Yok artık! Type-R' a CVT geliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Şimdi cvt konulacaksa honda nın gidip typer jazz daki cvt koyacağını sanmıyorum bütün firmalar spor arabaların için farklı şanzımanlar üretiyor zaten. Eğer otomatik konulacaksa ben güzel bir tek kavrama taraftarıyım çünkü manuele en yakın hissi veren şanzımanlar onlar.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Şaşırmamak olmaz, ama bir yönden çokta yadırgamamak lazım.
iyice optimize edilmiş CVT yi geleceğin şanzımanı olarak gören otoriteler yok değil...
Neticede normal şanzımanlardaki (otomatik ama CVT olmayan) vites sayılarıda sürekli artıyor.. Belkide hakkaten öyledir :)

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Şaşırmamak olmaz, ama bir yönden çokta yadırgamamak lazım.
iyice optimize edilmiş CVT yi geleceğin şanzımanı olarak gören otoriteler yok değil...
Neticede normal şanzımanlardaki (otomatik ama CVT olmayan) vites sayılarıda sürekli artıyor.. Belkide hakkaten öyledir :)
elektrikli arabalarda halihazırda manuel ya da oranlı şansızan kullanılmıyor. belki de bu yüzden tek oranlı şanzımanlar gözde hale gelebilir ancak teknoloji çok hızlı ve griftli ilerliyor. elektrikli arabalarda da keyif unsurunu arttırmak için bazı oynamalar yapılabilir. illa tek tek oranlı şanzıman kullanılacak diye bir kaide olmayabilir.

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Manuel'den başkası yalan arkadaşlar, ben şahsen sevindim çünkü buna harcayacakları mesaiyi başka yerde kullanırlar. Hafiflik ve soğutma performansı öncelik olmalı. Güç ve şanzıman aynı kalsa bile olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım