KAPALI 30k 42k arası en alınası en donanımlı araç : Megane2 HB

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
evet arkadaşlar bu gün size megane2 den bahsedeceğim megane2 nin 3 türü vardır sedan sw ve hb dir en çok alınan sedandır sadece bagajı hb den büyük olması nedeniyle alınır ama hb de geniştir hb ile sedan arası fark nedir ? hb daha sportif ve daha hızlıdır megane2 teknolojiyle dolup taşan bir araçtır araçta ne ararsanız var konfor rahatlık teknoloji elektrohidrolik direksiyon bagaj hacmi araç içi bisürü bölmeler bardaklık yağmur sensörü otomatik far otomatik itlenme daha sayamadığım milyonlarca özellik var her serisi tutulur ama sw yi çok göremeyiz piyasada çğu sedan dır nedeni ise bagajdandır ama hb tutmuyor diye bişey yok sedanla neredeyse eşitler ben hb öneririm gerek tip olarak gerek hız olarak hb daha iyidir ve en iyilerden biri elektrohidrolik direksiyon bu direksiyon tipine pek raslanılmaz ama bu araçlarda bulunmaktadır elektrohidrolik direksiyon doğaya hidroliğe göre daha az zarar verir ve daha az yağ kullanır tam bir F/P ürünü daha ne olsun sol 2 ön çamurluk plastik oda kaza anında çok işe yarar korkmayın kırılmıyor araç çok sağlamdır en dolu modeli 1.5 dci dynemiq dur bende dizel var benzine göre daha iyi ve lpg ye göre bence alıcaksanız dizel alın bulursanız benzinlide güzel lpg yi ben sevmiyoru mseven için iyidir ve 1.5 expresson modelide doludur benimki 1.5 dci dynemiq sunfrof hariç en fulldür bence alınır ve para verilir hiç pişma n olmassınız geyik başlığında emre arkadaşımız deiya son 20 yılın en az arıza çıkaran 10 otomobilin arasına 1.5 dci dynemiq hb modeli bana göre verin alın pişman olmassınız gelip kötü yorumlar yapmayın mesela kronik sorun vb. demeyin yok ya yok kronik sorun bu pejo değil bana iyi yorumlar yapın kalp kırmayalım iyi günler...

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
Kronik sorun mu. Bu araba bildiğin ölümsüz.
belirttiğim gibi megane 9 canlı pejo 2 kronik sorun yok ilk önce anlayan anlar 20 yılın en az arıza çıkaran 10 aracın arasına girdi isterseniz site linki veririm denilen sağdan soldan duyduğunuz şeylere inanmayın başka forumlardada kronik var diyolar yok onlar hep megane düşmanı megane den kötü aracı olan yada kendi arabasını meganeden daha sistemsiz arabası olanlar diyor kullananlarda hiç böyle birşey diyen yok :)

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
Direksiyonu kilitlenen sıfırından beri akrabamızda ve o kadar çok sever ki arabasını garajdan dahi çıkarmaz. Özel sipariş ile gelen bir arabaydı. Hava yastığı meselesi de abimin arkadaşının babasının başına geldi, adam ölecekti az daha. Bayılmış ve çevredekiler kurtarmıştı.
garajdan çıkarmassa çok uzun süre çevirmesse o direksiyonu tabii öyle olur

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
belirttiğim gibi megane 9 canlı pejo 2 kronik sorun yok ilk önce anlayan anlar 20 yılın en az arıza çıkaran 10 aracın arasına girdi isterseniz site linki veririm denilen sağdan soldan duyduğunuz şeylere inanmayın başka forumlardada kronik var diyolar yok onlar hep megane düşmanı megane den kötü aracı olan yada kendi arabasını meganeden daha sistemsiz arabası olanlar diyor kullananlarda hiç böyle birşey diyen yok :)

Hocam 2012 de de astra ile insignia dekra dan KALİTE ödülü aldı ama sor bakalım o ödülü hak edecek kalite var mı :D Sen o tür şeylere çok inanmam. Senin kronik sorunlu dediğin pejo yu biz yerli üretim yaptık hala saat gibi çalışıyor :D

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
Direksiyonu kilitlenen sıfırından beri akrabamızda ve o kadar çok sever ki arabasını garajdan dahi çıkarmaz. Özel sipariş ile gelen bir arabaydı. Hava yastığı meselesi de abimin arkadaşının babasının başına geldi, adam ölecekti az daha. Bayılmış ve çevredekiler kurtarmıştı.
internette takla atan megane2 videosu var o meganın yaşadığını linea veya era yaşasaydı koltuklarını dışarda görürdük

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
Hocam 2012 de de astra ile insignia dekra dan KALİTE ödülü aldı ama sor bakalım o ödülü hak edecek kalite var mı :D Sen o tür şeylere çok inanmam. Senin kronik sorunlu dediğin pejo yu biz yerli üretim yaptık hala saat gibi çalışıyor :D
yanlız ben bi ara 2 ay kullandım bezdim 60 bindeyken elden çıkardım

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
hyr galeride çalışıyorum ve serviste çalışan arkadaşım var renault servisinde yani bilmem normal
Aracınızı çok sevebilirsiniz normaldir, anlıyorum.
Çok çok çok emin gibi konuşmuşsunuz da zamanında akrabamız servise gittiğinde denilen şey buydu.
Ayrıca bunlar da bir kronik sorun kabul edilmez mi? https://forum.donanimhaber.com/megane-ii-kronik-sorunlar--13280995
Kronik sorunları geçelimde... Arkadaş *Megane 2*nin kusursuz olduğunu iddia etti. İçi bebek gibi baksanızda soyum soyum soyulan, torpidosu nemden şişen araca. Bu kardeşimizle tartışmak yersiz yani.

Son düzenleme:

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bu listeye bakma şansımız var mı? Cidden merak ettim. Corolla, civic, accent gibi sorunsuz arabalar var mı mesela bu listede?
Ben bu listeyi görmek istiyorum. Harbiden hangi arabalar var merak ediyorum ve kıstasları nelermiş, megane benim duyduğum ve bildiğim pek de sağlam olarak bilinmez. Kötü demiyorum bakın ama sağlam olarak da bilinmez yani.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Ayrıca bu fiyat aralığında yine donanımlı olan ve alınası olan octavia da var mesela. İç hacmi falan da aile kullanımına daha uygun.

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
Çok çok çok emin gibi konuşmuşsunuz da zamanında akrabamız servise gittiğinde denilen şey buydu.
Ayrıca bunlar da bir kronik sorun kabul edilmez mi? https://forum.donanimhaber.com/megane-ii-kronik-sorunlar--13280995
yanıt: KULLANICI HATASI adam heralde vitese oturmuş kırmış vites nasıl kırılır ya kendi kendine senin bunu düşünmen suç kapı kollları neden soyulmadı benimki ? hor kullanmayın o zmn arkadaş hor kullanırsam benimkide öyle olur

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
yanıt: KULLANICI HATASI adam heralde vitese oturmuş kırmış vites nasıl kırılır ya kendi kendine senin bunu düşünmen suç kapı kollları neden soyulmadı benimki ? hor kullanmayın o zmn arkadaş hor kullanırsam benimkide öyle olur
Vites kolunun kırılması ki düşük kilometrede ve yaşı da küçükken pek kullanıcı hatasına benzemiyor.
Eğer dümdüz bazı servislerin ağzıyla konuşuyorsanız zaten hiçbir şey üretici hatası olamaz. Tıpkı geçenlerde duyduğumuz fiat egeanın gaz pedalının kırılmasına kullanıcı hatası demeleri gibi. Gaz pedalı kırılması nasıl bir kullanıcının hatası olabilir? Nasıl bir bacak gücü olacak ki bu pedal kırılsın?
Edit: ikinci paragrafın başındaki kelimemde üretici hatası yazacağıma kullanıcı yazmıştım, düzelttim.

Son düzenleme:

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
ben yazdığımın sonunda ne demişim yani gelip olmayan şeyleri söylüyorsunuz aracını hor kullananlar böyle durumlara düşüyor bende neden yok ? özenli kullanıyorum kapıyı kıracak gibi kapatmıyorum kapı kollarını tırnakla soymuyorum araç içinde içecek içip on kasanın üstüne dökmüyorum gazabasıp motoru deli etmiyorum bunlardan bende sorun olmamış olabilirmi ? siz in tanıdıklarınızda hor kullanmaktan olmasın o o kronik sorun değilde kullancı hatası olarak adlandırılması doğrudur benim söyleyeceğim bu kadardı bundan sonra cevaplarınızı kendinize saklayın illa üstümüze çıkacaksanız kalp kırarım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım