KAPALI 2012 porsche mi sıfır c200 mü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

makar10

Düz Yol Gazcısı
4 Tem 2018
33
17
145
Merhaba arkadaşlar ikinci el 2012 seçilmiş araç porsche almakmı mantıklı. Yoksa o ikinci ele girmeden bir tık aşağıdan sıfır c200 almakmı mantıklı ?

Kararsızlığımız iyi bir araç almak istiyoruz fiyatlar bir birine yakın. Daha üst seviyeden 2012 almakmı mantıklı yoksa daha aşağıdan c200 mü ?

2012 araca güvenilirmi?
İkinci el porsche olması birşey değiştirirmi ?

Porsce den kastımız cayenne de olur panamera da olur. Fiyatlar yakın

Ne düşünüyorsunuz ne öneriyorsunuz arkadaşlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,272
45,905
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...mli-cayman-dogus-bayi-cikisli-582844293/detay

2007 model arac ve Dogus’ta son bakima 30k odemis, belki masraflari konusunda bir fikir verebilir :)
Nette bazı fiyatlar var porsche modellerine ait ve bu elemanın söylediği rakamla hiç alakası yok. Açıkçası bana pek mantıklı gelmedi 30 bin lira. Bu araç muhtemelen 7.bakımına girdi. Her bakımı bu kadar pahalıysa, geçmiş yıllarda ki fiyatları bilemediğimizi düşünürsek, tahmini 150-200 bin lira arası bakım parası mı ödendi yani bu araca ? Bana pek gerçekçi gelmedi bu fiyat. Ya eleman bol keseden sallamış ya da aracın başka sıkıntılarıyla beraber fiyat o seviyeye çıkmış.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,618
18,408
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Nette bazı fiyatlar var porsche modellerine ait ve bu elemanın söylediği rakamla hiç alakası yok. Açıkçası bana pek mantıklı gelmedi 30 bin lira. Bu araç muhtemelen 7.bakımına girdi. Her bakımı bu kadar pahalıysa, geçmiş yıllarda ki fiyatları bilemediğimizi düşünürsek, tahmini 150-200 bin lira arası bakım parası mı ödendi yani bu araca ? Bana pek gerçekçi gelmedi bu fiyat. Ya eleman bol keseden sallamış ya da aracın başka sıkıntılarıyla beraber fiyat o seviyeye çıkmış.

Ki istanbulda daha adam akıllı özel porsche servisleri vardır.Kesin bir kaç sıkıntısı vardı da 30000 tl çıktı yoksa bu kadar çıkması bence imkansız.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,272
45,905
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ki istanbulda daha adam akıllı özel porsche servisleri vardır.Kesin bir kaç sıkıntısı vardı da 30000 tl çıktı yoksa bu kadar çıkması bence imkansız.
Hani gt3 rs falan olur veya onun dengi bir şey olur, seramik frenler v.s vardır bakım fiyatı çıkar eyvallah, ona laf etmem. Ama 2007 model, giriş veya orta seviye sayılabilecek bir porsche'nin 105.000 bakımı 30 bin lira tutmaz gibi geliyor bana. Ya bir kazası olmuştur, ya başka arızaları - değişen parçaları vardır. 180 bin liralık araca kim 30 bin lira periyodik bakım parası öder ?

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Km’si 103k aracin. Agir bakimsa, fren diski vs. de degismisse, mekanikteki bir sorun duzeltildiyse rakam normal hocam
Arabami Dogus’a goturdugumde Panamera icin bir bakim islemine 12k civarinda bir para istediklerini duymustum. Rutin bakim icin 12k baya bir para yani. Cidden pahali bu tarz araclarin bakimlari
Ha tabi adam salliyor da olabilir, hic Porsche’m olmadi :)

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda
Listeye baktığınızda 30 bin nereden geliyor anlaşılıyor zaten. Araç muhtemelen 100bin ağır bakımına girmiş. 5bin liraya 2 amortisör değişmiş. 2500 liraya 6 tane ateşleme bobini yenilenmiş, 1000 lira bujiler değişmiş. Akü 1000 lira, lastikler yenilenmiş 3bin küsür lira. Normalde 25k tutmuş da kdv falan 30k oluyor. Ciddi miktarda işçilik de alınmış. Sırf 7-8k işçilik var burada. Bana pek anormal bir durummuş gibi gelmedi.

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Listeye baktığınızda 30 bin nereden geliyor anlaşılıyor zaten. Araç muhtemelen 100bin ağır bakımına girmiş. 5bin liraya 2 amortisör değişmiş. 2500 liraya 6 tane ateşleme bobini yenilenmiş, 1000 lira bujiler değişmiş. Akü 1000 lira, lastikler yenilenmiş 3bin küsür lira. Normalde 25k tutmuş da kdv falan 30k oluyor. Ciddi miktarda işçilik de alınmış. Sırf 7-8k işçilik var burada. Bana pek anormal bir durummuş gibi gelmedi.

Listeye hic bakmadim da sirf bunlar icin 30k oooeeehh yani :)
Porsche sahiplerine saygilarimi sunuyorum, toto istiyor surmek :)

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda
Hani gt3 rs falan olur veya onun dengi bir şey olur, seramik frenler v.s vardır bakım fiyatı çıkar eyvallah, ona laf etmem. Ama 2007 model, giriş veya orta seviye sayılabilecek bir porsche'nin 105.000 bakımı 30 bin lira tutmaz gibi geliyor bana. Ya bir kazası olmuştur, ya başka arızaları - değişen parçaları vardır. 180 bin liralık araca kim 30 bin lira periyodik bakım parası öder ?
Aslında sorunuzun cevabı içinde gizli. Bakımları bu kadar pahalı olabileceği için fiyatı 180k. Yürütme ve bakım maliyetleri o kadar pahalı ki alırken 5 kere falan düşünmek gerek. Keyif arabası diye boşa denmiyormuş ben bu listeden bunu anladım :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Aslında sorunuzun cevabı içinde gizli. Bakımları bu kadar pahalı olabileceği için fiyatı 180k. Yürütme ve bakım maliyetleri o kadar pahalı ki alırken 5 kere falan düşünmek gerek. Keyif arabası diye boşa denmiyormuş ben bu listeden bunu anladım :D

İnanıyorum ki, çok daha uygun fiyata yaptırabilirdi. 1000 liralık nasıl bir bujisi varmış bunun .

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Ustad emin ol onlarin maliyeti cok cok daha yuksek. 30k bize yuksek geliyor da 1 euro 5.3 tl. Parcalar yurtdisindan geliyor bir de iscilik ekledin mi ustune abuk subuk rakamlar cikiyor. Merak ettim bu konuyu bir soracagim Dogus’ta :)

Son düzenleme:

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,078
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Bende porsche dusunuyordum, hatta showrooma gittim deneme surusu falan yaptim servis kasko bedellerini arastirdim v.s. suan icin erteleme karari aldim.
servisine gittiginizde arizali ne varsa orjinaliyle degistirebilecek ekonominiz varsa alin. cikma parca falan arayacaksaniz, yada araba arizali sekilde 3 ay kapida bekleyecekse alinmaz,

ayrica aileye 2. arac olarak aliniyorsa porsche dusunulebilir ama hergun sehirici kullanilacak bir arac dusunuyorsaniz bence mercedes.

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Ya bence alın porsche çünkü almazsanız hep onu düşüneceksiniz. Yılbaşına kadar sürün, sonra satın ve mercedes alın. He "İstediğin zaman satabilir misin ki?" diye soracak olursanız, hiçbir fikrim yok. Hiç porschem olmadı.:)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,272
45,905
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ustad emin ol onlarin maliyeti cok cok daha yuksek. 30k bize yuksek geliyor da 1 euro 5.3 tl. Parcalar yurtdisindan geliyor bir de iscilik ekledin mi ustune abuk subuk rakamlar cikiyor. Merak ettim bu konuyu bir soracagim Dogus’ta :)
Km’si 103k aracin. Agir bakimsa, fren diski vs. de degismisse, mekanikteki bir sorun duzeltildiyse rakam normal hocam
Arabami Dogus’a goturdugumde Panamera icin bir bakim islemine 12k civarinda bir para istediklerini duymustum. Rutin bakim icin 12k baya bir para yani. Cidden pahali bu tarz araclarin bakimlari
Ha tabi adam salliyor da olabilir, hic Porsche’m olmadi :)
Vallahi ağır bakım bile olsa o parayı o araca veren bence ağır kazık yemiştir. Ederi 180 lira olan araca 30 lira bakım parası verince ( ki 30 ağır bakımsa, normal bakımı en az 10-15 bindir ) diğer bakımları da saydığımızda aracın ederinden çok bakım parası vermiş demektir ki bu zevk işini de geçiyor.

Ben nette biraz bakındım Panamera dizeller için falan 5 - 10 bin lira arası rakamlar telaffuz edenler var. O yüzden çok daha eski ve klasikte sayılmayacak bir porsche için bu fiyatlar bana biraz uçuk geldi. Daha doğrusu marka 30 bin liraları ister de 2007 model bir araca bu fiyatı verecek iyi niyetli elemanı nereden buluyorlar onu kafam almıyor.

Fotoğrafı şimdi gördüm de bu periyodik bakımdan farklı. Lastikleri bile değiştirmiş. Bende rutin bakıma girdi zannettim. Gerçi ne olursa olsun o araca 30 bin lira bakım parasını hala saflık olarak görüyorum :D

Son düzenleme:

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,296
16,218
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Bugün patronum 229 bin tlye 7 bin kmde c200d aldı 2017 model artı navigasyon paketliymiş sanırım.2011 model bir bmw e 90 kullanıcısı olarak şunu diyebilirimki tam anlamıyla bir hayalkırıklığı.daha önceki bir tartışma konusunda mercedesin tipi için mercedes alınmasını önermiştim ama şimdi o yorumları bulsamda silsem diyorum.benim baktığım yerler bazen dalga konusu olsada araç içinde motor rüzgar yada yol sesi değil trim sesi oluşma olasılığı bile ifrit olmama yetiyor.bu arabada c200d amg için diyorum kapı içleri yeterli kalitede gelmedi ve özellikle a b v c sütunlarındaki plastik sünger karışımı bitip tavan halısı başlayan bölgeler serçe parmakla bile bastırıldığında yaklaşık 1.5 cme kadar çöküyor.aynı zamanda kapı içlerindr kapı açıp kapamaya yarayan tutamaklar yine aynı şekilde kişi kendine çekince kopucak gibi yerinden oynuyor.burası şu yönden önemli benim annem gibi panik atak birisi binse o kapı içi tutamağı eline alır söker atar.porche ye hayatımda binmek hiç nasip olmadı o yüzden bence de porcshe

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Vallahi ağır bakım bile olsa o parayı o araca veren bence ağır kazık yemiştir. Ederi 180 lira olan araca 30 lira bakım parası verince ( ki 30 ağır bakımsa, normal bakımı en az 10-15 bindir ) diğer bakımları da saydığımızda aracın ederinden çok bakım parası vermiş demektir ki bu zevk işini de geçiyor.

Ben nette biraz bakındım Panamera dizeller için falan 5 - 10 bin lira arası rakamlar telaffuz edenler var. O yüzden çok daha eski ve klasikte sayılmayacak bir porsche için bu fiyatlar bana biraz uçuk geldi. Daha doğrusu marka 30 bin liraları ister de 2007 model bir araca bu fiyatı verecek iyi niyetli elemanı nereden buluyorlar onu kafam almıyor.

Fotoğrafı şimdi gördüm de bu periyodik bakımdan farklı. Lastikleri bile değiştirmiş. Bende rutin bakıma girdi zannettim. Gerçi ne olursa olsun o araca 30 bin lira bakım parasını hala saflık olarak görüyorum :D

Yani yetkili servis boyle gecirmasyon uzerine kurulu bir sistem :)
Lambo, Ferrari sahipleri bosuna mekanik garaj gibi yerlerde arabasini servise sokmuyor :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,272
45,905
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yani yetkili servis boyle gecirmasyon uzerine kurulu bir sistem :)
Lambo, Ferrari sahipleri bosuna mekanik garaj gibi yerlerde arabasini servise sokmuyor :D
Milyonluk bir porsche olsa 30-50-80 bin liralık bakımlara bir şey demem de klasik bile olmayan, giriş seviyesi sayılabilecek bir modele bu paralar insanın aklına, mantığına sığmıyor vallahi :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım