem yukarıdaki mesajımda hem de senin yazdığın bu mesajda olduğu gibidir. Araca masraf yapmış olmaları beni alakadar etmez. Neticede yapılan her modifiye, profesyonel ve marka onaylı olmadığı müddetçe yeni alıcısına her zaman risk olarak geri dönecektir. Ben bu riske niye ekstra bedel ödeyerek katlanayım üstelik leş gibi modifiyelerle. Zaten şuna şu kadar harcadım ettim deyip son fiyatı da ona göre şişiren araç ilanlarından koşarak uzaklaşıyorum.

nuralk34

Taklacı Güvercin
21 Tem 2017
13
15
295
a3 1.0 tfsi sportback 0 bugün fiyat sordum. 105900 tl

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
a3 1.0 tfsi sportback 0 bugün fiyat sordum. 105900 tl

Gidip a3 aliyorsun 1.0 motorla allah akil fikir versin ya. O paraya git 1.4 al be en azindan. Sirf amblem var diye ufacik motoru alanlara guluyorum ki bu 105 muhtemel jant kapak bos spec .

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Gidip a3 aliyorsun 1.0 motorla allah akil fikir versin ya. O paraya git 1.4 al be en azindan. Sirf amblem var diye ufacik motoru alanlara guluyorum ki bu 105 muhtemel jant kapak bos spec .

Araç boş ama yağmur sensörü,far sensörü, bi xenon farlar, dijital klima, ön arka park sensörü, 16 inç çelik jant bu boş haliyle geliyor
Bu arada 1.6 tdi'dan da iyi gidiyor :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Araç boş ama yağmur sensörü,far sensörü, bi xenon farlar, dijital klima, ön arka park sensörü, 16 inç çelik jant bu boş haliyle geliyor
Bu arada 1.6 tdi'dan da iyi gidiyor :)
105 milyara o ozellikler normal zaten :) yahu konu daha iyi gitmesi vs degil zaten a3 alipta 1.0 motor konmasi tamamen vergi avantaji icin.ben acikcasi audi aldim ee 1.0 ama demem valla gider 5 milyar daha koyar yada 10 adam gibi blogu olan motora pasa pasa binerim
Bide bos donanimi bu degil mi ?https://www.audi.com.tr/tr/web/tr/m...portback.engine_compare.8VFANG0.standard.html

Son düzenleme:

nuralk34

Taklacı Güvercin
21 Tem 2017
13
15
295

aldığımı kim söyledi. üstteki audi ilanı için örnek fiyat verdim. ayrıca be alacağımı kimseye soracak değilim. bir diğer husus araç boş falan değil. jantları da kapak değil. biraz araştırıp yazarsak daha makbule geçer

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
aldığımı kim söyledi. üstteki audi ilanı için örnek fiyat verdim. ayrıca be alacağımı kimseye soracak değilim. bir diğer husus araç boş falan değil. jantları da kapak değil. biraz araştırıp yazarsak daha makbule geçer

Siz aldiniz diye size soylemedim genel konustum fiyat paylastiginiz icin :)tamam bos kapak yok celik jant var arac full anlastik ?
Ayrica internette herkes fikrini belirtmekte ozgur ben sizin paylastiginiz fiyat uzerinden konustum sahsiniza bir hakaret ithamda bulunmadim sonucta ben bu araci aldim dememissiniz . Bu kadar alingan olacaksaniz belirtin forumda lutfen :)

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,920
2
24,229
5,320
İzmir
Marka
Toyota
2017 Ocak'tan bu yana 12.xxx küsur satılmış bir arabanın böyle bir kusuruna göz yummak ağır bir laf mı bilemicem ama cambazlıktır. Ne demek hala biz sizi seviyoruz ya.. Arabalarının değeri düşmesin diye arizona kertenkelesi gibi dans ediyorlar.Edin şikayetinizi 12k arabasınız %25 nizde oluşan bir sorun var ve siz bunu halı altına süpürüyorsunuz. Çıkar güden beyninize müstahak.. Üzülmüyorum oyna devam..
Honda Türkiye de kulağının üstüne yatıyor sesler cılız kaldıkça.

Son düzenleme:

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
2017 Ocak'tan bu yana 12.xxx küsur satılmış bir arabanın böyle bir kusuruna göz yummak ağır bir laf mı bilemicem ama cambazlıktır. Ne demek hala biz sizi seviyoruz ya.. Arabalarının değeri düşmesin diye arizona kertenkelesi gibi dans ediyorlar.Edin şikayetinizi 12k arabasınız %25 nizde oluşan bir sorun var ve siz bunu halı altına süpürüyorsunuz. Çıkar güden beyninize müstahak.. Üzülmüyorum oyna devam..
Honda Türkiye de kulağının üstüne yatıyor sesler cılız kaldıkça.
Yalan yok, arizonaya çok güldüm ahahahaha

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım