1.4 95bg EGEA test ettim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar uzun zamandır araba almak için uğraşıyorum ve bugün son olarak bir Egea ya baktım. Baktığım araç 2016 model ve 10 bin km de 1.4 benzinli 95bg Urban donanımlı Egea idi. Aracı biliyorum, babam uzun zamandır 1.6 Multijet DCT Lounge olanını kullanıyor. Araçla ilgili bir tereddütüm bu sebepten yoktu fakat motoru tanımıyordum. Bugün test etme şansım oldu ve üzülerek söylüyorum ki FACİA. Evet çok performanslı olmadığını biliyordum fakat beklentimden çok kötü çıktı. Eğer şehir içi trafiğinde kullanırım, uzun yolda da 90-100'e sabitler sağdan sağdan giderim diyorsanız alın. Fakat bir kere bile 1.3 multijet motorlu linea kullanma şansınız olduysa, emin olun lineayı arayabilirsiniz. Evet tork değerleri ortada, turbonun sunduğu 200 torkluk bir dizelle atmosferik bir benzinli elbette karşılaştırılamaz fakat 3. viteste 4000 devirde dip gaz bastığın halde bir araba hızlanmaz mı arkadaş? Sollama için çıktım ve neredeyse kaza yapıcaktım. Eğer aranızda 1.4 egea sahibi varsa onlarında fikrini almak isterim fakat ben gerçekten üzüldüm. Deneyimlerimi sizinle paylaşmak istedim. Eğer illaki almak isteyenleriniz de varsa mutlaka test sürüşü yapın ve size uygun olup olmadığına karar verin...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Araba hakkında bilgi almak için Fiat Yetkili servise gittim. Teknisyen Arkadaşlarım bana arabayı çok beğendiklerini söyledi. Yakıt fiyatları dert olmasa en sorunsuz en seri Egea 1,4 fire motorlu modellermiş.
Sonucta 100 yıllık kara düzen atmosferik motordan bahsediyoruz.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Araba hakkında bilgi almak için Fiat Yetkili servise gittim. Teknisyen Arkadaşlarım bana arabayı çok beğendiklerini söyledi. Yakıt fiyatları dert olmasa en sorunsuz en seri Egea 1,4 fire motorlu modellermiş.
Sonucta 100 yıllık kara düzen atmosferik motordan bahsediyoruz.

İnternette egea 1.4 şikayeti oldukça fazla var.
Arama motoruna "egea 1.4 y" yazınca yakıt vs. şeklinde değil yağ yakıyor, yağ eksiltiyor şeklinde tamamlanıyor.
Diğer marka modellerde genelde y'yi yakıt tüketimi şeklinde tamamlıyor. Bu bile bir gösterge bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım