KAPALI 2012 porsche mi sıfır c200 mü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

makar10

Düz Yol Gazcısı
4 Tem 2018
33
17
145
Merhaba arkadaşlar ikinci el 2012 seçilmiş araç porsche almakmı mantıklı. Yoksa o ikinci ele girmeden bir tık aşağıdan sıfır c200 almakmı mantıklı ?

Kararsızlığımız iyi bir araç almak istiyoruz fiyatlar bir birine yakın. Daha üst seviyeden 2012 almakmı mantıklı yoksa daha aşağıdan c200 mü ?

2012 araca güvenilirmi?
İkinci el porsche olması birşey değiştirirmi ?

Porsce den kastımız cayenne de olur panamera da olur. Fiyatlar yakın

Ne düşünüyorsunuz ne öneriyorsunuz arkadaşlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Porsche işi biraz şans işi. Temiz olması önemli bide yürütme maliyetlerini bilmek lazım ondan C serisi olabilir. Ama eğer 2. el hala listeye dahil ise bu paraya temiz 5 serisi,a6,e serisi gibi e sınıfı arabalar mevcut. Ayrıca 0 şart ise C yerine Audi A4 tercih ederim. Bence her konuda çok daha iyi bir araba.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,138
1
3,136
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Sabah fırına ekmek almaya giderken hemen yanımıza yapılan binanın mütahitinin arabasını gördüm yine. 3.0 TDI Quattro Q7, muhtemelen 2012-2013 model.

Piyasasının altına veriyor olsa bile o arabayı almazdım. Eşek niyetine bindi arabaya gözümün önünde 1 senedir. lastiği inik halde gördüğüm de oldu, çocuk parkı kenarına duvara sıfır şekilde park ettiğini gördüğüm de. Genelde hep aynı yere koyuyor zaten. Bizim sitenin mütahitinin altında da X6 var. O da aynı şekil. Bu arabalara binen insan iyi bakıyor olsa gerek şeklinde düşünmek çok yanlış olabilir.

Ülkenin son 10 yılında normalde Jetta-Passat düzeyinde gezinecek adamlar bu arabalara binmeye başladı. Passat'ı bozulmayan araba olarak gören kafalar bunlara tank niyetine biniyor. İkinci elde patlama ihtimali yüksek arabalar bence. Sahibini tanımıyorsam kesinlikle almazdım.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Nette bazı fiyatlar var porsche modellerine ait ve bu elemanın söylediği rakamla hiç alakası yok. Açıkçası bana pek mantıklı gelmedi 30 bin lira. Bu araç muhtemelen 7.bakımına girdi. Her bakımı bu kadar pahalıysa, geçmiş yıllarda ki fiyatları bilemediğimizi düşünürsek, tahmini 150-200 bin lira arası bakım parası mı ödendi yani bu araca ? Bana pek gerçekçi gelmedi bu fiyat. Ya eleman bol keseden sallamış ya da aracın başka sıkıntılarıyla beraber fiyat o seviyeye çıkmış.
Konu soygunsa Doğuş Oto uzmandır bu konuda :) Kendileri 2016 yılında 3.0 TDI Audı Q7 turbosuna 30 bin lira değişim ücreti istemişlerdi. Özel serviste işçilik dahil 8.870 TL'ye mal oldu.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Konu soygunsa Doğuş Oto uzmandır bu konuda :) Kendileri 2016 yılında 3.0 TDI Audı Q7 turbosuna 30 bin lira değişim ücreti istemişlerdi. Özel serviste işçilik dahil 8.870 TL'ye mal oldu.
Altın kaplama herhalde bu turbo ? Serbest piyasa diyoruz ama onun da cılkını çıkardılar. Ayarı kaçmış resmen bunların.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Altın kaplama herhalde bu turbo ? Serbest piyasa diyoruz ama onun da cılkını çıkardılar. Ayarı kaçmış resmen bunların.
Serviste bakım yaptırdıkça onlar da abartıyor tabi. Yaptırsan dert yaptırmasan dert. Sırf bu yüzden 0 araba almam büyük konuşmiyim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Serviste bakım yaptırdıkça onlar da abartıyor tabi. Yaptırsan dert yaptırmasan dert. Sırf bu yüzden 0 araba almam büyük konuşmiyim.
Net konuşayım. Sıfır Q7 almış olsam, 8-9 bin liraya yaptırılacak bir turbo değişimine kullanıcı hatası deyip garanti dışı bırakıp 30 bin lira isteseler, aracın genel garantisinin bozulacağını bilsem bile gider özel serviste yaptırırdım. O parayı onlara vermem.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Net konuşayım. Sıfır Q7 almış olsam, 8-9 bin liraya yaptırılacak bir turbo değişimine kullanıcı hatası deyip garanti dışı bırakıp 30 bin lira isteseler, aracın genel garantisinin bozulacağını bilsem bile gider özel serviste yaptırırdım. O parayı onlara vermem.
Araç '12 model ve garantisi bitmişti fakat bitmese de sahibi de sizin gibi düşünüp özel servise vereceğini belirtti.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Araç '12 model ve garantisi bitmişti fakat bitmese de sahibi de sizin gibi düşünüp özel servise vereceğini belirtti
Onu anladım, ben bir adım daha öteye geçtim ve sıfır almış olsam, başıma böyle bir şey gelse yine de 30 bin lirayı kaptırmazdım onlara niyetiyle söyledim ki aracın sahibi de benim gibi davranırmış. Olması gereken de budur. O soyguna ortak olmam ben. Keriz bellemişler herkesi tuttuklarını öpüyorlar ayıptır.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Araç '12 model ve garantisi bitmişti fakat bitmese de sahibi de sizin gibi düşünüp özel servise vereceğini belirtti.
4 yıllık arabanın turbosunun değişmesi de ayrı mevzu.
Ben de öyle

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Onu anladım, ben bir adım daha öteye geçtim ve sıfır almış olsam, başıma böyle bir şey gelse yine de 30 bin lirayı kaptırmazdım onlara niyetiyle söyledim ki aracın sahibi de benim gibi davranırmış. Olması gereken de budur. O soyguna ortak olmam ben. Keriz bellemişler herkesi tuttuklarını öpüyorlar ayıptır.
Kesinlikle aynı düşünüyorum.Bu özel servis-sanayi muhabbetti günlerce üzerinde karşılıklı tartışılabilecek bir konu.Ama ben işin tamamen ustalıkta yattığına inanıyorum.Yetkili servisteki adam emek gösterse de göstermese de 30 gün iş olmasa da maaşı hazır.Sanayideki usta en iyisini yapmak zorunda çünkü müşteri kaybedemez aksine kazanmalı. Özel servisin 5-6 kat fazla fiyat çekmesi de cabası.(Biliyoruz kira giderleri-çalışan maliyetleri vs var hemen saldırmasın kimse ama onları da servisin sahibi düşünsün ben ödemek zorunda değilim çalışan maaşlarını :p) Ayrıca ufak bir dipnotta vermeden geçmeyeyim motor bayisi olan bir arkadaşım parayı yedek parçadan kazandıklarını söylediğinden beri bakış açım bir tık farklı servislere. O gün bugündür algıda seçicilik yapıp sadece yedek parça işini yapan insanları gözlemlediğimde en kötü e180-high passata bindiklerini gördüğümden beri aklımın hep bir köşesinde bu işe girişmek yatıyor :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kesinlikle aynı düşünüyorum.Bu özel servis-sanayi muhabbetti günlerce üzerinde karşılıklı tartışılabilecek bir konu.Ama ben işin tamamen ustalıkta yattığına inanıyorum.Yetkili servisteki adam emek gösterse de göstermese de 30 gün iş olmasa da maaşı hazır.Sanayideki usta en iyisini yapmak zorunda çünkü müşteri kaybedemez aksine kazanmalı. Özel servisin 5-6 kat fazla fiyat çekmesi de cabası.(Biliyoruz kira giderleri-çalışan maliyetleri vs var hemen saldırmasın kimse ama onları da servisin sahibi düşünsün ben ödemek zorunda değilim çalışan maaşlarını :p) Ayrıca ufak bir dipnotta vermeden geçmeyeyim motor bayisi olan bir arkadaşım parayı yedek parçadan kazandıklarını söylediğinden beri bakış açım bir tık farklı servislere. O gün bugündür algıda seçicilik yapıp sadece yedek parça işini yapan insanları gözlemlediğimde en kötü e180-high passata bindiklerini gördüğümden beri aklımın hep bir köşesinde bu işe girişmek yatıyor :)
Yetkili servisler de zaten servis kısmından kazanıyor parayı. Yoksa otomobil satışlarından pek bir kar elde ettikleri yok. Özel servis için güven kazanmak gerek. Yetkili servis tutunca öpüyor ama taktığı parçaya da yaptığı işe de garanti veriyor. Özel servisin sahibi kimse onun garanti insafına kalmışsın. İpsiz sapsız biriyse kavga gürültü çıkar. O sebeple özel servis alışkanlığı edinmeden önce bakımdı, küçük onarımlardı, küçük parça değişimleriydi gibi şeylerle yoklamak gerekiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım