Yok artık! Type-R' a CVT geliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
ben hala öyle diyorum:D petrol ile çalışan arabaların nesli tükenip artık alınamaz alsan da kullanılamaz hale gelinceye dek elektrikli araba düşünmüyorum ki zaten o güne de ömrüm yetmez. en çok hybrid. bu arada kahrolsun cvt:D
Öyle deme param olsa ilk işim bir tesla alıp sessiz sessiz gelen herkezi tokatlar anasının dizinin dibine yollarım :)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Arkadaşlar, zaten manual var ise, cvt de opsiyon ise yadırganmasına gerek yok. CVT typ-R çok merak ediyorum. İsteyen cvt isteyen Mt alır. Ama CVT bana göre harika bir şanzıman. Toyota prius olsun 1997 yılından beri cvt.
1,6 Dci130 motorlu, Cvt Xtronic 2 şanzımanlı Xtrail kullanın Hak verceksiniz.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Arkadaşlar, zaten manual var ise, cvt de opsiyon ise yadırganmasına gerek yok. CVT typ-R çok merak ediyorum. İsteyen cvt isteyen Mt alır. Ama CVT bana göre harika bir şanzıman. Toyota prius olsun 1997 yılından beri cvt.
1,6 Dci130 motorlu, Cvt Xtronic 2 şanzımanlı Xtrail kullanın Hak verceksiniz.
İlerleyen zamanda Türkiyeye manuel göndermezler, o sıkıntı. Pirius veya xtrail çok farklı yerde type-r çok farklı yerde.

Sinasi

Profesör
18 Eyl 2016
154
107
1,135
Adana
Başlığı görünce type r a otomatik mi olur lan dedim , sonra düşündüm markaların ayakta kalması için müşterinin isteklerini karşılaması gerekerir . Örneğin ben Ferrari çok severim fakat FF in Ferrari ruhuna aykırı olduğunu düşünüyorum ama Ferrari almak isteyen ama 2 kişiden fazla olduğu için almayan insanları düşündü ve doğru bir hamle oldu keza panamerada aynı kafada üretildi . Yani istekleri karşılıyorsa sıkınto yok . Bende ilerde ailem olunca ff veya panamera düşünebilirm .
Not: type r dediğim çat çat olur :D

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
koy 7 ileri yaş kavrama mutluluklar dileriz ki typer gibi arabaya zf koysanda kötü öyle bir arabaya otomatik küfürdür,o kesiciye girmek lazım

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
arada sahibindene baktığımda cıvıclerin %70 i bile otomatik şanzıman şimdi düşünüyorum bunu alan adam hem fazla para ödüyor hemde cvt gibi performans kesici bir şanzıman alıyor ülke olarak tam bir şanzıman cahiliyiz diyebilirim ben alacak olsam cıvıcde bile cvt almazken typer-r a cvt hayal bile edemiyorum

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
arada sahibindene baktığımda cıvıclerin %70 i bile otomatik şanzıman şimdi düşünüyorum bunu alan adam hem fazla para ödüyor hemde cvt gibi performans kesici bir şanzıman alıyor ülke olarak tam bir şanzıman cahiliyiz diyebilirim ben alacak olsam cıvıcde bile cvt almazken typer-r a cvt hayal bile edemiyorum
ülkemizde insanlar otomatik alıyor özellikle istanbulda olanlar doğal olarak,ama type r alan insan otomobil tutkunudur ve otomobil tutkunu insan cvt nin ne olduğunu bilir bence bu yalan haber eğer doğruysa ellerinde kalır cvt olanlar

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
ülkemizde insanlar otomatik alıyor özellikle istanbulda olanlar doğal olarak,ama type r alan insan otomobil tutkunudur ve otomobil tutkunu insan cvt nin ne olduğunu bilir bence bu yalan haber eğer doğruysa ellerinde kalır cvt olanlar
haklısınız zaten burdaki kesim için demiyorum örneğin herhangi bir vatandaş bir bayiye gittiğin de sorduğu şey otomatik mi değil mi tek odaklanılan şeyo oluyor şanzımanın çeşidi modeli hakkında bilmeden mesela dsg ye parayı verirsin ama karşılığını alırsın ama cvt ye parayı verip motorun önünü kesersin ama vatandaş dsg ve cvt yi ayırt etmiyor istanbul örneğinizde yüzde yüz katılıyorum manuel cıvıc almaya kalksak ikince el bulamayacaz temiz

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
haklısınız zaten burdaki kesim için demiyorum örneğin herhangi bir vatandaş bir bayiye gittiğin de sorduğu şey otomatik mi değil mi tek odaklanılan şeyo oluyor şanzımanın çeşidi modeli hakkında bilmeden mesela dsg ye parayı verirsin ama karşılığını alırsın ama cvt ye parayı verip motorun önünü kesersin ama vatandaş dsg ve cvt yi ayırt etmiyor istanbul örneğinizde yüzde yüz katılıyorum manuel cıvıc almaya kalksak ikince el bulamayacaz temiz
Aynen öyle aynı şeyi babamda yaşıyodum ve ona söyledikten sonra ford-vw'den başka otomatiklere bakmıyor :D premium olmayanlardan diyorum bi ara honda bakıyodu otomatik uzaklaş dedim ondan :D

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Tüm otomobil tutkunları böyle düşünmeyebilir ya da type r alan herkes petrolhead olmayabilir(düşük ihtimal)
İspat: bkz. Sahibindendeki otomatik Evo 10 ilanları

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Tüm otomobil tutkunları böyle düşünmeyebilir ya da type r alan herkes petrolhead olmayabilir(düşük ihtimal)
İspat: bkz. Sahibindendeki otomatik Evo 10 ilanları
Türkiye'deki FK2 sahiplerinin profili bence şu şekilde: 1/3'ü roll için, 1/3'ü hava atmak için 1/3'ü de satıp kar yapmak için aldı.
Belki 1-2 tane petrolhead vardır içlerinde.

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Türkiye'deki FK2 sahiplerinin profili bence şu şekilde: 1/3'ü roll için, 1/3'ü hava atmak için 1/3'ü de satıp kar yapmak için aldı.
Belki 1-2 tane petrolhead vardır içlerinde.
Şu an şahincilere laf ederken yaklaşık bir 10 15 sene sonra yerlerini hondacılar alacak türkiyede bir arabadan anladığını sanan bir kesim var bir burda bizler gibi anlamaya çalışan arkadaşlar var gördükçe üzülüyorum

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Cift kavrama olsa ariza ihtimali yuksek
Robotize olsa gecisler rezalet
Cvt olsa surus zevki yok

Eee hangisi mutlu edecek bilmiyorum.benim acimdan en onemli unsur ariza olma ihtimali dusuk ve bakiminin ucuz olmasidir.kendi aracim cift kavrama olmasina ragmen yuruyen bomba her an hersey olabilir.cvt de mis gibi ne debriyaj balatasi var ne bisey.istedigin kadar zorla siyiracak bisey yok varsin zevk vermesin.bu kadar guclu bir arabada sanziman ve debriyaj sorunu ilerleyen zamanlarda mutlaka olacaktir.bence muhendisler dogrusunu yapmis.zaten cigerli devir ceviren type r artik yok devir çevirsede o zevki fazla verecegini sanmiyorum.sonucta turbolu arac.
kademeli CVT koyacaklarını düşünüyorum abi, Japonlara laf atılmış ama Audi bi CVT koyuyor kavrama içinde bir debriyaj koyuyor çok mantıklı dimi bu...
güzel bir tork konvertör ile kavramasını yapar Japonlar, CVT tamburunu da 6 veya 7 kademeye bölerler eminim burada ki laf atanların çoğu anlamaz bile CVT olduğunu... umduğum bu şekilde
DCT koysa yok bozuldu yok baskı yedi bilmem ne Japonlar uğraşmaz böyle abidik gubidik şeylerle, tek kavramalı koysa bu sefer çok pro olmayacağı için yine olmaz, tam otomatik koysa yine bir şekilde olmaz evet evet kademeli CVT yaparlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım